Öğrenci Kredi

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Ziraat Bankası kredi kartı kullanmaya başlayın, kredi kartının müşterilerine sunduğu ayrıcalıklardan faydalanmaya başlayın. Öğrenci kredi kartı kullandığınız zaman her harcama yaptığınızda puan kazanırsınız, daha sonra bu puanlar gerçek para yerine geçer ve bedava alışveriş yapmak için kullanılabilir. Bankkart genç olarak adlandırılan bu kredi kartı hem kredi kartı hem de banka kartı özelliğini bir arada içermektedir. Alışveriş yaptığınız zaman hangi kartı seçmek istediğinizi belirtin, istediğiniz kartı doya doya kullanın!

Ayrıca platformumuzdan KYK burs başvurularına bakabilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Telefonunuzda TL bittiği zaman, GSM TL yükle özelliğini kullanarak telefonunuza para yükleyebilirsiniz .
 • Kartınızı kullanarak hem yurt içinde hem de yurt dışında alışveriş yapabilirsiniz.
 • Nakit ihtiyacınız mı oldu? Türkiye’nin 4 bir yanında bulunan banka ATM’lerinden nakit ihtiyacınızı anında karşılayabilirsiniz.
 • Kartınızı kullanmak için master card amblemi olan mağaza ve ATM’ere bakmanız yeterlidir.
 • Hesabınızda para olmayan zamanlarda harçlık avans özelliğini kullanarak, dilediğiniz gibi alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz. Bu özellikten yalnızca KYK öğrenim ya da burs kredisi alan öğrenciler faydalanabilir. KYK ödemeleri gelmeye devam ettiği sürece harçlık nakit avans özelliği devam eder.
 • İnternette alışveriş yaptığınız zaman, 3D secure özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde güven problemi olmadan internetten alışveriş yapabilirsiniz.
 • Banka şubesine gitmenize gerek kalmadan bankacılık işlemlerini sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. (Havale, EFT, fatura ödeme vb. gibi)
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenci Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olabilir?

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Ziraat Bankası öğrenci kredi kart başvurusu yapmak isterseniz aşağıdaki kanallardan bir tanesini tercih edebilirsiniz:

 • Bankanın internet şubesi,
 • Bankanın SMS bankacılığı,
 • Bankanın size en yakın şubesi,
 • Banka çağrı merkezi.

SMS  kanalı ile başvuru yapmak isterseniz, telefonunuzun SMS kısmına gelin. Büyük harflerle GENC BANKKART yazın mesajı 4747’ye gönderin. Başvuru sonucunuz anında telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Kullanarak ATM’den İşlem Yapmak

Ziraat Bankası öğrenci kredi kart ile ATM’den işlem yapmak mümkün. Hem de dünyanın her yerinde master card amblemi bulunan yerlerde işlem yapabileceksiniz. Kredi kartı özelliğini aktif ettirdiyseniz, dilerseniz ATM’lerde açılan ekranda banka kartı ya da kredi kartı özelliğini seçerek işlem yapabilirsiniz. Tercih size kalmış!

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Almak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Ziraat Bankası öğrenci kredi kart almak için gerekli şartlar yerine getirilmeden kart başvurusunun onaylanması mümkün değildir. Bu şartlar arasında:

 • Güncel öğrenci belgesi bankaya ibraz edilmelidir,
 • Öğrenci belgesi okul tarafından onaylanmış olmalıdır,
 • Kişinin kredi notu riskli aralıkta yer almamalıdır,
 • Eğer yüksek limitli kredi kartı için başvuru yapılıyorsa, kartı alabilmek için bankaya gelir belgesi göstermek gerekebilir,
 • Bankanın başvuru belgelerini tamamlamak gerekir,
 • Bankaya ibraz edilen bilgilerin doğru olması yer alır.

Bu şartları taşıyan her kişi öğrenci kredi kartı alacak diye bir zorunluluk yoktur. Banka başvuru yapan kişilerin başvurularını özgürce değerlendirme hakkına ve başvuruları reddetme hakkına sahiptir.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Almak için Gerekli Kredi Notu Kaçtır?

Ziraat Bankası öğrenci kredi kart almak için gerekli kredi notu şartı sağlanmalıdır. Kredi kartı başvurularında en önemli noktalardan bir tanesi, başvuru yapan kişinin kredi notunun kaç olduğudur. Kredi notları 5 farklı sınıfta gruplandırılır. 0 kredi notu kişinin daha önce banka ile faaliyete geçmediği anlamına gelir. Aktif çalışma durumuna göre bu kişilerin kredi almaları mümkün olabilir. 1700 ve 1900 arası kredi notu en yüksek kredi notu olarak değerlendirilir. Bu kişilerin kredi çekme ve kredi kalma ihtimalleri oldukça yüksektir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Akbank Öğrenci Kredi Kartı

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Almayı Düşünenlere Öneriler

Ziraat Bankası öğrenci kredi kart almak isteyenlere tavsiyeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi kartı borç ödeme tarihinin geciktirilmemesi gerekir. Borcun geciktirildiği günlerde, kredi notu düşer. Bir gün dahi yapılan gecikme sisteme gecikme olarak işlenir.
 • Online işlem yaparken kredi kartı bilgilerinin mümkün olduğu kadar paylaşılmaması önerilmektedir. Güvenilir platformlarda online işlem yapılmalıdır. Aksi halde kart bilgileri çalınabilir.
 • Bir sonraki aya yansıyacak olan harcamalara dikkat etmek gerekir. Hesap kesim tarihinden sonra işlem yapıldığından emin olun.
 • Kredi kartı dönem borcunu ödeyemeyecekseniz banka ile görüşmeniz gerekir. Banka size yeni bir ödeme planı oluşturacaktır.
 • Kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz zaman borç üzerinden faiz işleyeceğinin farkında olun. Gecikme faizi miktarı akdi faiz miktarından farklıdır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Kullanmak için Yaş Sınırı Kaçtır?

Ziraat Bankası öğrenci kredi kart kullanmak için yaş sınırı bulunuyor. 18 yaşından küçükler kredi kartı kullanamazlar. Yaşı 18 yaşından küçük olan kişilerin imza yetkisi yoktur. Bu kişiler için imza yetkisi aile bireylerindedir. 18 yaşından küçük ve kredi kartı kullanmak isteyen kişiler, ailelerinin onayı ile kredi kartı kullanabilirler. Bu kişiler anne ve babalarının ana kartlarına bağlı ek kartları kullanabilirler. Ek kredi kartlarının limitleri ana kart sahibi tarafından belirlenebilir, bu kartın bütün hareketleri ana kart sahibine detaylı şekilde gönderilebilir. Bankaların kredi kartı başvuru yaşı farklı olabilir.

Öğrenci Kredi Kartı Şifresi Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler sizi kartı şifresinin çalınmasından korur. Aşağıdaki noktalara dikkat ederek kendinizi kötü niyetli kişilerden koruyun:

 • Şifrenizi belirlerken şifrenizin içinde hem rakam hem de harfler bulunmasına özen gösterin.
 • Herkesin tahmin edebileceği şifreleri kullanmayın.
 • Doğum tarihi, takım kuruluş gibi tarihleri kredi kartı şifreniz yapmayın.
 • Şifrenizi yazılı olarak saklamayın.
 • Şifrenizi bir başkası ile paylaşmayın. Banka yetkilileri de dahildir.
 • Şifrenizi belirli zaman aralıklarından sonra değiştirin.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı

Burs veren kurumlara bakmak için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Kaç Günde Teslim Edilir?

Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı teslim edilmesi yaklaşık 1 hafta ile 30 gün arasında değişiklik gösterir. Kargoda bir aksilik olmaması halinde ortalama 15 gün içinde kartınız elinize ulaşacaktır. Eğer öğrenci kredi kartı almak için doldurduğunuz başvuru evrağında eksik bilgi bulunuyorsa kartı teslim alma süreniz uzayabilir. Kartı almak için başvuru yaparken girdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olun. Bu durumlarda kart başvurunuz reddedilebilir.

Kredi Kartı Alırken Hangi Kartı Tercih Etmeliyim?

Ziraat Bankası kartı alırken tercih yapmak onca kart çeşidi arasından sizin için zor olabilir. Kredi kartlarının her birinin farklı özellikleri bulunur.  Bu özellikler harcama türüne göre hazırlanır. Çok uçuş yapan biri için her uçuşta para puan kazandıran bir kart kullanması mantıklı olur. Eğer çok alışveriş yapıyorsanız, alışveriş karşılığı para puan veren kartları tercih edin. Bu sayede avantajlı çıkarsınız. Yaşam tarzınıza göre tercih yapın. Kartların ek özelliklerini ve sunduğu kampanyaları iyi araştırın. Kredi kartlarının sunduğu bu özellikler nedeniyle yıllık ücret talep edebilmektedir. Kart almadan bu ücretin ödenmesi gerektiğini hesaba katın.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ