Kredi Kartları

En Yüksek Limitli Öğrenci Kartı

En yüksek limitli öğrenci kartı çeşitleri ÜniversiTEB, İş’te Üniversiteli, Genç Bankkart, Like Card, Bonus Genç, Akbank Exi26 olarak bilinen kredi kartlarıdır. Bu kredi kartı çeşitleri öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak yapıda limite sahip olup, ödemelerin düzenli yapılması halinde limit yükseltilmesi işleminin yapılabilmesine olanak sağlarlar. Kredi kartları yoluyla nakit avans çekilebilmektedir. Nakit avans işlemi öğrencilerin nakit paraya ihtiyaç duydukları anlarda hızlı yoldan ihtiyaçlarını giderebilmelerini sağlamaktadır. Alt başlıklar içerisinde yüksek limitli öğrenci kartı özellikleri ve nasıl başvuru yapılabileceği, başvuru sırasında istenilen evraklar öğrenilebilmektedir.

En Yüksek Limitli Kart İş’te Üniversiteli

İş’te Üniversiteli kredi kartı kullanıcıları 400 tl limit üzerinden kredi kartını kullanmaya başlamaktadır. Bu limit açılış limiti olarak belirlenmektedir. Aylık asgari tutarın düzenli ödenmesi halinde öğrenciler kart limitinin yükseltilmesi talebinde bulunabilmektedirler. İş’te Üniversiteli kartının sahip olduğu özellikler ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kredi kartının ödenmesi gereken bir kart aidatı bulunmamaktadır.
 • Kart 400 tl limit ile açılış sağlanıp daha sonra limiti yükseltilebilmektedir.
 • Limit yükseltmesi için düzenli ödeme yapılması koşulu sağlanmalıdır.
 • Düzenli ödme yapanlar banka şubeleri yoluyla kart limitini yükseltebilirler.
 • Kat ile İş Bankası ATM’leri yoluyla nakit avans çekilebilmektedir.

İş’te Üniversiteli kredi kartının başvurusu için şubeler ziyaret edilmelidir. Kredi kartı başvurusunun nasıl yapılacağı, istenen evraklar ve kart limiti yükseltme işlemine dair ayrıntılar son başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Nakit teminatlı kredi kartları hakkında bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Yüksek Limitli Öğrenci Kartı Exi26

Exi26 Akbank’ın sunduğu öğrenci kartı olup, nakit avans çekebilme özelliğine sahiptir. Exi26 öğrenci kredi kartının açılış limiti 500 tl olarak belirlenmektedir. Kart kullanıcıları düzenli ödeme sağladıkları takdirde kart limitini yükseltme için Akbank şubelerine başvuruda bulunabilirler. Kartın sunduğu özellikler içerisinde nakit avans çekilebilmesi işlemi bulunmaktadır. Bu işlem ile nakit para ihtiyacı olan öğrenciler kısa sürede nakit para miktarına sahip olabilmektedir. Akbank öğrenci kredi kartının sahip olduğu özellikler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Akbank ATM’lerinden nakit avans çekebilme imkanı tanımaktadır.
 • Öğrencilerin yaptığı harcamalarda 12 aya kadar taksitli ödeme sunmaktadır.
 • Kart aidatı ilk yıl talep edilmemektedir.
 • Kartın limiti 500 tl ile açılıp, düzenli ödeme sağlayan öğrencilerin kart limitini yükselme hakları bulunmaktadır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Akbank Öğrenci Kredi Kartı

Exi26 öğrenci kredi kartının başvurusunun şubeler yapılması gerekmektedir. Şubeler yoluyla başvurunun ve kart limiti yükseltme talebinin nasıl yapılacağı tüm banka kartları için ortak bir yola sahiptir. Bu yol en son başlık içerisinde sunulmaktadır.

Yüksek Limitli Öğrenci Kartı ÜniversiTEB

ÜniversiTEB kredi kartı kullanıcıları 500 tl limitli kart bakiyesinden faydalanmaktadır. 500 tl limit ile açılışı yapılan kart, düzenli ödeme sağlanması halinde limit yükseltilebilmesine olanak tanımaktadır. Bankanın, yüksek limitli öğrenci kartı nakit avans çekimine açık özelliğe sahiptir. ÜniversiTEB öğrenci kartının özellikleri ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kart 500 tl limit ile açılıp, düzenli ödemeler sayesinde limit yükseltilmesi sağlanmaktadır.
 • Kart, kullanıcılarından havale işlemlerinde masraf talep etmemektedir.
 • Bonus üyesi iş yerlerinden yapılacak olan alışverişlerde öğrencilerin puan kazanmasını sağlamaktadır.
 • Öğrencilere yaptıkları harcamalar üzerinden tiyatro ve sinema biletlerinde indirim kazanmaları sağlanmaktadır. Hafta içi 50 tl üzeri alışveriş yapanlar, bilet alırken yarı yarıya indirim kazanırlar.
 • Kart ile TEB ATM’lerinden nakit avans çekimi yapılabilmektedir.

Kart başvurusunun yapılması için TEB şubelerinin ziyareti gerçekleştirilmelidir. Şubelere başvurunun nasıl yapılacağı ve istenilen evraklar yazı içerisinden öğrenilebilmektedir.

Yüksek Limitli Play Kredi Kartı

Yapı Kredi Play Öğrenci kredi kartı 500 tl limit ile kullandırılmaktadır. Bu limit öğrencilerin yaptığı düzenli ödemeler sonucu yükseltilmektedir. Play kart Yapı Kredi ATM’leri üzerinden nakit avans çekimi sağlamaktadır. Taksitlendirme imkanları sunması ile öğrencilerin yaptığı alışverişlerde kolaylık sağlamaktadır. Play kartın sahip olduğu özellikler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kart ile World üyesi iş yerlerinden yapılan alışverişlerde puan kazanılması sağlanabilmektedir.
 • Play kart Finans Bank ATM ‘leri yolu ile nakit avans çekimi sağlamaktadır.
 • Öğrencilerden bu kartın kullanımında kart aidatı kesilmemektedir.
 • Kart aidatından muaf tutulmak için bankaya öğrenci belgesi sunulmalıdır.
 • Kart 500 tl limit ile açılmaktadır. Düzenli ödeme sağlayan öğrenciler limitin yükseltilmesini banka şubelerinden talep edebilmektedir.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Nakit Avans Veren Öğrenci Kredi Kartları

Kart başvurusunun yapılması için banka şubelerinin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Başvurunun nasıl yapıldığı, limit yükseltme için izlenecek yol ve evraklar son başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

En Yüksek Limitli Kartlar Arasından Bonus Genç

Bonus Genç kart kullanıcıları 500 tl limit üzerinden kartın kullanımını sağlamaktadır. Kartın asgari tutarlarının düzenli ödenmesi halinde Garanti Bankası şubelerinden kart limiti yükseltme talebinden bulunabilirler. Bonus Genç kredi kartı öğrencilerin nakit ihtiyaçlarının hızlı giderilebilmesi açısından Garanti Bankası ATM’leri üzerinden nakit avans çekilmesini sağlamaktadır. Öğrencilerin kişisel masraflarında harcamalar yönelik kolaylık sağlamaktadır. Garanti Bankası’nın öğrencilere sunduğu Bonus Genç kredi kartının özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kart, 500 tl limit ile işleme açılmaktadır. Düzenli ödemelerin sağlanması halinde banka şubeleri ziyaret edilerek limit yükseltilebilmektedir.
 • Garanti Bankası ATM’leri üzerinden nakit avans kullanılabilmesini sağlanmaktadır.
 • Kartı kullanan öğrencilerden yıllık kart aidatı kesilmemektedir.
 • Bonus kart harcamalarda öğrencilere yönelik para puanların kazanılmasını sağlamaktadır.

Bonus Genç kredi kartı başvurusu Garanti Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Şubelerde başvurunun nasıl yapılacağı, gerekli evraklar ve kart limitinin arttırılması konusunda bilgi son paragraf içerisinde sunulmuştur.

Yüksek Limitli Like Card

Vakıf Bankası öğrenci kredi kartı 500 tl limit üzerinden kullandırılmaktadır. Like Card olarak adlandırılan öğrenci kredi kartı, düzenli ödemelerin yapılması halinde limit yükseltilmesi talebinde bulunulabilmesini sağlamaktadır. Limit yükseltmek için talep Vakıf Bankası şubelerine yapılmaktadır. Like Card’ın sahip olduğu özellikler ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kart, 500 tl limit ile açılış sağlamaktadır. Düzenli ödemeler ile kart limiti yükseltme talebi gerçekleşmektedir.
 • Like Card aidatı senelik 12 tl olarak belirlenmektedir. Bu aidat aylık ödeme faturalarını posta yoluyla almak isteyenler için uygulanmaktadır. Ödeme zamanlarını e-posta yoluyla öğrenmek isteyenler aidattan muaf tutulmaktadır.
 • Öğrencilerin yaptığı harcamalar eğer World üyesi iş yerlerinden yapılmış ise indirim sağlamaktadır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Ziraat Bankası Bankkart Genç

Like Card öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için Vakıf Bankası şubelerinin ziyaret edilmesi gerekmektedir. Şubede yapılan başvuruya dair ayrıntılar, limit artışı talebinin nasıl yapılacağı ve başvuru için istenilen evraklar son başlık içerisinde yer almaktadır.

Ayrıca enpara kredi kartı yazımıza bakabilirsiniz.

Yüksek Limitli Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Öğrenci kredi kartı kullandıran bankalara başvuru gerçekleştirmek için yukarıda özellikleri sunulan kartlardan hangisini seçildiyse, o bankanın şubesine gidilmesi gerekmektedir. Banka şubesinde bulunan müşteri temsilcisi aracılığı ile kredi kartı başvuru formu doldurulmaktadır. Forma eklenen belgeler ile başvuru tamamlanmaktadır. Başvuru esnasında istenen belgeler ve şartlar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Başvuru yapacak öğrenci Türk vatandaşı olmalıdır.
 • Öğrencinin 18 yaşını doldurmuş olması kimlik ile kanıtlanmalıdır.
 • Kimlik fotokopisi ve ya sürücü belgesi fotokopisi bankaya verilmelidir.
 • Öğrenci belgesi bankaya verilmelidir.
 • Kart başvuru formu müşteri temsilcisi ile doldurulmalıdır.

Evrakların teslimi ile yüksek limitli öğrenci kartı başvurusu tamamlanmaktadır. Kart başvuru esnasında teslim alınacak adres olarak şube gösterebilmektedir. İlerleyen zamanlarda şube tekrar ziyaret edilerek kart teslim alınabilmektedir.  Kart kullanımında düzenli ödemelerin sağlanması halinde kişi kartı aldığı şubeye giderek limit yükseltmek istediğini müşteri temsilcisine bildirebilmektedir. Limit yükseltimi için evrak talep edilmemektedir.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu