Öğrenci Kredi

Yüksek Limitli Öğrenci Kredi Kartı

Yüksek Limitli Öğrenci Kredi Kartı

Yüksek limitli öğrenci kartı kullanmaya başlayarak nakit ihtiyaçlarınızı giderebilir, kredi kartının yalnızca öğrenciler için sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz! Öğrenci kredi kartı limitleri gelir olmadığı için düşük tutulsa da bazı bankalar bunun öğrenciler için istenmeyen bir durum olduğunu bildiği için, yüksek limiti olan kredi kartlarını satışa sunmuşlardır. Bu sayede öğrenciler ay içinde yüksek tutarlı harcamalarını kartlarını kullanarak yapabiliyorlar.

Öğrenci kredi kartları için diğer kredi kartlarında olduğu gibi bir ücret talep edilmez. Yıllık aidatı yoktur. Öğrenciler için sinema, yeme içme, eğlence, giyim gibi farklı sektörlerde özel kampanyalar hazırlanır. İş Bankası ve Ziraat Bankası başta olmak üzere hem bu kampanyaları sık düzenliyor, hem de kredi kartının limitini yüksek tutuyor. Bu sayede kredi kartları öğrenciler arasında popüler oluyor.

Sitemizden KYK burs başvurusuna bakabilirsiniz.

Yüksek Limitli Öğrenci Kredi Kartı: İş Bankası İş’te Üniversiteli

Yüksek limiti olan İş’te Üniversiteli kartı limit problemi olmayan bir ürün olduğu için öğrenciler tarafından sık tercih edilmektedir. 18 yaşını geçen her kişi, bu kartı almak için başvuru yapabilir. Aynı zamanda kartın üyesi olan iş yerlerinde harcama yaptığınız her seferinde puan kazanırsınız. Puanlarınız biriktikçe onları gerçek para gibi kullanabilir, bedava alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

İş’te Üniversiteli kartına başvuru yapmak istiyorsanız, telefonunuzun SMS kısmına gelin. Büyük harflerle AİDATSIZÜNİK yazın, boşluk bırakın TC kimlik no yazın mesajı 4402’ye gönderin. Başvuru sonucunuz kısa süre içinde cep telinize gelecektir. Başvuru sırasında banka sizden güncel öğrenci belgesi talep edecektir.

Yüksek Limitli Öğrenci Kredi Kartı: Yapı Kredi Play Kredi Kartı

Yüksek limiti olan Yapı Kredi Play Kredi Kartı sayesinde yapacağınız harcamaları sınırlandırmak zorunda değilsiniz. Hem de kredi kartını kullandığınız süre boyunca hiçbir aidat ödemek zorunda değilsiniz. Kredi kartını kullanmak isteyen kişinin en az 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Kredi kartını kullanmak için illa öğrenci olmak zorunda değilsiniz. Belirlenmiş yaş aralığında bulunan fakat öğrenci olmayan kişiler kredi kartını kullanabilir. Kredi kartını World üye iş yeri olan yerlerde kullandığınız her seferinde bedava puan kazanırsınız.

Yapı Kredi Play kart sahibi olmak isterseniz, bankanın resmi internet sitesini ziyaret ederek burada bulunan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru sonucu en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza ulaşacaktır. Kredi kartı için ön onay aldıktan sonra sıra banka şubelerini ziyaret ederek, gerekli belgeleri bankaya ulaştırmaya geliyor. Başvuru esnasında yanınızda mutlaka TC kimlik belgenizin olması gerektiğini unutmayın.

Yüksek Limitli Öğrenci Kredi Kartı: Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı

Ziraat Bankası Genç Bankkart kredi kartı kullananlar bankanın öğrencilere özel sunduğu kampanya ve avantajların tadını çıkarıyor. Bu kartın diğer kartlardan farklı en önemli özelliği, kartın hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılabiliyor olmasından kaynaklanıyor. İşlem yaptığınız sırada kartınızı nasıl kullanmak istediğinizi yetkili kişiye bildirdiğiniz zaman istediğiniz kartı kullanmış oluyorsunuz. Öğrenciler tarafından en sık kullanılan kartlardan bir tanesidir.

Bu karta sahip olmak isteyen kişilerin en az 18 yaşında en çok 26 yaşında olmaları gerekiyor. Lisans öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri ya da doktora öğrencisi iseniz bu karttan faydalanabiliyorsunuz. Kata tanımlanan limit de hangi düzeyde öğrenci olduğunuza göre değişiklik gösteriyor. Doktora öğrencileri için karta daha yüksek limit tanımlanırken, lisans öğrencileri daha az limitli karta sahip oluyor. Kartı kullandığınız zaman kart kullanım ücreti, aidat ya da herhangi bir ek ücret ödemeniz gerekmiyor.

Eğer ben de genç bankkart sahibi olmak istiyorum diyorsanız, başvurularınızı bizzat banka şubesine yapmanız gerekiyor. Başvuru yapmaya gittiğiniz zaman yanınızda öğrenci iseniz öğrenci belgenizin ve TC kimlik belgenizin bulunması gerekiyor.

Öğrenci Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirleniyor?

Öğrenci kredi kartı limiti belirlenmesi kişinin finansal durumuna göredir. Eğer öğrencinin aynı zamanda çalıştığı yerden elde ettiği bir geliri varsa, bu kişilerin kart limitleri daha çok oluyor. Öğrenci kredi kartı limiti diğer kredi kartlarının limitlerine göre genellikle daha düşük tutuluyor. Bir yandan öğrenci kredi kartı limitlerinin düşük olması kötü yorumlanırken, diğer yandan öğrenci kartlarının limitinin düşük olması sayesinde öğrenciler kendilerini daha az borçlandırmış oluyor. Bu sayede geri ödemeler yapılırken daha düşük miktarda ödeme yapılıyor ve öğrenciler daha az zorlanıyor.

Öğrenci Kredi Kartı Limitini Yükseltmek İstiyorum Ne Yapabilirim?

Öğrenci kredi kartı limitini yükseltmek için öncelikle bankanıza talebinizi iletmeli aynı zamanda bankanın limit yükseltmek için gerekli gördüğü şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Sizin adınıza aileden ya da dostlarınızdan kefil olabilecek birisi varsa kredi kartı limitini yükseltebilirsiniz. Bu kişilerin kefil olma özelliği taşımaları gerektiğini unutmayın. Bankalar herkesin yaptığı kefilliği kabul etmemektedir. Kefilin düzenli bir geliri olması ve yeterli miktarda geliri olması gerekir. Gelirin resmi belge ile kanıtlamadıkça geçerliliği olmayacaktır.

Gelir miktarınız arttıysa, limitinizin de artırılması için başvuru yapabilirsiniz. Gelir belgenizi bankaya ibraz etmeniz yeterli olacaktır.

Öğrenci Kredi Kartı Şifresini Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı şifresi belirlenirken dikkat edilmesi gerekenler bulunuyor. Aksi halde kartınızın şifresi ansızın niyeti kötü kişileri eline geçebilir ve bilgilerinizi çaldırabilirsiniz. Aşağıdaki önerilere uyarak güvenliğinizi sağlayabilirsiniz:

 • Şifrenizi belirledikten sonra kimse ile paylaşmayın.
 • Şifrenizin içinde mutlaka harfler ve rakamlar semboller ile bir arada bulunsun.
 • Şifrenizi yazılı şekilde bir yerde saklamayın.
 • Hatırlaması zor olan ve sizin için fazla karmaşık şifreleri kullanmayın.
 • Şifrenizi herkesin tahmin etmesi kolay kombinasyonlardan yapmayın.
 • Doğum tarihi ya da takım kuruluş tarihi şifre için iyi bir seçenek değildir.
 • Şifrenizi ATM’lerde ya da alışveriş yaptığız yerlerde girerken şifrenizi kimsenin görmediğinden emin olun.
 • Bir sorun olmasa dahi şifrenizi belirli zaman periyodlarında değiştirin. Uzmanlar 3 ayda bir şifre değiştirmenin ideal olduğunu belirtmişlerdir.
 • Kartınızı kullanarak alışveriş yaptığınız platformların ne kadar güvenilir olduğunu gözden geçirin. Güvenilir olmayan yerlerden alışveriş yapmayın.
 • 3D secure yöntemini kullanarak şifrenizi 3. Kişi platformlar ile paylaşın.

Yarı zamanlı part time çalışan öğrenci için kredi imkanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Öğrenci kredi kartı kullanırken dikkatli olmakta fayda var. Aksi halde ödeyemeyeceğiniz bir borç altına girip problem yaşayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken noktalardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kredi kartı limitiniz ile aylık geliriniz arasında mantıklı bir oran olmasına dikkat edin.
 • Kredi kartını kullanarak yaptığınız alışverişlerin hesap kesim tarihine her zaman dikkat edin.
 • Her ay tarafınıza iletilen ekstrenizi dikkatli bir şekilde inceleyin. Bir yanlışlık olması halinde bankanız ile iletişime geçin.
 • Kredi kartınızın çalınması halinde doğrudan bankanız ile iletişime geçin. Müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı iptal ettirmeyi unutmayın.
 • Kredi kartı kullanarak yapacağınız alışverişlerin borç olduğunu ve bu borcu yine sizin ödeyeceğinizi unutmayın.
 • Kredi kartınızın bilgilerini kimse ile paylaşmayın.
 • Kredi kartınızı bir başkasının kullanması için vermeyin. Kredi kartı kişisel kullanım içindir.
 • Kredi kartı şifresi ardışık sayılardan ve doğum tarihinden oluşmamalıdır.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Türkiye Finans Öğrenci Kredi Kartı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ