Öğrenci Kredi

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı

Yapı Kredi’nin öğrenci için kredi kartının ismi Play Kart’tır. Yapı Kredi gençleri bir araya getiren bir kredi kartını sunmaktadır. Bu kart da Yapı Kredi Play Kart’tır. Play Kart öğrencilerin başvurabileceği özel bir karttır. Play Kartı alabilmek için de sağlanması gereken bazı koşullar mevcuttur. Yapı Kredi öğrenci kartı için belirlenmiş olan şartları sağlayan kişiler de başvuru kanallarından birisine müracaat ederek kredi kartı isteklerini bankaya iletebilirler. Kredi kartı başvurusu onaylanmış olan öğrencilerin bu kartları da evlerine kadar teslim edilecektir.

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartına Başvurma Şartı Nedir?

Yapı Kredi öğrenci kredi kartı başvuru koşullarından bir tanesi 18 yaşından büyük olunmasıdır. 18 yaşından küçük kişilerin kredi kartı alma şansları yoktur. 2 yıllık ya da 4 yıllık lisans eğitimi gören kişiler Yapı Kredi’nin Play Kartı’na başvurabiliyor. Lisans dışında yüksek lisans eğitimi gören kişiler de yine bu kredi kartını alabiliyor. Hangi üniversitede okunduğu Play Kartı almayı etkilemiyor. Ancak Açıköğretim ya da uzaktan eğitim veren üniversitelerdeki bölümlerde eğitim görmek Play Kart’ı alabilmek için yeterli değildir. Bunların dışında hangi üniversitede okunuyor olunursa olunsun Yapı Kredi Play Kart alınabilir.

Ayrıca yüksek lisans burs başvurusunu buradan inceleyebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  ÜniversiTEB Bonus Card | TEB Öğrenci Kredi Kartı

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı İçin Kefil Şart Mı?

Yapı Kredi öğrenci kredi kartı kefil şartı aranmıyor. Yapı Kredi Bankası kredi kartı almak isteyen öğrenciler için hem kefilli hem de kefilsiz bir şekilde bu kredi kartını alabilme imkanı sunuyor. Kefilsiz olarak kredi kartı başvurusunda bulunan öğrenciler biraz daha az bir limite sahip olan kredi kartını alabiliyor. Kefilsiz olarak alınan kredi kartının 1300 TL limiti var. Kefilli başvurularda ise kefilin ekonomik gelirine göre bu limit daha yukarılara çıkabiliyor. Kefil ile kredi kartı başvurusu yapmak daha yüksek tutarlı bir limite sahip Play Kart alınabileceği anlamına gelse de kefil göstermeden de bu kredi kartının kolaylıkla alınabilmesi mümkündür.

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yapı Kredi Play Kart başvuru evrakları arasında öğrenci belgesi bulunuyor. Yapı Kredi Bankası’nın öğrenciler için verdiği bu kredi kartını alabilmek için bankaya öğrenci olunduğu kanıtlanmalıdır. Bu kanıt için de öğrenci belgesi başvuru sırasında bankaya teslim edilmelidir. Bunun yanı sıra Play Başvuru Formu da yine başvuru evrakları arasındadır. Bu formun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması şarttır. Bu belgeler ile başvuru yapan kişiler Kredi Kartı Üyelik Sözleşmesi’ni imzalaması da gereklidir. Kefil ile başvuru yapan kişiler ise Kefalet Formu’nu da doldurması gereklidir. Ayrıca öğrenci için istenen belgelerin yanı sıra kefilde de şu belgeler talep edilir:

  • Kimlik belgesi,
  • Gelir belgesi,
  • Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu,
  • Serbest meslek sahipleri için son yıla ait tasdikli vergi levhası fotokopisi.

Online Olarak Play Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Play Kart’a online başvuru yapmak için tercih edilebilecek farklı bankacılık kanalları bulunuyor. Yapı Kredi, Play Kredi Kartı’nı almak isteyen kişilere kolay bir şekilde başvuru yapabilme olanağı tanıyor. Bu kredi kartı için başvuru yapacak olan kişilerin banka şubesine kadar gitmesine gerek kalmıyor. Online olarak da başvuru işlemi gerçekleştirilebiliyor. Yapı Kredi Mobil uygulamasını kullanan kişiler bu kanal ile kredi kartı başvurularını hızlı bir şekilde yapabilirler. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılığı olmayan kişiler de internet sitesinden bu başvurularını gerçekleştirebilirler. Yapı Kredi Play Kart’ın kendi internet sitesi mevcuttur. Bu siteye giren kişiler ekranın üst kısmında Play Karta Başvur linkini görebilirler. Bu linki tıkladıktan sonra formu dolduran kişiler Yapı Kredi öğrenci kartı olan Play Kartı edinebilirler.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  QNB Finansbank Öğrenci Kredi Kartı CardFinans Go

SMS Ve Telefon Bankacılığını Kullanarak Kredi Kartı Başvurusu Yapma

Play Karta sms ya da telefon bankacılığıyla başvurma da yine tercih edilebilecek yöntemler arasındadır. SMS ile Play Kart başvurusu yapmak isteyen kişiler bunun için Play boşluk TC Kimlik Numarasını yazarak 4421’e mesaj göndermelidir. Bu SMS gönderme bedeli de hat tarifenize 1 SMS olarak yansıyacaktır. SMS’in yanı sıra telefon bankacılığını arayan kişiler de Play Kart başvurularını yapabilirler. Telefon bankacılığını kullanacak olan kişiler de 444 0 444 numarayı aramalıdır. Telefon bankacılığı ile kredi kartı başvurusu yapacak olan kişiler gerekli talimatları takip etmelidir.

Play Öğrenci Kredi Kartı Hangi Avantajları Sağlıyor?

Play Kart’ın avantajlarından bir tanesi yapılan her harcamada puan biriktirilebilmesine olanak vermesidir. Yapı Kredi Bankası’nın öğrenciler için verdiği kredi kartı olan Play Kart, gençler için bazı özel ayrıcalıklar da sunuyor. Bunlardan birisi de yapılan harcamalar sonucunda puan biriktirilebilmesidir. Bu puanlar da daha sonrasında üye işyerlerinde istenildiği gibi harcanabilir. Bunun yanı sıra Play Kart kullanan kişiler faizsiz nakit de çekebilirler. Play Harçlık ile 2 güne kadar herhangi bir faiz ya da ücret ödemeden nakit çekilebilir. Ayrıca Play Kart kişiye özel hizmetler de veriyor. Teknik, Medikal ya da ev asistans hizmetleri Play Kart’ın sunduğu ayrıcalıklar arasında bulunuyor. Bunların dışında Play Kart restoran, kafe harcamaları için %10 puan fırsatı, internet alışverişlerinde ise 10 TL puan sağlıyor. Kampanyaların tümünü öğrenmek isteyen kişiler ise Yapı Kredi Play internet sitesini ziyaret edebilir.

Play Öğrenci Kredi Kartının Ulaşımlarda Sağladığı İndirim Nedir?

Play Kart’ın ulaşımda sağladığı indirim 10 TL’ye kadar çıkabiliyor. Yapı Kredi, temassız Play Kart kullanan kişiler için ulaşımda indirim sağlıyor. Yapı Kredi’nin öğrenci kredi kartı olan Play Kart şehir içi otobüs kartı olarak da kullanılabiliyor. Bunun için de temassız özelliğine sahip olan Play Kart’ın alınması gerekiyor. Yapı Kredi Play ile 10 tane temassız ulaşım harcaması yapan kişiler de 10 TL indirim kazanıyor.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Sitemizden burs veren kurumlara bakabilirsiniz.

Play Kart İle Yapılan Biletix Harcamalarında Ne Kadar İndirim Kazanılıyor?

Play Kart’ın Biletix harcamaları kampanyası sayesinde %25 indirim kazanılabiliyor. Öğrenciler eğlenmek için konser ya da spor organizasyonlarına sıklıkla gidiyor. Bu organizasyonlara gidebilmek için de çoğunlukla Biletix’ten bilet alınması gerekiyor. Öğrencilerin sık başvurduğu bir adres olan Biletix için de Play Kart’ın avantajı bulunuyor. Yapı Kredi Play kredi kartını kullanan kişiler Biletix’in internet sitesinden alışverişlerini QR kodu ile yaparlarsa her işlem için %25 toplamda da 25 TL indirim kazanıyor. Bu indirimi alabilmek için de tek şart QR kodu ile ödemelerin gerçekleştirilmesidir. QR ile nasıl ödeme yapılacağı bilgisi de Yapı Kredi Play internet sitesinde mevcuttur.

Play Kredi Kartının Okul Alışverişlerinde İçin Yaptığı Kampanyası

Okul alışverişleri için Play Kart kampanyası ile 50 TL puan elde edilebiliyor. Play Kart öğrencilerin kullandığı bir karttır. Bundan dolayı da Yapı Kredi okul alışverişinde öğrenciler için özel kampanya düzenledi. Bu kampanya kapsamında kitap, kırtasiye ya da eğitim sektöründe yer alan bir harcamanın yapılması halinde %10 değerinde toplamda 50 TL puan hediye ediliyor. Bu 50 TL puan da daha sonraki harcamalarda kullanılabiliyor. Böylece Yapı Kredi öğrenci kartı Play’i kullanan kişiler bir sonraki harcamaları için büyük avantaj kazanmış oluyor.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ