Öğrenci Kredi

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı

Vakıfbank’ın öğrenciler için verdiği kredi kartı Like Card’dır. Öğrenci olan pek çok kişinin kredi kartına ihtiyacı oluyor. Ancak bankalar genellikler öğrencilere kredi kartı sağlamıyor. Bunun da temel nedeni öğrencilerin düzenli bir gelirinin olmamasıdır. Fakat Vakıfbank, kredi kartı ihtiyacı duyan öğrencilere özel bir kart sunuyor. Çeşitli avantajlara sahip olan Like Card ile öğrenciler indirimli alışveriş yapabiliyor. Vakıfbank öğrenci kartı almak isteyen kişilerin gerekli şartları sağlaması ve daha sonrasında başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gereklidir.

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Vakıfbank öğrenci kredi kartı alma koşullu olarak gösterilecek en temel şart öğrenci olunmasıdır. Vakıfbank bazı kişilere ayrıcalıklı olarak kredi kartı sunuyor. Bu kişiler arasında da öğrenciler bulunuyor. Vakıfbank öğrencilerin rahat bir şekilde ihtiyaçlarını alabilmeleri ve kredi kartı ekstrelerini kolayca ödeyebilmeleri için özel kredi kartı sağlıyor. Vakıfbank’ın öğrenci kredi kartı olan Like Card’ı alabilmek için de bazı şartların sağlanması gereklidir. Bu şartlardan birisi de öğrenci olunmasıdır. Öğrenciliğini bankaya kanıtlayamayan kişiler bu kredi kartına da başvuramamaktadır. Ayrıca 18 yaşından küçük kişilerin de bu kredi kartını alabilmesi mümkün değildir. Like Card için belirlenmiş üst yaş limiti ise 28’dir.

Ayrıca platformumuzdan 18 yaş altına kredi kartı veren bankalara bakabilirsiniz.

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilmek için farklı yöntemlere başvurulabilir. Like Card’ı almak isteyen kişiler başvuru için banka şubelerine gidebilir. Like Card’ı alabilmek için gerekli olan belgelerden bir tanesi başvuru formu, bir diğer ise öğrenci belgesidir. Bu iki belge ile yapılan müracaatlar sonucunda Like Card alınabilir. Like Card başvurusu için banka şubesine kadar gitmek istemeyen kişiler ise bu başvurularını internet üzerinden de yapabilir. Vakıfbank’ın internet sitesinde yer alan Like Card sayfasını açan kişiler Hemen Başvur seçeneğini görebilirler. Bunun yanı sıra Vakıfbank’ın öğrenciler için sunduğu Like Card’ın internet site mevcuttur. Bu site üzerinden de kredi kartı başvurusu gerçekleştirilebilir. Kredi kartı başvurusu yapan kişilerin bu başvuruları kabul edilmesi halinde Like Card’ları evlerine kadar gönderilecektir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Denizbank Öğrenci Kredi Kartı

Vakıfbank Like Card Başvuru Sorgulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Vakıfbank Like Card başvuru sorgulama işlemi de kredi kartı başvuruları gibi internet üzerinden yapılabilir. Like Card’a başvuran öğrenciler başvurularının ne durumda olduğuna dair bir sorgulama gerçekleştirebilirler. Bu sorgulamayı yapmanın yolu da kredi kartı başvurusu ile oldukça benzerdir. Kredi kartı başvuru yapılırken Vakıfbank’ın kendi internet sitesi ya da Like Card’ın internet sitesi tercih edilebilir. Bu iki siteden bir tanesine girerek Hemen Başvur linkine basan kişiler karşılarında farklı bir ekran görecekler. Açılan bu ekranda iki seçenek mevcuttur. Bunlardan bir tanesi Kredi Kartı Başvurusu bir diğer ise Başvuru Sorgulama’dır. Kredi kartı başvuru değil de sorgulama yapmak isteyen kişilerin de iki seçeneği seçmesi gerekiyor.

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadardır?

Vakıfbank öğrenci kredi kartı limitinin belirlenmesinde göz önüne alınan bazı faktörler vardır. Vakıfbank Like Card’ın minimum limiti 400 TL’dir. Ancak kredi kartı başvurusu yapan kişilerin durumlarına göre bu limit arttırılabiliyor. Kredi kartı limitinin belirlenmesindeki en önemli faktör gelirdir. Şayet öğrencinin geliri varsa bu gelire göre limit belirlenir. Bunun yanı sıra limitin fazla olmasını isteyen kişilerin kredi notunun da iyi olmasıdır gereklidir. Daha önceki bankacılık faaliyetlerine göre verilen bu kredi notunun düşük olması limiti yüksek olan Like Card’ın alınamayacağı anlamına gelir. Ne kadar limite sahip bir kredi kartını alabileceğini tam olarak öğrenmek isteyen kişiler de banka şubesi ile iletişime geçerek bu konu hakkında bilgi alabilir.

Vakıfbank Like Card Avantajları Nelerdir?

Vakıfbank Like Card fırsatlarından bir tanesi Worldpuan biriktirilebilmesine olanak tanımasıdır. Vakıfbank öğrenci kartı olan Like Card’ı alan kişiler bankanın sunduğu pek çok ayrıcalıktan yararlanabiliyor. Vakıfbank’ın Like Card alan müşterilerine sunduğu bu ayrıcalıklardan birisi Worldpuan’dır. Like Card da bir World Kart’tır. Bundan dolayı puan biriktirilebilmesi mümkündür. Bu Worldpuanlar da alışverişlerde para olarak kullanılabiliyor. Her iki worldpuan 1 kuruşa denk geliyor. Yani 2.000 worldpuan toplayan kişiler bu puanlarını 10 TL olarak kullanabiliyor. Ayrıca Like Card ile yapılan her 10 TL’lik alışverişte 1 Worldpuan kazanılır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Üniversite Öğrenciler İçin Kredi Kartı

Worldpuanlar Nerede Kullanılır?

Worldpuanı’nın kullanılabileceği yerler üye iş yerlerdir. Bankanın bazı mağazalar ya da firmalar ile anlaşması mevcuttur. Vakıfbank’ın anlaşması olduğu bu iş yerlerinden de birisine gidilerek biriktirilen Worldpuanlar harcanabilir. Worldpuanını harcamak isteyen kişiler kasadaki kişiye bunu bildirmelidir. Kasa görevlisi de alışverişlerin Worldpuanlar ile yapılabilmesini sağlar. Bir ürünü satın alabilmek için o ürünün ücretinin tamamını karşılayacak kadar Worldpuan’a sahip olunması gerekmiyor. Satın alınan ürünün ücretinin bir kısmı Worldpuan geri kalanı ise kredi kartıyla ödenebilir.

Ne Kadar Worldpuanın Olduğu Nasıl Öğrenilebilir?

Ne kadar Worldpuana sahip olunduğunu öğrenmek için başvurulabilecek yollardan bir tanesi kredi kartı hesap özetine bakmaktır. Like Card, yapılan harcamalarda Worldpuan kazanma imkanı tanıyor. Bu puanlar da üye işyerlerindeki alışverişlerde harcanıyor. Ne kadar Worldpuan biriktirdiğini öğrenmek isteyen kişiler ise farklı yöntemlere başvurarak bu bilgiyi edinebilir. Örneğin ekstrede kredi kartı sahibinin ne kadar puanı olduğu yazar. Bunun yanı sıra şu yöntemler ile de Worldpuan bilgisine ulaşılabilir:

  • İnternet bankacılığı,
  • 0850 222 0 724 numaralı telefon bankacılığı,
  • Alışverişlerden sonra alınan satış belgesi.

Vakıfbank Like Card İle Sinemalarda Ne Kadar İndirim Kazanılabilir?

Vakıfbank Like Card sinema kampanyası ile sinema biletlerinde indirim kazanılabiliyor. Like Card sahibi olan öğrenciler sinemeye gitmek istediklerinde biletlerini %50 indirimli şekilde alabiliyor. Ancak bu kampanyanın aylık tutarı maksimumum 15 TL olabiliyor. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin ise öncelikle sms göndermesi gerekiyor. SINEMA yazıp 6635’e kısa mesaj gönderen kişiler indirimli biletlerini alabilirler.

Öğrenci kredi kartı limitini öğrenmek için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Vakıfbank Like Card Seyahat Harcamaları Kampanyası Nedir?

Vakıfbank Like Card seyahat harcamaları kampanası ile fazladan taksit fırsatı yakalanabiliyor. Like Card ile tek seferde 100 TL ve üzeri konaklama, tur ve bilet harcamaları için 3 taksit imkanı Vakıfbank tarafından sağlanıyor. Bu kampanyadan yararlanmak için iki farklı yönteme başvurulabilir. Bunlardan birincisi yapılan alışverişlerden en az 1 gün sonra internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da telefon bankacılığı kanallarından bir tanesini kullanarak taksit isteği iletilmelidir. Bir başka yöntem ise GEZ yazıp 6635’e SMS göndermektir. Bu mesajı gönderen kişilerin yaptıkları seyahat harcamalarında otomatik olarak 3 taksit verilecektir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Like Card Ekstresi Nasıl Ödenir?

Vakıfbank Like Card ekstre ödemeleri için hangi yönteme başvurulacağına kart sahipleri kendileri karar verebilir. Kredi kartı borcunu ödemek isteyen kişiler Vakıfbank şubelerine giderek bu işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra ATM’ler aracılığıyla da borç ödenebiliyor. Ancak Vakıfbank öğrenci kartı olan Like Card borcunu bulunduğu yerden yapmak isteyen kişiler ise bunun için internet bankacılığına başvurabilir. Ayrıca 12 ay boyunca Like Card’ı ile harcama yapacağının sözünü veren kişiler de 150 TL’ye kadar ekstrelerinde indirim kazanıyor. Bu sözü verebilmek için de 444 0 724 numaralı telefon bankacılığının aranması gerekiyor.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ