Öğrenci Kredi

Sigortasız Kredi Çekme İmkanı

Sigortasız Kredi Çekme İmkanı

Sigortasız kredi çekebilir miyim sorusu kredi çekmek isteyen fakat herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kişilerin aklını kurcalayan bir sorudur. Bankalar genellikle birine kredi verebilmek için birkaç güvence ararlar. Bu güvencelerden biri de kişinin sosyal güvenlik sigortasıdır. Fakat sigortanız yoksa da bazı bankalardan sigortasız kredi çekme imkânınızın var olduğunu da söyleyebiliriz.

Sigortasız Kredi Çekme İmkânı

Sigortasız çalışanlar için kredi veren bazı bankalar bulunmaktadır. Günümüzde harcamalar ve ihtiyaçlar çoğaldıkça nakit ihtiyacı da çoğalmaktadır. Bu nakit ihtiyaçları için de insanlar bankalardan kredi almayı tercih etmektedir. Tabii bankaların da insanlara kredi verebilmesi için bazı istekleri bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi kişinin geliri ve çalışma durumudur. Sosyal Sigorta Kurumu belgeleri de bu noktada istenen bir şeydir. Ne kadar çalıştığınız ve tüm çalışmalarınız sigorta dökümünüzde görünmektedir. Peki hiç sigortalı çalışmadıysanız? O zaman mecburen sigorta zorunluluğu aramayan bankaları tercih etmeniz gerekecektir. Bu bankalar başka güvenceler isteyen ya da hiç evrak istemeyen bankalardır. Çoğunlukla bankalar kredi sicilinize dikkat ederler. Kredi notunuzun yüksek olması kredi çekmeniz için iyi olacaktır.

Burs veren vakıflara buradan ulaşabilirsiniz.

Yüksek Gelir Göstererek Kredi Çekmek

Sigortası olmayanlara kredi çekme imkânı başka güvencelerle de sağlanabilmektedir. Örneğin yüksek gelir sahibi biriyseniz, bankaya gelirinizle güvence verebilirsiniz. Bunun için de gelir belgelerinizi iyi ve düzenli bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Düzenli gelir her zaman bankaların gözünde iyi puandır. Bunun için maaş bordronuzu, gelir belgenizi, çalıştığınız yere göre kayıtlı oda belgeleriniz ve imza sirkülerinizi düzenli olarak hazırlamış olarak size en yakın banka şubesine gidebilirsiniz. Banka şubesine bu düzenli gelir kanıtını yaptığınız sürece sigortanızı sorgulamama ihtimalleri vardır. Tabii ki yalnızca aşağıda belirteceğimiz bankalar sizin sigortanızı önemsemez diyebiliriz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İş Bankası Öğrenciye Kredi

Bankalara Farklı Teminatlar Göstererek Kredi Çekebilmek

Sigortası olmayan birini kredi çekmesi bazı bankalarda zordur. Fakat bazı bankalar da onlara başka teminatlar gösterdiğiniz sürece sigortaya bakmazlar. Bu teminatlardan bazışarı şunlardır:

 • Kefil göstermek yapabileceğiniz şeylerden biridir. Size kefil olacak biri ile bankaya gittiğiniz zaman banka sizin yerinize onun kredi notuyla, sigortasıyla ve gelir belgesiyle ilgilenecektir. Kefil olacak kişinin kredi çekmek için gerekenlere karşılıyor olması gerekmektedir.
 • Kredi sicili, kredi çekmek için bankaların bakacağı ilk şeylerden biridir. Kredi notunuz yüksek ya da iyiyse bankadan kredi çekme olasılığınız yüksektir. Fakat orta ya da az riskli bir kredi notuna sahipseniz başka teminatlar da göstermeniz gerekir.
 • Ek gelir de kredi çekmek için bankaya sunabileceğiniz bir şeydir. Çalıştığınız yer harici bir ek geliriniz varsa bunu bankaya sunabilirsiniz. Bu herhangi bir ek iş ya da kirasını aldığınız bir ev olabilir.
 • Bir diğer teminat ise taşınabilir ya da taşınmaz mal ipotek ettirmektir. Bu genelde konut ya da taşıt kredisi gibi yüksek miktarda çekilmek istenen kredilerde gösterilen bir teminattır.

Sigortaya Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Sigortayı önemsemeden kredi veren bankalar, sizlerden yukarıda belirttiğimiz teminatlardan birini ya da daha fazlasını isteyebilirler. Bunların haricinde düşük tutarda, şubeye gitmeden kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu tür bankalar genelde çok evrakla uğraşmazlar. Aşağıda vereceğimiz bankalar sigortasız kredi çekme işlemi yapabileceğiniz bankalardır:

 • Enpara
 • Odeabank
 • Aktifbank
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • Halk Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • ING Bank

Enpara’dan Sigortasız Kredi Fırsatı

Sigortasız kredi veren banka Enpara, internet üzerinden bankacılık hizmetlerini ilerleten bir bankadır. Bu bankanın herhangi bir şubesi olmadığı için internet üzerinden kolayca kredi verebilmektedir. Bankanın vereceği kredilerde herhangi bir dosya ücreti, sigorta ya da gelir belgesi istenmez. En az 1000 en fazla 60.000 TL kredi alma hakkınız bulunmaktadır. Alacağınız bu kredileri 60 ay vade ile alabilirsiniz. Seçtiğiniz kadar vadede, her ay eşit olarak bankaya ödemelerinizi yaparsınız. Ayrıca bu bankada kredi başvurusu da oldukça kolaydır. Direkt olarak internet üzerinden ya da SMS ile ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Yarı Zamanlı Part Time Çalışan Öğrenci Kredi Çekebilir mi?

Aktifbank’tan Sigortaya Gerek Duymadan Kredi

Sigortaya gerek duymadan kredi veren bir diğer banka ise Aktifbank’tır. Bu bankanın kredi sistemlerine girdiğiniz zaman karşınıza ‘N’ Kolay Kredi seçeneği çıkacaktır. Herhangi bir evrak ya da sigorta isteği olmadan bu krediye ulaşabilirsiniz. ‘N’ Kolay Kredi başvurunuz onaylandıktan sonra, paranızı internet üzerinden, ‘N’ Kolay kartınız varsa tüm bankaların bankamatiklerinden, kart ile yapacağınız nakit alışverişlerinde ve PTT şubelerinden alabilir ve kullanabilirsiniz. Bu bankada 10.000 TL kredi çekme olanağınız bulunmaktadır. Faiz oranları vadeye göre değişiklik gösterir. Ayrıca kredi tahsil ücreti de 50 TL’dir. 10.000 liralık 36 ay vadeli kredi çektiğiniz zaman aylık faiz oranı %2,39 olacaktır.

CEPTETEB ile Sigorta Belgesiz Kredi

Sigortası olmayanlar için kredi desteği veren bankalar arasında Türkiye Ekonomi Bankası da yerini almaktadır. CEPTETEB platformu sayesinde internet üzerinden hızlıca ve düşük tutarlı kredi veren bu bankada, 50.000 TL’ye kadar evraksız, kefilsiz ve sigortasız kredi alabilirsiniz. İhtiyaç kredisi başlığı altında ulaşabileceğiniz bu kredilerde TEB ya da CEPTETEB müşterisi olma zorunluluğun da yoktur. Krediye hemen internet üzerinden sizden istenen belgelerle başvurabilir ve başvurun onaylandığı sürece tarafına ulaşacak belgeleri imzalayarak kredini alabilirsin. Ayrıca ödemeye 3 ay ertelemeyle başlama imkânınız da vardır. Kredileri 3 aydan 60 aya varan vadelerle çekebilirsiniz. Bu krediye yalnızca 18 yaş ile 65 yaş arasındaki kişiler başvurabilir.

ING Bank’tan İhtiyaç Kredisi Desteği

Sigorta şartı olmadan kredi veren bankalardan biri de ING Bank’tır. Burada 2 farklı kredi seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan biri Turuncu Ekstra Avantajlı Kredi diğeri ise E-Kredi’dir. Sizin durumunuza uygun olan internet üzerinden de kolayca başvurabileceğiniz E-Kredi’dir. Bu krediye anında kredi başvurusunu internet sitesinde sizden istenilen bilgileri girerek hızlıca başvurabilirsiniz. Bu kredi en az 3 en fazla 60 ay vade ile alabileceğiniz bir kredidir ve faiz oranı %1,49 olarak belirlenmiştir. Faiz oranı ödeme performansına göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer ING Bank müşterisiyseniz kredi onaylandıktan hemen sonra hesabınıza yatar ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer bir ING Bank müşterisi değilseniz yine internet üzerinden hızlıca başvuru yaparsınız. Başvurunuzun onaylandığı haberi geldiği zaman size en yakın ING Bank şubesine giderek evrakları imzalamanız gerekecektir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenci Nasıl Kredi Çeker?

18 yaş altı kredi kartı başvurusu için buraya tıklayınız.

Sigorta İstemeden Kredi Veren Odeabank

Sigorta sormadan kredi veren bankalar arasında Odeabank da vardır. Sigortasız kredi çekme imkânı sağlayan bu bankada bireysel ihtiyaç kredisi başlığı altında kredinizi alırsınız. Odeabank’ta bulunan ‘Nakit Hazır’ kredisi sayesinde hızlıca internet üzerinden, telefon ile ya da SMS ile kredi başvurusu yapma şansınız bulunur. Ayrıca bu Nakit Hazır kredisi 60 aya kadar vadelerle ulaşabileceğiniz bir kredidir. Odeabank’ta 35.000 TL’ye kadar online olarak ve sigortasız olarak kredi çekme fırsatı sunuluyor. Banka gerek görmediği sürece hiçbir belge ve evrak da talep etmiyor. Eğer bir Odeabank müşterisiyseniz kredi onaylandığı gibi hesabınıza yansıtılacaktır. Eğer Odeabank’ın müşterisi değilseniz krediniz onaylandıktan sonra size en yakın PTT şubesine gidip hem evrakları imzalamanız hem de hesap açılış işlemlerini onaylamanız ve başlatmanız gerekmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ