Öğrenci Kredi

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Öğrenci ihtiyaç kredileri, öğrencilerin eğitim masraflarını, okul masraflarını ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayabileceği kredilerdir. Bu krediler, bankalar tarafından verilen bireysel ihtiyaç kredileri kategorilerinde bulunur. Öğrenciye ihtiyaç kredisi, hem öğrencilere kendi masrafları için verilen hem de velilere çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılamalar için verilen kredilerdir.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Desteği

Öğrenciye ihtiyaç kredisi, öğrencilerin eğitim masraflarını azaltabilmeleri ve eğitimlerine odaklanmaları için verilen desteklerdir. Bu krediler birçok kurum tarafından verildiği gibi, bireysel ihtiyaç kredisi başlığı altında bankalardan da verilmektedir. Bazı bankalar direkt olarak ‘Eğitim’ ya da ‘Öğrenci’ kredisi olarak öğrencilere kredi paketi oluşturmuşlardır. Bazı bankalarda ise öğrenci kredisi olmasa da, düşük meblağlı ihtiyaç kredilerinden faydalanma imkanı sunmaktadır. Bu krediler iki türlü çekilebilir:

 • Bazı bankalar Öğrenci Kredisini direkt olarak öğrenciye verir. Bu bankalarda öğrencilerin yarı zamanlı bile olsa gelir belirtilmesi de istenebilmektedir. Ayrıca bazı bankalar gelir belgesiz de kredi sunarlar. Özellikle internet üzerinden hizmet veren bankalar daha az belge isteyen bankalardır.
 • Bir diğer öğrenci kredisi de öğrenci okutan anne ve babalara verilen kredilerdir. Bazı bankalar aileler çocuklarının okul ve eğitim masraflarını karşılayabilsin diye onlara kredi imkânı sunar. Bu kredi türünde aileler gelir belgeleri ve çocuğun eğitim masraflarını belgelerler.

Ayrıca sitemizden en iyi öğrenci banka hesabı ve kartına bakabilirsiniz.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar, bazı şartlar ve koşullara uyulması halinde bu kredileri vermektedirler. Öncelikle şunu bilmeliyiz ki öğrenci kredisi alabilmek için ya sizin öğrenci olmanız ya da öğrenci okutmanız gerekmektedir.

 • Krediyi kullanacak kişi mutlaka 18 yaşının üstünde olmalıdır. Daha küçük yaşta bir öğrenci için kredi çekilecekse, krediyi onun adına ailesi alabilir.
 • Bankaların çoğu gelir belgesi şartı aramaktadır. Çalışıyorsanız ya da sigorta girişiniz varsa bunu belgelemelisiniz. Yarı zamanlı bile çalışıyor olsanız gelirinizi belgelemek faydalı olacaktır.
 • Eğer okul ücreti için kredi çekecekseniz okuldan alınacak olan bir makbuz götürülmeli. Yine aynı şekilde Okul Kabul Belgesi de bankaya vermeniz gereken belgelerdendir.
 • Eğer kredi çekecekseniz ve yeterli düzeyde geliriniz yoksa bankaların sizden kefil isteme durumları da olabilmektedir.
 • Kredi siciliniz burada büyük önem taşır. Kredi notunuzun yüksek olması kredi çıkma olasılığını arttırır.
 • Eğer öğrenci olan sizseniz fakat banka size kredi vermeyi uygun görmüyorsa sizin için aileniz de kredi çekebilmektedir. Birçok banka aileye, öğrenciye verdiğinden daha kolay ve yüksek meblağda kredi vermektedir.
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  İş Bankası Öğrenciye Kredi

Ziraat Bankası’ndan Öğrencilere Kredi İmkânı

Öğrenciye ihtiyaç kredisi sunan bankalar arasında Ziraat Bankası da ‘Ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden!’ sloganıyla yerini almaktadır. Bütün okul, üniversite, yurtdışı eğitim, dershane ve hatta kurs ihtiyaçlarınız için bu bankadan kredi çekebilirsiniz. Üstelik tüm bu kredileri 60 aya varan vadelerle sunuyor ve en üst limit olarak 40.000 TL kredi hizmeti sunuyor. Vadeli, Taksitli ya da Kredili Mevduat Hesabı şeklinde kredi hizmeti alabilirsiniz. Bu kredi hem öğrencinin kendisine hem de öğrenci ailelerine farklı olarak sunulan bir kredidir. Ziraat Bankası bu kredi için şahsi ya da maddi teminat almaktadır. Ek olarak kredi süresi boyunca Hayat Sigortası zorunluluğu vardır.

Eğitime Destek İş Bankası Kredisi!

Öğrenciye eğitim kredisi veren bankalar arasında Türkiye İş Bankası da bulunmaktadır. Öğrencilerin masraflarının farkında olan bu bankada, öğrenciye ihtiyaç kredisi 12 aya kadar taksitlendirme imkânıyla verilmektedir. Okul masrafları, özel okul ücreti, üniversite masrafları, yurtdışı eğitimi ve dershane gibi tüm eğitim masraflarına kredi alma imkânınız vardır. 10.000 TL ile 100.000 TL arasında kredi çekme seçenekleri bulunur. En yüksek vade 12 aydır ve alacağınız her bir kredi tutarı için sabit olarak %2,15 faiz uygulanmaktadır. Örneğin 30.000 TL’lik Eğitim Kredisi çektiğiniz zaman %2,15 faiz ile aylık 2939 TL bankaya ödeme yaparsınız. Yıllık çıkacak toplam ana para ise 35.266 TL olacaktır. Bunun içinde 150 TL kredi tahsis ücreti ve 275 TL Hayat Sigortası ücreti de bulunur.

Denizbank’tan Eğitim ve Öğrenci Kredisi

Öğrenci kredisi veren banka Denizbank, vereceği kredilerle eğitim hayallerini gerçekleştirmeye ve masrafları azaltmaya destek olmaktadır. Bu bankada sabit bir ödeme seçeneği bulunmaz, çekeceğiniz kredi oranına göre ödeme yönteminizi bankayla beraber oluşturursunuz.  Bunun için de size en yakın Denizbank şubesine uğramanız gerekmektedir. Bu bankada alacağınız eğitim kredileri 60 aya kadar da vade imkânıyla beraber gelmektedir. Faiz oranları da %1,69 olarak belirlenmiştir. 50 TL kredi tahsis ücreti ve ek sigorta ücretleri de bulunmaktadır. Eğer Denizbank’a kredi başvurusu yapacaksanız yanınızda getirmeniz gereken belgeler şunlardır:

 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
 • Gelir Belgesi
 • İkametgâh Belgesi
 • Öğrenci Okula Kabul Belgesi
SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Sigortasız Kredi Çekme İmkanı

Akbank’tan Velilere ve Öğrencilere Kredi Desteği

Öğrenci ihtiyaç kredisi sağlayan bankalar arasında bulunan Akbank, bu bireysel ihtiyaç kredisini hem velilere hem de öğrencilere sağlamaktadır. Bu bankada eğitim ve öğretim harcamaları için farklı ödeme yöntemleri sağlanmaktadır. Bunun için direkt olarak en yakın Akbank şubesi ile iletişime geçmeli ve orada kredinizi hesaplamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra Akbank’ın bireysel ihtiyaç kredilerinden de eğitim harcamaları için yararlanabilirsiniz. Bu bireysel kredileri hemen internet şubesinden ve Akbank Direkt’ten öğrenebilir ve başvurabilirsiniz.

Halkbank’tan Öğrenciler İçin İhtiyaç Kredisi

Öğrenciler için ihtiyaç kredisi hizmeti sunan banka Halkbank, bu krediyi ailelere sunmaktadır. Çocuklarının eğitim masrafları için ailelere 100.000 TL tutara kadar kredi hizmetini 60 ay vade ile sunmaktadır. Velilere ekstra sunulacak masraflar yalnızca 52,20 TL kredi tahsis ücreti ve sigorta primleridir. Bu bankada 100.000 TL’ye kadar Eğitim Kredisi için %1,49 faiz oranı sunulmaktadır. Ayrıca krediyi dilerseniz 3 ayda bir taksitlerle ödeme şansınız dilerseniz de ilk taksiti 2 ay ertelemeli olarak ödeme şansınız vardır. Kredi tutarınızı ve faiz oranlarıyla aylık taksitinizi en yakın Halkbank şubesi ile beraber hesaplayabilirsiniz. Bu kredi türüne tüm başvurular direkt olarak Halkbank Şubesi üzerinden yapılmalıdır. Nüfus Cüzdanınız, Gelir Belgeniz ve varsa çocuğunuzun okul masraflarının belgeleri size en yakın şubeyi ziyaret edebilirsiniz.

Sigortasız kredi çekme imkanı için linke tıklayınız.

Vakıfbank’tan Öğrencilere Eğitim Destek Kredisi

Öğrenciler için ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında kamu bankalarından biri olan Vakıfbank da bulunmaktadır. Öğrenciye ihtiyaç kredisi hizmeti sunan bu banka, kredisini ‘Halden Anlayan Kredi’ olarak adlandırmaktadır. Bu bankadan %0,55’ten başlayan faiz oranlarıyla 500 TL’den 40.000 TL’ye kadar kredi çekme imkânınız bulunmaktadır. Bu krediyi yeterli gelir belgeleri varsa öğrenciler de alabilir. Ama öncelik ailelere verilmiştir. Çocuklarının eğitim masraflarını ve ihtiyaçlarını karşılamak isteyen aileler gerekli tüm belgeleri ve gereklilikleri sağladıkları sürece Vakıfbank’ın bu kredisinden yararlanabilirler. Örnek bir ödeme planı vermek gerekirse; 40.000 TL tutarındaki krediyi 36 ay vade ile aldığınız zaman size %1,23 faiz oranı sunulacaktır. 1 yıllık Hayat Sigortası ve kredi tahsis ücreti gibi ücretler için ek olarak 288 TL ve ek olarak 60 TL gibi bir ücret alınacaktır. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı da yaklaşık olarak 1440 TL’dir. Bu kredi türüne başvurmak isterseniz mutlaka şube ile görüşmeniz gerekmektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Sigortasız Kredi Çekme İmkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ