Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Sigara Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ülkemizde sigara içme oranı diğer ülkelere oranla çok yüksektir. Son yıllarda sigara fiyatlarında artış çok yüksek olmasına rağmen içme oranı çok yüksektir. Sigara fiyatlarının yükselmesinden sonra ülkemizin çoğu yerinde tütüncüler açılmaya başlandı. Bu tütüncüler sayesinde bir çok kişi ucuza sigara içme şansı oldu.  Bu sebepten dolayı sarma tütünler piyasada çok satılmaktadır. Tütüncülerde sigaralar hazır sarılı bir şekilde satılmamaktadır. Tütüncüler kendileri ellerinde sarmaktadırlar. Fakat son zamanlarda çok fazla sigara siparişi geldiğinden dolayı sigara sarmaya yetişememektedirler. Sigara Paketleme işi ise burada devreye giriyor.

Bu sebepten dolayı dışarıdan destek almaktadırlar. Bu destek ile evde sigara paketleyerek bir çok insan bu şekilde para kazanmaktadır. Bu şekilde para kazanmak istiyorsanız sizde evinizde kolaylıkla sigara sarabilirsiniz. Evde sigara paketleme işini yapmak için illa bir tütüncü ile anlaşmak zorunda değilsiniz. Eğer çevrenizde çok sigara içen ve sigara fiyatlarından şikayet eden çok insan var ise sizde bu işi yapabilirsiniz. Tütüncüden aldığınız sigara tütünleri evinizde sararak çevrenize satabilirsiniz. Bu şekilde evde oturduğunuz yerden ek gelir sağlamak istiyorsanız bu makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Evde paketleme işleri ev hanımları için son yıllarda ekonomik anlamda özgürlük kazanmak için bir çıkış kapısı olmaktadır. Eğer sizde aileniz için ek gelir sağlamak istiyorsanız evde sigara paketleme işi tam sizlik. Bunun için yapmanız gerekenler sizlere sırayla açıklayacağız.

Evde Sigara Paketleme İşi Veren Firmalar

Tütün dükkanlarının sigara sarmaları için evde paketleme işi yapan ev hanımlarıyla çalışmaktadır. Bu işi veren firmalar sadece tütün dükkanlarıdır. Çevrenizde tütün dükkanları var ise o dükkanlarla görüleşebilirsiniz. Bu tütün dükkanları gün içerisinde yüzlerce sigara siparişi almaktadır. Bu sebepten dolayı iş verenler siparişlere yetişememekte ve bu sebepten dolayı sigara paketleme elemanı aramaktadır. Eğer sizde evinizde bu işi yapabilecek durumda ve becerideyseniz hemen tütüncülere giderek iş başvurunuzu yapın.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Torba Paketleme İşi

Sigara Paketleme İşi Nasıl Yapılır ?

Evde sigara paketleme işi yapacaksınız öncelikle bu işin nasıl yapıldığını öğrenmelisiniz. Bu sigara sarma işini rahatlıkla yapabilmeniz için ufak makinalar vardır. Bu makinalar sayesinde bir saat içerisinde onlarca sigara sarabilirsiniz. Bu makinanın kullanımı oldukça basittir. Sigarayı sarmak isterseniz makinanın haznesine tütün koymalısınız. Makinan diğer haznesinede tütün kağıdını koyduktan sonra makinayı ileri geri yaptıktan sonra sigara sarılmış halde hazır oluyor.  Bu şekilde gün içerisinde yüzlerce sigara sarabilirsiniz.

Evde sigara paketleme işi yapacaksanız öncelikle bir tütüncü ile anlaşmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken tütüncülerin dükkanına giderek onlar için tütün sarabileceğinizi ve gün içerisinde kaç tane sigara sarabileceğinizi söylemelisiniz. Eğer tütüncü için şartlar uygunsa çalışmaya başlayabilirsiniz. İş veren ilk etapta size az miktarda tütün verecektir. Bu tütünleri söylediğiniz sürede teslim etmeniz gerekmektedir. Tütünü nasıl saracağınızı yukarı bölümde açıkladık.

Evde Sigara Paketleme Maaş

Evde sigara sarmanın detaylarını yukarı bölümlerde açıkladık. Bu bölümde sizlere ne kadar para kazanabileceğinizi anlatacağız. İş verenler maaş ödemelerini haftalık olarak yapmaktadırlar. Çünkü onların sizlere para ödemesi yapması için sizin sardığınız sigaraların satılması gerekmektedir. Bu yüzden sigaraları teslim ettikten 1 hafta sonra dükkana giderek paranızı elden teslim alabilirsiniz. Evde sigara paketleme işi veren firmalar paket sigara üzerinden ücret hesabı yapmaktadır. Bir pakette 20 adet sigara bulunmaktadır. Bu paketlerin tanesine 2 Türk Lirası para verilmektedir. Bu şekilde bir kaç tane tütün dükkanıyla çalışırsanız her ay 1500 Türk Lirası para kazanabilirsiniz. Evde paketleme işi hakkında anlatabileceklerimiz bu kadar.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Stres Çarkı Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Çerez Poşetleme İşi

 

 


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu