Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Özel Ders Vererek Aylık Ek Gelir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Bugün sizlere bahsedeceğimiz ek gelir metodu neredeyse 0 sermaye ile yapabileceğiniz bir iş. Özel ders vermek. İyi ama nasıl? Hali hazır da bir üniversite, yüksek lisans veya doktora öğrencisi iseniz ya da örneğin matematik alanında lisans mezunuysanız özel ders verebilirsiniz. Peki kimlere özel ders vereceksiniz? Genellikle ebeveynler çocuklarının eksik oldukları konular da yardım almasını çok fazla isterler. Mesela çocukları 5 ana bilim dersinden 4 ünde başarılı fakat matematikten hiç anlamıyor. O zaman dershaneye gönderirler ve bakarlar hala başarısız çocukları o zaman özel ders aldırırlar. Çünkü özel dersin diğer etüt, dershane gibi ortamlardan farkı bire bir olmasıdır.

İnsanlar birebir öğrenirken yani birincil ağızdan dersi sadece kendisine anlatıldığını gördüklerinde hem daha pür dikkat izlerler hem de sadece kendisine göre anlatıldığından soruyu sorduğunda bi aksama gecikseme yaşamazlar. Aynı zaman da birebir eğitimde eğitimi veren hoca da anlamadığı yeri tekrar tekrar anlatabilir. Takdir edersiniz ki 30 kişiye tekrar tekrar anlatmak ile bir kişiye tekrar tekrara anlatmak arasında çok fark vardır. Peki ücretlendirmesi nedir?

Özel Ders İle Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Aslında biraz da ailenin çocuklarına ne kadar yatırım yaptığı ile alakalı bir durum. Zira ekonomik durumu el veriyorsa eğer günlük 3 saat bile özel ders aldırabilir çocuğuna. Fakat tam olarak ona imkan vermiyorsa günlük 1 saat ders aldırabilir. Zaten özel ders veren insanların da aylık değil genellikle saatlik ücretleri açısından bir fiyat değerlendirme politikası vardır. Mesela bir öğretmen saatlik en az 50 TL almak ister. Bu şekilde düşünürseniz haftalık 5 saat ders alan bir öğrenciye ders verecekseniz eğer aylık 20 saat ders yapar ve aylık bazda en az 1000 TL kazanmış olursunuz. Özellikle lisans ve yüksek lisans öğrencileri buna çok başvururlar. Zira okurken hem bildiklerini sürekli pekiştirirler hem de bir öğrencinin elini tutmak ona manevi açıdan çok şey katar. Ve tabii ki en önemli diğer husus ek gelir elde etmek. Zira ülkemizde kira masrafları, faturalar ve diğer kişisel masraflar çok pahalı olduğundan ötürü öğrencilerimiz sürekli ek gelire ihtiyaç duyuyorlar. Aldıkları burs veya kredi asla karşılayamıyor.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Masa Örtüsü Paketleme İşi

Bu yüzden sizler de eğer bilimsel derslerde ki becerinize güveniyorsanız özel ders verebilirsiniz. Nasıl bulacağınız konusuna gelince ise bunun için açılmış facebook grupları, sayfaları ya da İnstagram üzerinden ailelere ulaşabileceğiniz profiller hatta bir diğer seçenek ise 20 tl ye 1000 tane broşür bastırıp semtinizde ki direklere asabilirsiniz. Emin olun oldukça işe yaramaktadır hatta günümüzde bir çok öğretmen adayı öğrencilerine bu şekilde ulaşıyor. Çünkü aileler aramıyor genelde ilanı veriyor ve öğretmenler ona ulaşıyor. Şans eseri direk üzerlerinde ki broşürleri de görebilirler.

Özel Ders Almak İsteyen Kişiler

Özel ders vererek ne kadar para kazanacağınız anlattıktan sonra bu dersi almak isteyen kişilere nasıl ulaşacağınızı ve genellikle ders almak isteyen kişilerden bahsedeceğiz. Öncelikle bu konuda şunu belirtelim. Ülkemizde her sene onlarca sınav olmaktadır. Bu sebepten dolayı her yaş grubuna ders verebilirsiniz. İlkokul çocuğundan üniversite öğrencisine kadar ders almak isteyen bir çok kişi var. Eğer bu işi yapacaksanız kırtasiye ve okuldaki öğretmenlere ders verdiğinizi söylemelisiniz. Çünkü çoğu kişi ders veren kişileri buradan arıyorlar. Bu sayede birisi bu soruyu sorduğunda ilk sizi tavsiye edecekler.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Papatya Tacı Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu