Öğrenci İş İmkanları

Nohut Pilav Yaparak Aylık Ek Gelir Kazanma 

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Normalden çok daha az sermaye ile kurulabilecek işlerin yine en çok başında gelen nohut pilav arabası kurmak herkesin merak ettiği bir konu. Özellikle bir işe yetişmek isteyen ya da bekledikleri otobüs 1 hatta 2 saatte geçen bir otobüs ise insanlar hep duraklar da beklerken nohut pilav yerler. Bunun yanında nohut pilavı tavuk etli, ketçaplı ve baharatlı şekilde de satabilirsiniz. Belli bir sinema, tiyatro, konferans veya en bilindik olanı yani durakların yanı başına açacağınız nohut pilav arabaları size hayal edemeyeceğiniz tutarlarda para kazandırabilir. Örneğin bir tavuklu pilav en az 5 TL dir. Orta ve büyük boyu ile beraber bir tane tavuk pilavdan yaklaşık 10-12 TL kazanabilirsiniz. Günlük ise mesela bi sinema çıkışına denk gelirseniz insanlar 2-3 saat içinde acıkmaya başlarlar ve o an sinemadan çıktıklarında çok güzel kokan tavuk pilavı yemek isteyeceklerdir. Dolayısı ile sadece bir sinema çıkışında bi 15-20 tane müşteri bulmanız içten bile değil.

Aynı örnekten devam edeceksek günde 5 sinema çıkışına denk gelseniz neredeyse 100 müşteri yapar ve her müşteriden en az 5 tl aldığınız da 500 TL günlük kazanç yapar. Ki aylık hesapladığımız da bu 15.000 TL para yapar. İlla sinema çıkışı olacak diye bir şey söz konusu değil. Duraklar da olabilir özellikle İstanbul gibi metropollerde duraklar tıklım tıklım doludur. Ve geciken otobüsler, çok dolu otobüsler o durakta bekleyen yolcuların bazen saatlerce beklemesine neden olmaktadır. Tam bu noktada yine siz satışınızı yaparak çok iyi ek gelirler elde edebilirsiniz.

Nohut Pilav İle Kaç Paraya Kadar Kazanacağım ?

Ortalama bir nohut pilav arabası 750 TL – 2000 TL arasında değişmektedir. O gün tedarik edeceğiniz malzeme ve ürünler ise 250 TL tutsa ve günlük 250 TL sadece ürün masrafınız olsa yine en kötü anlamda günlük 250 TL net kar elde edeceksiniz. Bu da aylık 7500 TL demektir. Tabii ki bitmedi, alacağınız arabayı koyacağınız yerin bir kirası olabilir. Ki genel de oluyor. Özellikle belediyeler bu konulara bakmaktadır. Aynı zaman da ruhsat durumları da söz konusu olabilir. Sizlerden kesin dille ricamızdır lütfen kaçak yollarla yapmayın emeğinize yazık olur zabıtalar gördüğü an mühürleyebilirler arabanızı ve var olan az sermayeniz de yok olur bir anda. O yüzden bulunduğunuz ya da yapmak istediğiniz semtin belediyesine giderek gerekli izin ve belgelerinizi alın. Sonra oturup hesabını yapın yine de en fazla size maliyeti 5000 TL olacaktır. Bu bağlamda nohut pilav satmak inanılmaz karlı bir iştir. Tam zamanlı bir iş olarak bile yapılabilir. Sadece seçeceğiniz konum burada en büyük etkendir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Çiğköftecilik Yaparak Para Kazanma İşi

Nohut Pilav Satın Alan İşletmeler

Bildiğiniz üzere çoğu işletme çalışanları için yemekleri dışarıdan almaktadırlar veya birisine sürekli yaptıracak şekilde o kişiyle çalışmaktadırlar. Yapmanız gereken şey ise çevrenizde bulunan ofislere giderek nohut pilav yaptığınızı söylemek ve onları içinde günlük olarak nohut pilav teslimatı yapabileceğinizi söylemek. Bu işletmeler için düzenli çalışacağınızdan dolayı fiyat anlamında indirim yapmalısınız. İndirim yaparsanız bu işletmelerin sizinle çalışma ihtimalini yükseltmiş olacaksınız. Eğer işletmeler yemeklerinizi beğenirse diğer işletmelerinde bundan haberi olacaktır ve onlarda sizinle çalışmak isteyecektir. Bu şartlarla çalışmak ve aylık gelirinizi artırmak istiyorsanız sizde ekstradan işletmelerle çalışabilirsiniz. Bu şekilde ayda kazanacağınız para en az 1500 Türk Lirası artacaktır.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Örgü Yapma başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu