Öğrenci Kredi

En İyi Öğrenci Banka Hesabı ve Kartı

En İyi Öğrenci Banka Hesabı ve Kartı

Öğrenci kredi kartı ve hesabı kullanarak kartın öğrenciler için sunduğu özelliklerden faydalanabilirsiniz. Düşük limitlerle de olsa bir çok banka öğrenci için kredi kartı ve hesabı fırsatlarını sunuyor. Bu bankalar arasında:

 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Akbank,
 • Vakıfbank,
 • Ziraat Bankası,
 • İş Bankası,
 • Garanti Bankası yer alıyor.

Bankalar öğrenciler için sunmuş olduğu kredi kartlarında çoğunlukla aidat yükümlülüğü bulunmuyor. Belirli bir yaşın üzerinde olan öğrencilerin aidat ödemeleri gerekebilir.

Ayrıca sitemizden ÇYDD burs başvurularına bakabilirsiniz.

Öğrenciler İçin Kredi Kartı Hangi Banka Veriyor?

Öğrenciler için kredi kartı veren bankalar ve kart türleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Akbank Exi26. Kartın taksit ve puan özelliği bulunuyor. Aidat yok.
 • Vakıfbank Like Card. Kartın taksit ve puan özelliği bulunuyor. Aidat yok.
 • Ziraat Bankası Genç Bankkart. Kartın taksit ve puan özelliği bulunuyor. Aidat yok.
 • İş Bankası İş’te Üniversiteli. Kartın taksit ve puan özelliği bulunuyor. Aidat yok.
 • Türkiye Ekonomi Bankası ÜniversiTEB. Kartın taksit ve puan özelliği bulunuyor. Aidat yok.
 • Garanti Bankası Bonus Genç. Kartın taksit ve puan özelliği bulunuyor. Aidat yok.

Vakıfbank Like Card ile Öğrencilere Avantajlı Kredi Kartı

Vakıfbank Like Card üniversitelilerin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış bir karttır. Kart sahipleri  World üyesi olan iş yerlerinde bulunan kampanyalardan faydalanabiliyorlar. Hem alışverişleri sırasında hediye puan kazanıyorlar, hem de taksitli alışveriş yapıyorlar. Yapılan her alışveriş sonrasında hesaba belli bir puan birikiyor. Biriken bu puanları daha sonra para yerine kullanabiliyorsunuz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenci Kredi Çekebilir Mi?

Kartın taksit özelliği sayesinde 100 TL üzerinde yapacağınız her harcama için, 9 aya varan taksit yapma şansınız oluyor. Kartın aidatı bir sene için yalnızca 12 TL. Bu ücret yalnızca e ekstre talep eden kişiler için geçerli. E ekstre talep etmeyen kişilerin hiçbir ücret ödemeleri gerekmiyor.

Öğrenci için kredi kartı ve hesabı almak istiyorum derseniz, yapmanız gereken şey çok basit. Öğrenci belgeniz ya da öğrenci kimlik kartınız ile Vakıfbank şubelerini ziyaret edin. Dilerseniz banka telefon numarası üzerinden ya da banka internet şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

ADD bursu başvurusu için buraya tıklayınız.

Axess Exi26 Öğrenci Kredi Kartı

Axess Exi26 kredi kartı yalnızca 26 yaşın altında olan öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır. İlk yıl kartın yıllık aidatı bulunmuyor. İleriki senelerde ise 20 TL kart aidatı ödemeniz gerekiyor. Kredi kartınızı kullanarak taksitli alışveriş yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Diğer kredi kartlarında farklı olarak, taksit iste ve erteleme iste özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Bu özellikler sayesine mağazada taksit imkanı olmasa bile 50 TL ve üzerinde harcama yaptığınız zaman 3 taksit yapma imkanından faydalanabiliyorsunuz. Taksitlendirdiğiniz ödemeleri ileri tarihe alabiliyorsunuz. Bu sayede acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebiliyorsunuz.

Öğrenci için kredi kartı ve hesabı için başvuru yapmak istiyorsanız, nüfus cüzdanınız ve öğrenci kimlik belgeniz ile Akbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası İş’te Üniversiteli kartı sayesinde bankanın diğer Maximum özellikli kredi kartlarından faydalanabilirsiniz. Kart sahipleri her alışveriş yaptıkları zaman üye iş yerlerinden Maxi puan kazanırlar ve bu iş yerlerinde mevcut kampanya fırsatlarından faydalanırlar. Puanlar yalnızca Maximum üye iş yerlerinde değil, istenilen herhangi bir mağazada kullanılabilir. Kartın yıllık aidatı yalnızca 25 TL. Kartın nakit avans özelliği bulunmuyor.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenci Kredi Başvurusu Ne Zaman?

Ziraat Bankası Genç Bankkart

Ziraat Bankası Genç Bankkart maximum kart özelliği olan bir kredi kartıdır. Kredi kartının kullanılmaya başlandığı 5 sene boyunca kişinin aidat ödemesine gerek olmaz. Kişinin eğitim seviyesine göre kartın limiti değişiklik göstermektedir:

 • Lisans öğrencileri için limit 500 TL,
 • Yüksek lisans öğrencileri için limit 800 TL,
 • Doktora öğrencilerine limit ise 950 TL’dir.

Vakıfbank Like Öğrenci Kredi Kartı

Vakıfbank Like kullanan öğrenciler, World üyesi olan bütün iş yerlerinde geçerli olan kampanyadan faydalanma hakkına sahip oluyorlar. Kartın senelik ödemesi yalnızca 12 TL. Bu ücret her ay posta yolu ile gönderilen ekstre için kesiliyor. Eğer ekstrelerinizi posta değil elektronik şekilde almak isterseniz bu aidatı ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Öğrenci Kredi Kartı Almanın Koşulları Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı almanın koşulları her banka için farklı olabilmekle birlikte çoğu bankanın ortak istediği bazı özellikler bulunur. Örneğin:

 • Başvuru yapan kişi Türk vatandaşı olmalıdır,
 • Kişi en az 18 en çok 25 yaşında olmalıdır,
 • Başvuru öncesinde tüketici sözleşmesi imzalanmalıdır,
 • Kamu haklarından mahrum bırakılmış olunmamalıdır,
 • Öğrenci belgesi ibraz edilmelidir (Açık öğretim okuyan öğrencilerin öğrenci belgesi çoğu banka tarafından kabul edilmemektedir),
 • Başvuru yapan kişinin sicili temiz olmalıdır,
 • Başvuru yapan kişinin kredi notu riskli aralıkta yer almamalıdır.

Öğrenci Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Öğrenci kredi kartı almanın avantajları bulunuyor. Örneğin; fiyatı yüksek olan bir ürünü ya da hizmeti almak istediğiniz zaman, eğer kart sahibi iseniz, taksit yapma avantajından faydalanıyorsunuz. Böylece bir anda yüklü miktarda para ödemek yerine azar azar ödeme yapmış oluyorsunuz.

Kartların sunduğu diğer avantajlardan bir tanesi, kart sahiplerini gerçek para taşımak zorunda olmaktan kurtarmaktır. Kredi kartları sayesinde bozuk parayla uğraşmaktan, kirli paraya dokunmaktan kurtuluyorsunuz. Bu sayede paranızın çalınma ve kaybolma ihtimali azalıyor.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Sigortası Olan Öğrenci Kredi Alabilir Mi?

Kredi kartı sahipleri yaptıkları her harcama ile kazanıyorlar. Giyim, elektronik, yiyecek ve akla gelen diğer bütün alanlarda yapılan harcamalar kişinin belli bir oranda (yapılan harcama miktarına göre) kişinin para puan kazanmasına yardımcı oluyor.. Bu para puanlar birikiyor ve gerçek paraya dönüşüyorlar. Daha sonra bu para puanları kullanarak alışveriş yapabiliyorsunuz.

Aslında öğrenci kredi kartları için belirlenmiş olan kredi kartı limitleri düşüktür. Bu ilk aşamada dezavantaj gibi görünse de öğrencilerin iyiliğinedir. Düşük kredi kartı limiti sayesinde öğrencilerin borçlanma miktarı azalmış olur.

Öğrenci Kredi Kartı Almak için Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir?

Öğrenci kredi kartı almak için gerekli kredi notu seviyesi bulunuyor. Kredi notu çok düşük olan kişilerin ne yazık ki kredi kartı almaları pek de mümkün olmuyor. Kredi notu yalnızca öğrenci kredi kartları için önem arz eden bir nokta değil. Bütün kredi kartlarında bankaların dikkat ettiği ilk ve en önemli nokta kişinin kredi notudur.

Kredi notu kişinin geçmiş finansal hareketlerine göre oluşturuluyor. Kredi kartı kullanım geçmişi, kredi kullanılmışsa ödeme detayları, ödeme günleri, bu günlerin gecikip gecikmediği ve buna benzer bir çok noktada kişinin kredi notu belirlenmiş oluyor.  Bankalar bu notun düşük olmasını bir risk olarak kabul ettikleri için, kredi notu düşük olanların kredi alma ihtimali düşüyor.

Kredi notunuzun yüksek olmasını istiyorsanız, kredi borçlarınızın düzenli ödenmesi gerekir. Bun ek olarak, aktif bir kart kullanıcısı olmak, hesapta mal varlığı ya da nakit parası bulunması gibi durumlar kredi notunuzun daha yüksek olmasına yardımcı olacaktır. Kredi notu düşük olsa bile ileriki zamanlarda yükseltilebilir. Kişi böylece kredi başvurusu yapabilir. Kredi notunun yüksek olması için istikrarlı olmak şarttır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Canara Bank dedi ki:

  Bir krediye ihtiyacınız var mı, biz Meşru ve Saygın para Borç vericiyiz. Biz finansal yardımı olan bir şirketiz. Aylık veya yıllık olarak haftalık izin verilen toplam kredi geri ödemesiyle nadiren faiz oranına sahip finansal yardıma ihtiyacı olan kişi ve şirketlere kredi veriyoruz, E-posta ile bize ulaşın: canarabank121@gmail.com

BİR YORUM YAZ