Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Fotoğraf Çekerek İnternetten Para Kazanma

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Küçüklüğümüzden beri hemen hemen herkesin tutkusudur fotoğraf çekmek ve çektirmek. Hatta öyle ki bir çok insan günümüzde bu alanlar da üniversiteler, kurslar vb. okullar bitirmektedir sırf daha iyi ve daha profesyonel çekimlerin püf noktalarını anlayabilmek için. Öyle ki fotoğraf çekerek sadece deklanşöre basmakla kalmıyor. Oldukça detaylı ayrıntıları bulunuyor. Işık, pozlama gibi inanılmaz fazla teknik ayrıntıları barındıran bu dal dünyanın her yerinden her kesiminden insanların ilgi odağı olmuş durumda. Peki diyelim ki çok fazla fotoğraf çekiyorsunuz ve fotoğraflarınızın kaliteli olduğunu düşünüyorsunuz bu fotoğrafları satarak para kazanabilir misiniz? Cevap evet.

Kendi Fotoğraflarınızı Satarak Para Kazanmak

Başkasının çektiği o ihtişamlı fotoğraflara benzer sizler de fotoğraflar çekebilirsiniz. Ve aynı zaman da bu fotoğrafları satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Dünyanın önde gelen fotoğrafçılık sitelerinden Shutterstock, Istockphoto gibi siteler kullanıcılarının kendi çektikleri fotoğrafları sitelerinde barındırarak çeşitli kurum ve kuruluşlara sunuyor. Sizler çektiğiniz fotoğrafları portfolyonuzda sergilerken tam da o fotoğraflara ihtiyaç duyan bazı firmalar kendi içeriklerinde kullanabilmek için çektiğiniz fotoğraflara para ödüyorlar. Dolayısı ile aracı kuruma geçen paranın bir miktarı da eser sahibine yani size ait. Burada bahsi geçen fotoğraflar tabii ki öyle her çektiğiniz fotoğraflardan oluşmuyor. Örneğin iyi bir gün batımı ya da gün doğumu değil de daha ilgi çekici mesela çok ilginç bir örnek makarna diyelim. Evde makarna yapıyorsunuz ve süzmeden evvel ki görüntü size ilginç geldi ve bu anı fotoğrafladınız. Ve iyi bir ışık ile güzel fotoğraf çıkarttınız ortaya. Gıda sektöründe yer alan bir firma kendi makarna reklamı ya da içeriği için makarna fotoğrafları arıyor olabilir ve sizin fotoğrafınız tam da istedikleri türden bir fotoğraf olabilir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Pamuk Paketleme

Bu örnekleri çoğaltmak peki ala mümkün. Giysiden gıdaya, hayvandan süs eşyasına kadar çeşitli kategoriler mevcut. Fikir edinebilmek adına büyük köklü firmaların kategorilerine aynı zaman da bu kategorilerde yayınlamış diğer kullanıcıların fotoğraflarına göz atmakta da siz bir fikir verecektir. Eğer ki çekim açılarınıza ve çekim tekniklerinize güveniyorsanız mutlaka fotoğraflarınızı pazarlamaya başlayın. Eminiz ki güzel fotoğraflarınız varsa mutlaka aylık hatrı sayılır derece iyi paralar kazanabilirsiniz. Örneğin bahsettiğimiz siteler global anlamda yayın yaptıkları için mesela Amerika ya da Japonya ya da İngiltere hiç fark etmez dünyanın farklı yerinden alıcı bulabilir ve siz döviz cinsinden dahi para kazanabilirsiniz. Özellikle ülkemizde şu günlerde döviz fiyatları çok fazla iken hayal edemeyeceğiniz tutarlar da para kazanmak hiçte zor değil.

Fotoğraf Çekerek Aylık Kaç Para Kazanırım?

Fotoğraf çekerek kazanacağınızın paranın aslında bir sınırı yok. Çünkü ne kadar kaliteli ve ne kadar fazla fotoğraf çekerseniz kazanacağınız parada bir o kadar artacaktır. Sizlere tavsiyemiz bu iş ile para kazandıkça daha kaliteli fotoğraf makinesi ve lens gibi aparatlar alarak çekeceğiniz fotoğrafların kalitesini yükseltebilirsiniz. Bu çektiğiniz fotoğrafları internette satabileceğiniz bir çok site bulunmaktadır. Bu şekilde çektiğiniz fotoğrafları istediğiniz rakama satabilirsiniz. Kazandığınız parayı banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Aylık kazanacağınız tutar tamamen sizin popülerite ve çektiğiniz fotoğraflar ile doğrudan alakalıdır. Aylık 100 tane fotoğrafınız kullanılmak üzere satılabilir ve bu fotoğrafların tanesinden 0.50-2 USD arasında değişen tutarlar da ücret alabilirsiniz. Buna göre hesap yaptığımız da ise aylık neredeyse en az 200-300 USD kazanabilirsiniz. Fazlası da mümkün tabii. Merak ettiğiniz başka şeyler var ise bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Gırgır Montajı başlıklı yazımız için tıklayın. 

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Telefon Kılıfı Süsleme İşi

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu