Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Yastık Doldurma İşi

Çağımızım en büyük sorunlarından biri olan işsizlik, insanlara farklı işleri yaptırmaya neden olmaktadır. Bunun sonucunda insanlar boş vakitlerinde evlerinde paketleme işleri yaptırmaya başlamaktadırlar. Bunun sonucunda bir çok insan ek iş yaparak hayatlarına devam etmeye çalışıyorlar. Sizde evde çalışarak para kazanmak istiyorsanız bugün size göre bir iş anlatacağız. Evde paketleme işi yapmak istemeyen ev hanımları ondan farklı bir iş yapmaktadır. Bu iş ise evde yastık doldurma işidir. Evde yastık doldurma işi bu zamana kadar yapılan işlere göre biraz daha rahattır. Bunun sebebi ise sipariş alma ihtimali daha yüksek olmasından kaynaklanıyor. Çünkü çevrenizde birisi bu işi yaptığınızı duyarsa büyük ihtimal oda size sipariş verecektir. Yastık doldurma işi biraz ortalık kirleten bir iş olduğu için çoğu kişi yapmak istememektedir. Eğer bu işi yapmak kafanıza yattı ise evde yastık doldurma işinin bütün detaylarını sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Evde Yastık Doldurma Nasıl Yapılır ?

Evlerimizde bulunan eski kumaşları değerlendirmek için bir çok farklı yol vardır. Bu yollardan biri ise eski kumaşlarla yastık yapmaktır. Para kazanmak İçin yapmanız gerekende budur. Çoğu kişi evinde bulunan kumaşları atmak yerine bir şekilde değerlendirmek istemektedir. Sizde bu insanlar için bu hizmeti sağlayacaksınız. Bu işe başlamadan önce bütün çevrenize bunu duyurmanız çok önemlidir. Çünkü sizin en büyük müşterileriniz komşularınız olacaktır. Komşularınıza söylemeniz gereken eski kumaşların içine yün koyarak yastık yaptığınızı söylemeniz yeterlidir. Hatta bunu sosyal medya üzerindende duyurmanızı tavsiye ederiz. Bütün tanıtım işlerini hallettikten sonra sipariş geldiğini varsayarak işleyişi sizler anlatacağız.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Çakmak Montaj İşi

Siparişi aldıktan sonra sizin ilk yapmanız gereken yün ve iplik seti almak. Bu malzemeleride aldıktan sonra evde yastık doldurmaya hazırsınız demektir. Sizde sipariş veren komşunuz evinize kumaşları teslime ettikten sonra iş başı yapmaya başlayacaksınız. Öncelikle kumaşları yastık şeklinde yani dikdörtgen biçiminde keserek dikmelisiniz.Dikiş işlemi bittikten sonra içlerine abartı olmayacak şekilde yünleri yerleştirdikten sonra ağız kısmınıda dikerek yastık doldurma işlemin bitirebilirsiniz.

Evde yastık doldurma işi gördüğünüz üzere oldukça basit bir iş. Yapmanız gerekenleri yukarıda açık bir şekilde anlattık. Anlamadığınız bir bölüm var ise yorum kısmından bize ulaşabilir.

Evde Yastık Doldurma İşi Veren Firmalar

Evde yastık doldurma işini komşularınızdan alacağınız siparişler ile yapmak istemiyorsanız bunu işletmeler ile yapabilirsiniz. İşletmeler ile çalışacaksanız ofislerine giderek onlarla görüşmeniz gerekmektedir. Bu firmalar genellikle kumaş, çarşaf, yatak ,yastık satışı yapan firmalardan oluşmaktadır. Bu firmalarda çoğu zaman onlar için yastık doldurma işlemi yapacak kişiler aramaktadırlar. Bu firmalarla çalıştığınızda malzeme satın almanıza gerek kalmayacak çünkü bütün her şeyi onlar vermektedirler. Bu firmalar 2 şekilde çalışmaktadır. Ya onların yanında depoda çalışacaksınız yada evinizde kendiniz çalışıcaksınız. Her firmanın çalışma şekli farklı olduğundan dolayı hangisi size uygunsa o firmayla çalışmanızı tavsiye ederiz. Bu firmaların sizden istediği , evde yaptığınızdan farklı olmadığından dolayı yapmakta zorlanmayacaksınız. Bu işi yapacaksanız hızlıca başvurular yapmaya başlamalısınız. Başvuruları internet üzerinden veya ofislere giderek yapabilirsiniz.

Evde Yastık Doldurma İşi İle Ne Kadar Kazanabilirim ?

Eğer bu işi depolarda yapacaksanız kazanacağını para sabit olacaktır. Bu maaş genelde asgari maaş yani 2020 Türk Lirası olacaktır. Aynı zamandada her gün sigortanız yatacak ve yemek parası verilecektir.

Siz eğer evinizden çalışacaksanız kazanacağınız para elbette daha az olacaktır. Çünkü evde çalıştığınızda sadece sipariş geldiğinde para kazanacağınızdan ay sonu alacağınız parada farklı olacaktır. Sizin için basit bir hesap yapmak gerekir ise yaptığınız iş başına 20 TL üzerinden ay sonu 1500 Türk Lirasını çok rahat kazanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Sayı Fasulyesi Paketleme İşi

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Zımba Montajı başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu