Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Ütü Yapma İşi

Evimizde sürekli yaptığımız gündelik işlerin arasında en zahmetlisi ütü yapmaktır. Çünkü ütü yapma dışarıdan göründüğü gibi kolay ve kısa süren bir iş değildir. Örneğin kumaş pantolon ütülemek en zorlarından biridir. Çünkü kumaş pantolonu ütü izine göre ütülemezseniz pantolonun kalıbı bozulacaktır. Bu sebepten dolayı çok uğraştırmaktadır. Çoğu kişi bu ütüyü yapamadığı için kuru temizleme firmalarına her ay yüzlerce para ödemektedirler. Hal böyle olunca çoğu kişi artık kuru temizlemelere para vermek istememektedir. Durumun böyle olduğunu bilen bir çok kişi evlerinde başkaları için ütü yapmaya başladı. Bu şekilde başkalarının kıyafetlerini ütüleyerek para kazanmaktadır. Bu ütüyü yapan kişiler genellikle ev hanımları olmaktadır.

Bunun sebebi ise bütün gün evde olduklarından dolayı bu işi yapacak çok fazla zamanları vardır. Bu yüzden gün içerisinde çok fazla ütü yapabilmekteler ve ütüleri yapılmış kıyafetleri akşama kadar teslim etmektedirler. Bu demek değildir ki bunu sadece ev hanımları yapabilir. Eğer zamanınız varsa herkes bu işi yapabilir. Tek şart ise size verilecek olan ütüleri minimum sürede teslim etmeniz gerekiyor. Bu işin güzel yanlarından biride bu iş için evinizden çıkmanıza gerek yok. Çünkü size kıyafetlerini ütülettirmek isteyen bir müşteri kıyafetlerini sizin evinize bırakıp tekrardan teslim almaktadır. Bunun sayesinde yol parası vermenize gerek kalmamaktadır. Bu şekilde evinizde ütü yaparak sizde her ay iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Hatta bu işi büyüterek daha fazla para kazanabilir ve her ay aile bütçenize ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz. Sizde her gün başkasının kıyafetlerini ütüleyerek para kazanmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak

Başkalarının kıyafetlerini ütüleyerek nasıl para kazanılacağını sizlere bu bölümde anlatacağız. Ütü yapmak sizlerin her gün yaptığınız bir şey olduğu için rahatça yapabileceğiniz bir iştir. Sadece bu işi yaparken çok dikkatli olmalısınız. Ütü yaparken kıyafeti yakmak veya kötü ütü yaparsanız bir daha sizinle çalışmayacaktır bu yüzden. Bu konulara dikkat ederseniz daha başarılı olabilirsiniz. Bu işi yapmak istiyorsanız sizlere nasıl yapılacağını anlatacağız. Öncelikle bu işi yapacaksanız ütünüzü kontrol etmelisiniz eğer bir sıkıntısı varsa yenilemenizi tavsiye ederiz. Makinanızıda ayarladıktan sonra sosyal medya hesaplarızdan ilan yayınlayabilirsiniz. Evinizde uygun fiyatlara ütü yaptığınızı söylediğiniz bir ilan olabilir. Eğer burdan yeteri kadar müşteri bulamazsanız komşularınıza söyleyerek onlarında çevrelerine yaymasını isteyebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Çakmak Montaj İşi

Bu şekilde müşteriler en yakın zamanda sizlere ulaşarak kıyafetlerini ütülemeniz için size gelecektir. Bu durumda yapmanız gereken sabah erkenden başlayarak size verilen bütün kıyafetleri ütülemeniz gerekiyor. Akşam olduğunda ütü yapma işi bittiğinde kıyafetleri teslim edebilir ve gün sonunda ücretinizi elden alabilirsiniz. Eğer kazancınız sizin için yeterli değil ise ekstradan kıyafetleride yıkayabilirsiniz. Bunun sayesinde daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu işler için kendinize bir fiyat listesi oluşturmanız gerekiyor. Örneğin pantolon için ayrı gömlekler için ayrı bir fiyat oluşturmanız gerekiyor. Bu şekilde emeğinizin karşılığını tam anlamıyla alabilirsiniz. Bu fiyat listesini oluştururken çevrenizde bulunan terzi ve kuru temizleme firmalarına giderek fiyat listelerini kontrol ederek sizde onlara yakın fiyatlar ayarlamalısınız.

Anlattıklarımız sizin için uygunsa ve sizde ev bütçenize destek olmak için bu işi yapacaksanız bu makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Her şey sizin için uygunsa en yakın zamanda yazdıklarımızı uygulayarak iş hayatınıza giriş yapabilirsiniz. Eğer bir kaç kişiyle anlaşır ve bu işi düzenli hale getirebilirseniz her ay 1200 Türk Lirası parayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Yapay Çiçek Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu