Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Tesbih Dizme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Çok uzun yıllardır Türk toplumunda erkeklerin severek kullandığı tesbihleri her yerde görebilirsiniz. Tesbihler aynı zamanda dini anlamdada çok kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı bir çok farklı modelleri bulunmaktadır piyasada. Bu modeller arasında boncuk sayısı ve renginden dolayı modeller değişmektedir. Tesbihler insanlar arasında çok sevildiğinden dolayı ve hediye amaçlı alındığından dolayı çok satılmaktadır. Sizde evinizde tesbih yapabiliyorsanız sizde bu şekilde para kazanabilirsiniz. Evde paketleme ve montaj işleri çok yaygınlaştığından beri bir sürü ev hanımı bu tarz işler yaparak para kazanmaktadırlar. Bu şekilde insanlar çok para kazandığından dolayı bir çok kişi takımlar halinde bu işi yaparak daha fazla para kazanmaktadır. Bu işin bütün detaylarını nasıl yapıldığını hatta daha fazla para kazanmanız için neler yapmanız gerektiğini sizlere en ince detayın akalar anlatacağız.

Evde Tesbih Nasıl Dizilir ?

Evde tesbit dizme oldukça basit ve az maliyetli olan bir iştir. Bu işin en önemli ayrıntısı işiniz güzel yapmanız ve düzenli sipariş almanızı sağlamak. Çünkü tesbihleri seven insaların çoğu bunların koleksiyonunu yapmaktadır. Hatta koleksiyonluk siparişler bile alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey güzel tesbihler yapmak. Bu tesbihleri evde yaparak her ay iyi rakamlarda para kazanabilirsiniz. Bu işi yapacaksanız bu bölümü iyi okumanızda fayda var.

Öncelile bu işi yapacaksanız kendinize malzemeler almalısınız. Bu malzemeleri kırtasiye eya tuhafiye tarzı yerlerde bulmanız mümkün. Bütün malzemeleri aldıktan sonra internetten evde tesbih yapma videoları izleyerek nasıl tesbih yapılacağını öğrenin. Tesbih yapmanın nasıl olduğunu öğrendikten sonra sıra tesbih modeli çıkarmaya geliyor. Tesbih modellerini internette bulunan tesbih satış sitelerinden görebilir ve kendiniz için tesbih modeli çıkarabilirsiniz. Tesbih modeli ve malzeme alışverişini yaptıktan sonra artık tesbih dizmeye başlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Kablo Bağı Paketleme İşi

Tesbih dizim işlemine tek veya takımız olarak devam edebilirsiniz. Takım olarak ilerlerseniz daha fazla tesbih üreteceğinizden dolayı daha fazla para kazanabilirsiniz. Tesbih dizme işleminiz için gereken malzemeler misina veya ip, boncuklar. Bu malzemeler ilke tesbihleri dizdikten sonra sıra satış kısmına geliyor. Satış için ister çevrenizdekilere satın isterseniz dükkanlara satın bu tamamen size kalmıştır.

Evde Tesbih Dizme Ne Kadar Para Kazandırır ?

Evde tesbih dizme işinde kazancağınız paranın belirli bir miktarı maalesef bilinmemektedir. Bu işte kazancağınız para tamamen sizin yaptığınız işi kalitesine bağlıdır. Ne kadar kaliteli ve sağlam yaparsanız siparişleriniz artacak ve daha fazla para kazanacaksınız. Tesbihlerin fiyatları malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Bu fiyat aralığı ortalama 50 TL- 500 TL arasında değişmektedir. Bu şekilde yaptığınız kaliteli tesbihler sayesinde ay sonunda en az 2500 Türk Lirası para kazanabilirsiniz. Bu işi takım halinde yaparsanız haliyle ay sonu alacağınız parada 2-3 katı artacaktır.

Evde Tesbih Dizme İşi Veren Firmalar ?

Evde tesbih dizme işini bazı tesbih satan firmalarda evlere göndermektedir. Yapmanız gereken tek şey tesbih dükkanlarına giderek evinizde uzun zamandır tesbih yaptığınız ve onlar içinde çalışacağınızı belirtmelisiniz. Eğer sizin gibi bir eleman ihtiyaçları var ise zaten sizinle çalışacaktırlar. Fakat evde çalıştığınızı mutlaka belirtmelisiniz. Çünkü çoğu firma kendi atölyelerinde çalışmanızı isteyecektir. Eğer bu firmaların bünyesinde çalışacaksanız alacağınız miktarda sabit olacaktır. Bu firmalar genellikle asgari maaş vermektedir. Asgari maaşta bildiğiniz üzere son zamlarla beraber 2020 Türk Lirası olmuştur. Eğer bu iş için sizinde uygunsa ilk fırsatta firmalar ile görüşerek bu işe hemen başlayabilirsiniz. Merak ettiklerinizi burandan sorabilirsiniz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Antep Fıstığı Kırma İşi

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Toplu İğne Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu