Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Sarma Yaparak Para Kazanma

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Yaprak sarması yemeği Türk kültürünün baş yemeklerinden biridir. Bu yüzden çok sevilir. Yaprak sarmasını yapmak oldukça zahmetli olduğundan çoğu kişi yapmakla uğraşmayıp dışarıdan satın almak istiyor. Dışarıda satılanlar seri üretim olduğundan dolayı pek beğenilmemektedir. Bu sebepte dolayı iyi yapan bir yer veya bir kişi bulabilseler sürekli alınacaktır. Eğer yaprak sarma konusunda başarılıysanız sizde satış yaparak para kazanabilirsiniz. Bu şekilde evde yaprak sararak para kazanmak istiyorsanız bu iş hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Evde paketleme işlerinden sonra ev hanımları en çok bu tarz işleri tercih etmektedir. Bunun sebebi ise bu şekilde başkasının altında çalışmayıp kendi işlerinin patronu olabiliyorlar. Bu şekilde kendi fiyat politikasını belirleyerek istediğiniz fiyata satar ve her ay düzenli bir gelire sahip olabilirsiniz.

Yaprak Sarma Nasıl Yapılır ?

Evde yaprak sarma yaparak satmayı planlıyorsanız öncelikle yaprak sarması yapmayı bilmelisiniz. Eğer yapmayı bilmiyorsanızda bununda çözümleri var. Çevrenizde yaprak sarmayı bilen biri var ise ondan yapmasını isteyebilirsiniz. Malzemeleri siz satın alırsınız ve sadece yapması için arkadaşınızla anlaşırsınız. Siparişler geldikçe ortağınız ile haberleşir ve ona malzemeleri teslim edersiniz. Yaprak sarma yapmanız için sarma yaprağı, pirinç ve çeşitli baharatlar yeterlidir. Eğer yaprak sarması yapmayı biliyorsanızda evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Bu durumdada kazanacağınız para tamamen size kalacaktır. Diğer türlü ortak birisini almanız durumunda haliyle kazancağınız parada bölünecektir. İlerleyen zamanlarda siparişleriniz artacağı zaman yanınıza başka kişileri alırsanız daha fazla üretim yaparak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Yaprak Sarmalarını Nasıl Satabilirim ?

Evinizde yaptığınız sarmaları satmanız gerekiyor. Yaprak sarmaları piyasada çok talep edilmektedir. Bunun sebebini öncedende bahsettiğimiz gibi çok zahmetli olduğundan dolayı kimse yapmak istemiyor. Çünkü yaprak sarma yapmaya başlayınca bütün gününüzü almaktadır. Bu sayede sizin yaptığınız yaprak sarmalar çok talep edilecektir tabi siz kaliteli ve güzel yaparsanız.

Yaptığınız yaprak sarmalarını satabileceğiniz yer oldukça fazladır. İlk etapta yaprak sarmalarını çevrenizdeki kişilere satabilirsiniz. Bunun için olabildiğince herkese haber vermelisiniz. Eğer almak isteyenler tadını beğendikten sonra sizden sürekli yaprak sarma satın almak isteyecektirler zaten. Bu şekilde satın alanlarda kendi arkadaşlarınada bahsedecektir ve daha fazla sipariş alacaksınız.  Siparişleriniz arttığında bu yaprak sarmaları kafelere, bakkallara, süpermarketlerin fırın bölümüne satabilirsiniz. Bu saydığımız işletmelere satabilirseniz satış rakamları oldukça artacaktır.

Evde Yaprak Sarma İle Ne Kadar Kazanabilirim ?

Bu bölümde sizlere bu işten ne kadar kazanabileceğinizi anlatacağız. Yaprak sarmalar piyasada kilo üzerinden satılmaktadır ve rakamlar oldukça yüksektir. Evde yaprak sarma işi diğer paketleme işlerine göre oldukça fazla para kazandırmaktadır. Çünkü yaprak sarmalar kilo üzerinden satılmaktadır ve şu anda piyasada kilosu en az 35 Türk Lirasına satılmaktadır. Her gün bir kaç kilo satarak ay sonunda çok rahat bir şekilde 1500 Türk Lirasını kazanabilirsiniz. Kazancınızı artırmak içinde çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki ise kendinize takım kurmaktır. Çevrenizde yaprak sarmasını güzel yapan tanıdıklarınız var ise onlarla gün içeriside buluşarak her gün kilolarca yaprak sarma yaparak kazancınızı kat ve kat artırırsınız. Eğer çevrenizde böyle birileri yoksa veya güzel yapmıyorlarsa piyada yeni çıkan yaprak sarma makinalarından alarak sizde üretiminizi artırabilirsiniz. Bu şekilde günde 3 kilo yaprak sararak ve satarak her gün 100 Türk Lirasının üstünde para kazanabilirsiniz. Satışlarınız bu rakamın altına inmediği sürece her ay 3000 Türk Lirası kazabilirsiniz. Merak ettiklerinizi bize yorum kısmından rahatlıkla sorabilirsiniz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan YouTube Üzerinden Para Kazanmak başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu