Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Raptiye Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Okul ve ofis ortamlarında fazlasıyla kullanılan raptiye işimizi çok kolaylaştıran araç gereçlerden biridir. Gözümüzün önünde bulunmasını istediğimiz kağıt, süs ,anahtarlık vb bir sürü şeyi raptiye sayesinde panolara sabitleyebiliriz. Raptiye daha çok ofislerde ve okullarda kağıtları panoya asmakta ve sabitlemekte kullanılmaktadır. Raptiye dediğimiz şey iğnenin daha rahat kullanılan versiyonu olarakta söylenebilir. Raptiyelerin iğne kısmı çok kısadır geri kalan kısmı ise rahat tutmamızı sağlayan bir plastikten oluşmaktadır. Sitemiz sayesinde bu raptiyeler sizin için bir gelir kapısı haline gelecektir. Evde paketleme işleri ev hanımlarının arasında yaygınlaştıktan sonra firmalarda evlere paketleme işleri vermeye başladı. Kendi fabrikalarında eleman çalıştırmaktansa evlere raptiye göndermek daha masrafasız olduğunu keşfettiler. Sizde evde raptiye paketleme işini yaparak bütçenize ek gelir sağlamak istiyorsanız bu makalemizi okumaya devam edin.

Evde Raptiye Paketleme Nasıl Yapılır ?

Evde raptiye paketleme işi, toplu iğne işi gibi tehlikesi olan bir iştir. Bu sebeplen bazı hatırlatalar yapmak istiyoruz. Öncelikle bu işi yapacaksanız paketleyeceğiniz odayı özel hazırlamanız gerekir. Çünkü raptiyelerin düşüp kaybolması durumunda kimsenin ayağına batmaması gerekiyor.  Bunun engellemeniz için çalıştığınız ortamda raptiyeler düşse bile kolayca bulabileceğiniz bir yer olması gerekir. En önemlisi bu işi yaparken özel koruyu eldiven giymenizi tavsiye ederiz.  Bütün hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra en önemli konu olan evde raptiye paketleme işi veren firma ile görüşmeye geliyor. Bu firmayı internet aracılıyla bulduktan sonra ilk fırsatta ziyaret etmeye gidin. Gittiğinizde evinizde raptiye paketleme işi yapmak istediğinizi ve hemen başlayabileceğinizi söyleyerek bu işi için hevesli olduğunuzu belirtmelisiniz. Firma size bu işi verdikten sonra fabrikadan malzemeleri alarak evinize geçin ve bu işe hemen başlayın.Evinizde bu için özel hazırladığınız odanıza malzemeleri dizerek işe başlayabilirsiniz. İş veren firmanın sizden istediği, ürettiği raptiyeleri plastik kutulara yerleştirmek.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Örgü Yapma İşi

İşe başlarken özel eldivenizi giymeyi unutmadan paketleme işlemine başlayın. Bu işin zahmetli kısmı ayrıma kısmıdır. Çünkü size verilen raptiyeler hepsi farklı renklerdedir. Bu yüzden önceden bütün raptiyeler renk renk ayrımanız gerekiyor. Evde raptiye paketleme işinin en fazla vakit alan kısmı burasıdır. Ayrıma işlemi bittikten sonra kutulara eşit miktarda yerleştirdikten sonra işiniz bitiyor. Bütün paketleme işiniz bittikten sonra odayı kontrol edip eksik bir parça kalmadığından emin olduktan sonra raptiyeleri kolilere yerleştirin ve evde raptiye paketleme işi veren firmaya teslim etmek için yola koyulun. Raptiyeleri iş veren firmaya teslim ettikten sonra paranızı elden alarak evinize dönebilirsiniz. Eğer firma sizin yaptığınız işi beğenir ise sizinle tekrardan çalışmak için tekrardan arayacaklardır ve çalışmak istediklerini belirtecektirler. Evde raptiye paketleme işinin detayları bunlardır.

Evde Raptiye Paketleme İşi Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim ?

Evde raptiye paketleme işinin nasıl yapıldığını ve işi veren firma ile nasıl görüşebileceğiniz hakkında bütün detayları sizler ile paylaştık. Sıra bu iş ile ne kadar para kazanacağınızı açıklamaya geldi. Bu işte kazanacağınız parayı artırmanın 1 yolu daha  var. Eğer yanınıza alacağınız bir arkadaşınız ile yaparsanız bu iş daha çabuk biter ve daha fazla sipariş alırsınız. Haliylede kazanacağınız parada artacaktır. Evde raptiye paketleme işi veren firmalar paketlenen kutu başına 1 TL para vermektedir. Günde paketleyeceğiniz 50 paket raptiye ile 1500-2000 Türk Lirası para kazanabilirsiniz. Size net rakam verememenizin sebebi ise firmanın size vereceği raptiye miktarı ile alakalıdır. Eğer sizde bu işi yapacaksanız ilk fırsatta firma ile görüşün.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Rüzgar Gülü Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Sarma Yaparak Para Kazanma

 


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu