Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Papatya Paketleme

Öğrenciler İçin Evde Papatya Paketleme

Evlerin vazgeçilmez eşyalarından çiçekler her yerde fazlasıyla satılmaktadır. Yaz ayı gelince çevremizde çok fazla papatya satan işletmeler ve insanlar görülmektedir. Bu işletmeler ve kişiler bu papatyaları siparişlerin fazla olması durumunda yetiştirememe gibi durumlarla karşılaşmaktalar. Böyle durumlar için işletmeler, evde paketleme yapan kişiler ile çalışmaktalar. Bunun sebebi, evde paketleme yapan kişiler, işlerini çok hızlı tamamlamaktalar. Siparişlerin çok fazla olmasından dolayı işletmeler paketlemelere yetişememektedir. Evlere papatya paketleme vermelerinin en büyük sebebi bu.

Bu makalemizde sizlere evde papatya paketleme işi hakkında merak ettiğiniz her sorunun cevabını vermeye çalışacağız. Evde  paketlemenin nasıl yapıldığı , ne kadar para kazanıldığı veya hangi firmaların iş verdiğini olabildiğince detaylı bir şekilde anlatacağız.

Evde Papatya Paketleme Detayları

Evde papatya paketleme işi çiçeklerle haşır neşir olan insanlar için gayet güzel bir iş. Papatyalar havaların ısınmasıyla açan çiçeklerdir. Bu yüzden evde papatya paketleme işleri yılın her zamanı olmamaktadır. Bu sebepten dolayı evde papatya paketleme işi dönemlik bir iştir.

Önceden bahsettiğimiz gibi paketleme işlerini genellikle çiçekçi dükkanları ve seyyar çiçekçiler vermektedir. Çünkü papatya en sevilen çiçekler arasında olduğundan dolayı çok fazla satılmaktadır ve iş verenler siparişlere yetişememektedir. İş verenlerinde sizden istedikleri ise çok basit. Yapmanız gerekenler, çiçeklilerin size verdiği papatyaları desenli kağıtlara sararak satışa hazır hale getirmeniz.

Bu işi isterseniz kendiniz bireysel olarakta yapabilirsiniz. Ülkemizin her yerinde papatyalar yetişebilmektedir. Kendinizin diktiği veya parklardaki papatyaları toplayarak ve evinizde paketleyerek belirli işletmelere bunu satabilirsiniz. Bu şekilde daha fazla ek gelir sağlayabilirsiniz. Bireysel olarak yaparsanız, tek gideriniz desenli kağıtlar olacaktır. Bu işi yaparak ne kadar para kazanabileceğinizi merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Kumaş Temizleme İşi

Evde Papatya Paketleme İle Para Kazanma

Sizlere önceki bölümlerde evde paketleme işinin detaylarını anlattık. Bu bölümde ise nasıl ve ne kadar para kazanabileceğinizi anlatacağız.

Evde papatya paketleyerek para kazanmanız için bu işte çok hızlı olmanız gerekmektedir. Çünkü işletmeler bu paketleme işlerini sadece hızlıca paketleyerek teslim eden kişilerle çalışmak istemektedirler. Eğer istedikleri gibi çalışıyorsa ise o kişi ile uzun süre çalışmaya devam etmekteler.

Papatya paketleme ve süsleme işlerini yapan çiçekçiler , diğer paketleme işleri gibi paketlenen ürün başına para vermektedir. Fakat papatya paketleme işi diğer işler gibi çok fazla para kazandırmamaktadır. Bunun sebebi yapılan işin çok basit ve kısa sürmesidir. Yapmanız gerekenin sadece papatyanı etrafına desenli kağıdı sarmak olduğu için çiçekçiler çok fazla para vermek istememektedirler.

İş verenler evde papatya paketleme işlerinde, paketlenen papatya başına 0.50 TL para vermektedir. Eğer gün içerisinde 200 tane papatya paketleyebilirseniz, günlük 100 TL para kazanabilirsiniz. Çiçekçiler, paketlenen ürünleri günlük olarak teslim almaktadır. Gün sonunda paketlenen ürünleri teslim ettiğinizde, emeğinizin karşılığını hemen alabilirsiniz.

Evde Papatya Paketleme İşine Nereden Başvurabilirim ?

Evde papatya paketlemeye karar verdiyseniz geriye sadece iş verene başvuru yapmak kalmaktadır. Yazımızın başlarındanda bahsettiğimiz gibi evde paketleme işini genellikle çiçekçi dükkanları ve seyyar çiçekçiler vermektedirler. Bu paketleme işini vermelerinini sebebi olarakta havaların ısınmasıyla beraber siparişlerin artmasını söylemiştik.

Sizinde yapmanız gerekenler ise havaların ısınmasıyla çiçeklilerle görüşerek bu işi yapabileceğinizi söylemek. Eğer görüştüğünüz çiçekçi içinde bu durum uygunsa sizinle çalışmak isteyeceklerdir. İşi kabul etmeden önce bütün şartları iyice konuşmalısınız. Emeğinizi korumak amaçlı her zaman ürünleri teslim ederken paranızı almanızı tavsiye ederiz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Kibrit Paketleme İşi

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Perde Ruleti Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ