Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Pamuk Paketleme

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ekonomik anlamda insanların sıkışık olması, onları ek iş yapmaya zorlamaktadır. Evlerindeki gündelik işlerini bitiren ev hanımları günün geri kalanını boş geçirmekteler. Bu durumdan rahatsız olan hanımlar artık hem vakit geçirecek hemde ekonomik anlamda özgürlüklerini ele almak istemektedirler. Çünkü çalışmayan ev hanımları yapacakları en küçük alışverişte bile ekonomik olarak eşine bağımlı olmaktadır. Bu durumu değiştirmek isteyen ev hanımları artık gündelik ev işlerini bitirdikten sonra evde Pamuk Paketleme yaparak para kazanmaktadırlar. Bu parayı kazanarak ek kazanç sağlamaktadır.

Evde pamuk paketleme işi, evde paketleme yapan ev hanımlarının severek yaptığı işlerden biridir. Bu sebeple çok tercih edilen işlerden biridir. Eğer bu işi yapacaksanız öncelikle nasıl yapıldığını ve ne kadar para kazanıldığını öğrenmeniz gerekmektedir.Bu makalemizde evde pamuk paketlemenin bütün detaylarını anlatcağız.

Evde Pamuk Paketleme Detayları

Ev hanımlarının , emeklilerin , öğrencilerin severek yaptığı paketleme işleri bu tarz kişilere son zamanlarda fazlasıyla para kazandırmaktadır. Evlerinde boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler için evde pamuk paketleme işi tam bunun için. Evde pamuk paketleme işleri farklı şekillerle yapılmaktadır. Eğer bu işi evde yapmak istiyorsanız ayrı dışarıda bir işletmede yapmak isterseniz ayrı detayları vardır. Merak etmeyin bu iki farklı çalışma şeklinide sizelere elimizden geldiğince detaylıca anlatacağız.

Bu işi evinizden yapmak istiyorsanız süreç biraz daha uzun sürmektedir. Çünkü bu işleri yapan insanlar bu firmaları hemen bulamamaktadırlar. Çoğu firma evlere paketleme yaptırmamaktadır. Bu sebeple öncelikle evlere paketleme veren firmaları bulmanız gerekmektedir. Bu firmaları internetten veya çevrenizde evde pamuk paketleme yapan komşularınız var ise onlardan öğrenebilirsiniz. Eğer pamuk fabrikasıyla anlaşabilirseniz en yakın zamanda evde pamuk paketlemeniz için sizinle anlaşacaktırlar. Anlaşma tamamlandığında evinize kargo aracılıyla pamukları ve paketleri gönderecekler. İş verenin istediği paketlenmemiş pamukları, onların size gönderdiği özel poşetlerin içine eşit bir şekilde koymanızdır. Paketlenen pamukların ağzını iple bağlayarak satışa hazır hale getirmenizdir. Bütün pamukları anlattığımız gibi paketledikten sonra iş verene teslim etmeniz gerekmektedir. Ödemenizi isterseniz banka hesabınıza isterseniz elden teslim alabilirsiniz. İş veren paketlediğiniz ürün başına para vermektedir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Ütü Yapma İşi

Eğer isteseniz pamuk paketleme işini fabrikada veya depolardada yapabilirsiniz. Bu işi bulmanız daha kolay. Çünkü bu tarz işlerin başvuru formları internette fazlasıyla bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey internet üzerinden sabun paketleme işi yazarak arama yapmanız. Karşınıza çıkan başvuru formlarını doldurarak işe girme ihtimalinizi yükseltebilirsiniz. Eğer başvurunuz onaylanırsa en yakın zamanda iş başı yapabilir ve ekonomik olarak özgürlüğünüze kavuşabilirsiniz. Pamuk deposunda yapmanız gereken sadece pamukları paketlemeniz ve kolilerin içine koymanızdır. Bu şekilde her ay sabit bir maaş alabilirsiniz. Her ay alacağınız maaş ise büyük ihtimal asgari maaş olacaktır.

Evde Pamuk Paketleme Maaş

Evde pamuk paketleme yaparak kazanabileceğiniz paranın sınırı yoktur. Çünkü bu iş tamamen sizin paketlediğiniz ürünün sayısına bağlı. İş verenler paketlediğiniz ürün başına para vermektedir. Genellikle paketlenen pamuk paketi başına 0,40 TL para vermektedirler. Bu şekilde ay sonunda 2000 Türk Lirası kazanabilirsiniz.

Eğer fabrikada çalışacaksanız kazanacağını para sabit bir miktardır. Fabrikada ise kotanız bulunmaktadır. Örneğin günde en az 200 adet pamuk paketlemeniz gerekmektedir. Kotanın altına düşerseniz ücretinizden kesilmektedir. Bu sebeple hızlı çalışmanız önemlidir. Fabrikada sabun paketleyerek kazanabileceğiniz en az para asgari maaştır. Yani 2020 Türk Lirasıdır. Evde sabun paketleme işi hakkında merak ettiklerinizi aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Papatya Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. merhabalar Eskişehir Anadolu üniversitesi son sınıf öğrencisiyim okul masrafları için bu iş ile ilgilenmek istiyorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu