Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Oyuncak Yapma İşi

Öğrenciler İçin Evde Oyuncak Yapma İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Oyuncaklar çocukların severek oynadığı ve sürekli bir yenisini istediği eşyalardır. Bu yüzden çocuklar oyuncakların her türlüsünü severek oynamaktadırlar. Bu makalemizde tam olarak bundan bahsedeceğiz yani çocuklar için oyuncak yapmaktan. Evde günlük işlerini bitirdikten sonra boş zamanlarını değerlendirmek isteyen ev hanımlar maalesef bu konuda bir şey yapamıyor. Aynı zamandada boş vakitlerinde çalışmak isteyen ev hanımları maalesef kendi şartlarına göre iş bulamamaktadırlar. Neyseki artık ev hanımları için evde paketleme gibi işler var. Bu paketleme işleri sayesinde bir çok ev hanımı evde boş vakitlerinde paketleme vb işler yaparak para kazanmaktalar. Evde Oyuncak Yapma İşi sayesinde kendi paralarını kazandıkları için kimseye ihtiyaçları olmamaktadır.

Bugünki makalemizde evde oyuncak yapmayı ve oyuncak fabrikalarından alınan oyuncaları paketleme işiniz sırasıyla anlatacağız. Evde oyuncak yapmak son zamanların popüler mesleklerinden biri oluşmuştur. Bunun sebebi ise son yıllarda organik oyuncakların aileler arasında çok tercih edilmesi. Organik oyuncaklar ahşaptan ve organik boyalardan yapıldığı için böyle söylenmektedir. Eğer sizinde oyuncak yapmaya el yatkınlığınız var ise bu işi yaparak para kazanabilirsiniz.

Evde Oyuncak Yapma İşi Detayları

Evde oyunca yapma işinizi yapacaksanız öncelikle bu işin nasıl yapıldığını ve inceliklerini öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun hakkında bir sürü bilgiyi internette bulabilirsiniz. İnternet dışındada oyuncakçılara giderek bu konuda onların tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. İnternette bazı kanallar oyuncakları nasıl yaptıklarını anlattıkları videolarda bulunmaktadır.

Oyuncak yapımı hakkında bilgi edindikten sonra yapacağınız şey kendinize oyuncak modelleri hazırlamak. Çünkü yapacağınız oyuncağın bir çizili bir modeli olması sizin çalışırken daha düzgün iş yapmanızı sağlayacaktır. Onunda dışında modellediğin oyuncaları satmak isterken tanıtımını yapmak amaçlı işinize yarayacaktır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Gül Keseleme İşi

Modellemenizde bittikten sonra sıra malzeme alım kısmına kaldı. Malzemelerde ahşap veya plastik kullanmak tamamen size kalmış bir durum. Ana malzeme dışında mutlaka oyuncak boyasıda almanız gerekmektedir. Çünkü aynı modelden farklı renklerde yapmanız gerekebilir.

Herşey hazır olduğuna göre artık oyuncak yapmaya başlayabilirsiniz. Başlangıç olarak en az 25 tane oyuncak yapmanızı sizlere tavsiye ederiz. Oyuncaklarınız hazır olduktan sonra sıra satış yapmaya geliyor. Satış yaparken mutlaka çevrenizdeki insanlara yaptığınız oyuncaklardan bahsedin. Hatta onlara indirim yaparsanız daha fazla alacaklardır. Komşularınız dışında bu oyuncakları çevrenizde bulunan kırtasiyelere, marketlere vb yerlerede satabilirsiniz. Fakat en çok satış yapmanızı sağlayacak yer ise sosyal medyadır. Sosyal medya sitelerinden olan Facebook’ta kendiniz için bir sayfa açın. Bu sayfada oyuncaklarınızın fotoğraflarını çekip koyun ve özelliklerinden bahsedin. Sayfanız yakın zamanda büyüyecektir ve satışlarınız artacaktır. Kargo firmalarıyla anlaşarak kapıda ödeme sayesinde güvenli bir şekildede satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Evde oyuncak yapma işi anlattığımız şekildedir. Eğer sizde bu işi yapmak istiyorsanız anlattıklarımızı dikkatli okuyarak yapabilirsiniz. Hatta bizim yazdıklarımızın üstüne yeni şeyler ekleyerekte bu işi geliştirebilirsiniz. Bu tamamen size bağlı.

Evde Oyuncak Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim ?

Evde oyuncak yaparak kazanabileceğiniz para miktarı hakkında bir şey söylememiz çok zor. Çünkü bu tamamen sizin yapacağınız satışlara bağlı olan bir durumdur çünkü. Ne kadar çok oyuncak üretir satarsanız haliyle kazancağınız parada bir o kadar artacaktır. Bunun dışındada sürekli aynı modelleri yapmamalısınız. Sürekli kendinizi geliştirerek yeni ve farklı modeller yaparak her türlü kitleye hitap edecek oyuncaklar tasarlayarak daha fazla satış yapma şansını elde edebilirsiniz. Evde oyuncak yaparak ne kadar para kazanacağınız konusuna gelirsek , eğer oyuncaklarınızı en az 30 TL gibi bir rakamdan satarsanız her ay 2000 Türk Lirası gibi bir rakamı rahatça kazanabilirsiniz. Bunun dışında merak ettiğiniz başka sorular var ise yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Tel Toka Paketleme İşi

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Pamuk Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ