Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Örgü Yapma İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Ülkemizde enflasyonun artmasıyla bir çok giyim firması fiyatlarını oldukça artırdı. Bu sebepten dolayı bir çok pazarlar alışveriş yapmaya yöneldi fakat pazarlardada bu fiyatlar yüksek ve satılan ürünlerde oldukça kalitesiz olmaktadır. Bu yüzden bir çok kişi yüksek fiyatlara kıyafetler almak zorunda kalmaktadır. Bu durumdan bir çok kişi rahatsız olduğundan çeşitli alternatifler aramaktadır. Son zamanlarda fiyat pahalılığıdan dolayı bir çok kişi örgü yaparak kendi kıyafetlerini yapmaya başladı fakat örgü örmek göründüğü gibi kolay bir iş değildir. Bunu bilen birçok kişi evlerinde destek olmak için evlerinde örgü yapma işi ile kazak, atkı, bere vb ürünleri evlerinde yapmaya başladı. Bu sayede örgü örmeye başlayan bir çok kişi ördükleri kıyafetler ile para kazanıyorlar. Sizde örgü örmeyi biliyorsanız eğer bu şekilde para kazanabilirsiniz. Bu işi yapan kişilerin evde boş vakti olması gerekir. Çünkü çok fazla sipariş olmasından dolayı hızlıca örgü örüp işi bitirmesi gerekir. Bu yüzden sizinde evinizde oldukça boş vaktiniz var ise sizde örgü örerek ek gelir sağlayabilirsiniz kendinize.

Evde Örgü Yaparak Para Kazanmak

Tekstil firmalarının pahalı fiyat politikası nedeniyle bir çok kişi el yapımı kazak vb giyim ürünlerine yönelmiş durumdadır. Hal böyle olunca evde boş vakitlerinde örgü örerek yaptığı giyim ürünleri satan kişilerden alışveriş yapmaya başladı bir çok kişi. Sizinde gün içerisinde boş vaktiniz var ise sizde bu işi yapabilirsiniz. Eğer örgü örmeyi bilmiyorsanızda çevrenizde örgü örmeyi bilen var ise ondan yardım alarak bu işi öğrenebilirsiniz eğer yok ise internette fazlasıyla örgü öğreten videolar bulunmaktadır. Bu videoları izleyerek sizde bu işe ilk adımı atabilirsiniz. Bu işi yaparken para kazanmak istiyorsanız satmak istediğiniz ürünleri önceden örmeniz gerekiyor. Satın almak isteyen biri olduğunda ürünü deneyip satın alması gerekiyor. Eğer beğenirse sizden hemen satın alabilir.  Bu şekilde her ay bir sürü kıyafet örerek hem boş zamanınızı değerlendirmiş olursunuz hemde emeğinizin karşılığında güzel paralar kazanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Boncuk Paketleme İşi

Evde Örgü Yapma İşi Veren Firmalar

Eğer bu işi yaptıktan sonra müşteri aramakla uğraşmak istemiyorsanız firmalar ile çalışabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız işin para garanti olur. Çünkü firma sizinle sipariş üzerine çalışacağından dolayı paranızın bir kısmını başta geri kalanıda sonradan alacağınızdan dolayı bu sizin için en iyi çalışma yöntemi olacaktır. Evde örgü yapma işini veren firmalar ise genellikle tuhafiyeler vermektedir. Bu işi firmalar aracılıyla yaptığınız için malzeme masrafınızda olmamaktadır. Çünkü bütün malzemeleri firma vermektedir. Sizin yapmanız gereken tek şey sizden istenen siparişleri hızlıca telim etmek. Evde örgü yapma işi veren firma yaptığınız işi beğenirse sürekli sizinle çalışmak isteyecektir. Eğer bu konuda kendinize güveniyorsanız sizde en yakın zamanda hazırlıkları yaparak bu işe adım atabilirsiniz.

Bu işi yaptıktan sonra hepinizin en çok merak ettiği şey ise bu işten ne kadar para kazanacağınızdır. Bu işi firma ile değilde bireysel olarak yapacaksanız kazanacağınız para haliyle çok daha fazla olacaktır. Çünkü bu durumda malzemeler masrafını çıkardığınızda geri kalan bütün para size kalmaktadır. Bu şekilde çalışmanız durumunda kazanacağını para her ay en az 1500 Türk Lirası olacaktır. Bu rakamı artırmak tamamen size bağlıdır. Çünkü biz bu hesabı yaparken minimum değerleri alarak hesapladık. Eğer bireysel değilde firma ile çalışacaksanız kazanacağınız para bir tık daha aşağısında olacaktır. Çünkü firmalar malzemeleri kendisi verdiği için size sadece işçilik parası vermektedir. Bu durumdada ay sonu alacağınız para 1200 Türk Lirası civarıdır.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Özel Ders Vererek Para Kazanma başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu