Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Meyve Kurutma İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Marketlere gittiğinizde mutlaka reyonlarda kurutulmuş meyveler görürsünüz. Bu kurutulmuş meyvelerin taze meyvelerden daha pahalı olduğunu farketmişsinizdir. Bu yüzden çoğu kişi kurutulmuş meyvelerden alamamaktadır. Hal böyle olunca bir çok kişi bu konuyla ilgili alternatifler aramaktadırlar. Bu durumdan sizde para kazanabilirsiniz. Son zamanlarda bahsedeceğimiz işi yapan bir çok insan bulunmaktadır. Yapmanız gereken iş oldukça basit. Evde meyve kurutarak para kazanabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağını sizler için her detayı ile anlatacağız. Evde meyve kurutma işini bir çok ev hanımı boş zamanlarını bu şekilde değerlendirmektedir. Sizinde boş zamanınız çok ve eviniz meyve kurutmak için ortamı müsaitse bu işe başlayabilirsiniz.

Evde Meyve Kurutma Nasıl Yapılır ?

Çoğunlukla ev hanımları evde meyve kurutarak para kazanmaktadır. Bu şekilde bir çok kişi ek gelir sağlamakta ve  ekonomik anlamda rahatlamaktadırlar. Eğer bu işi yapacaksanız izlemeniz gereken bir yol var. Bu işi yapacaksanız öncelikle bir miktar birikiminiz olması gerekmektedir. Çünkü bu işe girecekseniz meyveler ve satacağınız paketler için masraf etmeniz gerekiyor. Eğer bir işletme ile çalışmayacaksanız bu masrafa girmek zorundasınız. Evde meyve kurutma işine başlamadan önce çevrenizde bir araştırma yapmalısınız. Bu araştırmada insanların en çok hangi kurutulmuş meyveleri tercih ettiklerini ve ne kadar para ödeyeceklerini öğrenmelisiniz. Bu araştırma sonucunda hangi meyveden başlayacağınızı seçmelisiniz. Başlarken denemek amaçlı az miktarda meyve alarak bu işe başlayın. Öncelikle bu işi yapacaksanız yaz aylarına doğru yapmanız çok önemli.

Çünkü kış aylarında doğal yollarla meyve kurutmanız çok zor. Evde meyve kurtulmanız için havanın güneşli olması gerekmektedir ve aynı zamnda evinizde güneş alan bir yerin olması lazım. Bunun için en iyi ortamı balkonda bulabilirsiniz. Evinize aldığınız meyveleri bir örtü üzerine sererek bir kaç gün boyunca kurutmaya bırakmalısınız. Bu şekilde evinizde rahatça meyve kurutmuş olacaksınız. Bu kuruttuğunuz meyveleri hepsini en son toplatıp paketlemeniz gerekmektedir. Bunu istediğiniz şekildede yapabilirsiniz. İsterseniz bu meyveleri naylon poşetlere koyarakta satabilirsiniz isterseniz karton kutulardada yapabilirsiniz bu işi. Bizim size tavsiyemiz ise bütün meyveleri tek bir bidonda bekletmeniz ve sipariş geldikçe bu kurutulmuş meyveleri müşterilere dağıtacak şekilde paketlemenizdir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Buzdolabı Süsü Yapma İşi

Evde meyve kurutma işini kendiniz yaptığınız için fiyat belirleme işinide siz yapmalısınız. Fiyat için çevrenizde kurutulmuş meyve satan bütün işletmelere giderek bir fiyat analizi yapmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde piyasanın altında fiyat vererek insanların sizden alışveriş yapmasını sağlamış olacaksınız. Çünkü çoğu kişi fiyatlardan dolayı evinize kurutulmuş meyve alamamaktadır. Sizin sayenide bu kişilere bir alternatif oluşturmuş olacaksanız. Eğer bu iş sizin içinde uygunsa ve eviniz meyve kurutma işine müsait ise en yakın zamanda bu işe başlayın.

Evde Meyve Kurutma İşi İle Ne Kadar Kazanabilirim ?

Evde meyve kurutma işini yapan bir çok kişi her ay düzenli bir şekilde para kazanmaktadır. Hemde bu parayı evden oturdukları yerden kazanmaktadırlar. Bu şekilde sizde para kazanmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri sizlere elimizden geldiğince detaylı bir şekilde anlattık. Meyve kuruma işinin çok karlı olmasının sebebi öncedende belirttiğimiz gibi, piyasada çoğu kişinin marketlerden kurutulmuş meyveleri pahalı olması nedeniyle satın alamamasından kaynaklanmaktadır. Sizde bu durumdan faydalanarak riyadan daha düşük fiyatlara kurutulmuş meyve satarak iyi paralar kazancaksınız. Piyasada kurutulmuş bir meyve ortalama 50-60 TL ye satılmaktadır. Sizde bunun bir tık altına satarak her ay en az 1500 Türk Lirası parayı rahatlıkla kazanabilirsiniz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Küllük Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba ben üniversite 1 öğrencisiyim bende meyve kurutma işini düşünüyorum meyve sebze halinde tanıdıklarım var bu yüzden en kaliteli ve temiz ürünlere kolaylıkla ulaşabilirim tek sorun makine

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu