Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Kutulama İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde Kutulama İşi

Evimizde kullanmadığımız eşyaları kaldırmak için genellikle kutuları kullanırız. Çünkü eşyalarımızı kutulara yerleştirmek hem düzenli bir ortam sağlar hemde eşyalarımızın nerede olduğunu biliriz. Bu  kutuların üstüne hangi eşyaların içinde olduğunu yazarsak işimiz dahada kolaylaşır. Evimizi düzenlemek için yaptığımız bu kutulama işlemini para karşılığında yapan insanlar var artık. Çünkü bütün gün çalışan insanlar bu tarz işlerle uğraşmak istemiyor. Bu sebeple bir miktar para karşılığında evde kutulama hizmeti sunmaktadırlar. Bu iş diğer makalelerimizde anlattığımız paketleme işlerinde biraz benzemektedir. Tek fark bu işi başkalarının evinde yapmanız. Başkalarının evinde çalışmanız sizin için bir sorun teşkil etmiyorsa bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Örnek olarak bir evde yapacağınız kutulama işlemi sizin maksimum 3-4 saatinizi alacaktır. Bu yaptığınız iş sonucunda güzel paralar kazanabilirsiniz. Bu iş sizin içinde uygunsa bu makaleyi detaylı bir şekilde okuyarak iş hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bu işi başkalarının evi dışında fabrikalardada yapabilirsiniz. Fabrikalarda çalıştığınızda alacağınız maaş ve çalıştığınız süre farklılık gösterecektir. Diğer işten farkı fabrikada çalışarak sürekli bir işiniz olacaktır. Bu işin detaylarını ilerleyen bölümlerde anlatacağız.

Evde Kutulama İşi Detayları

Evde kutulama işi hakkında ön detayları size yukarı bölümde verdik. Anlattığımız 2 iş türünüde size sırasıyla detaylıca anlatacağız. İlk iş türü olan evde kutulama işi, başkalarının evinde eşyaları düzene sokmak için yapılan bir iştir. Bu işi genellikle iş yoğunluğundan dolayı evini toparlayamayan insanlar yaptırmaktadır. Sizin yapmanız gereken o eşyaları kutulamak ve kaldırmak.

Bu işi almadan önce iş veren ile görüşürken kutuları sizin mi yoksa ev sahibinin mi vereceğini konuşun. Eğer onlar vermicekse japon pazarlarında satılan büyük ebatlı kutulardan alabilirsiniz. Bu kutuları aldıktan sonra ev sahibi ile görüşmek için evine gidiniz. Ev sahibi sie çalışacağınız ve toplamanız gereken eşyaların yerini ve kaldıracağınız kısımları gösterdikten sonra büyük ihtimal evden ayrılacaktır. Bu eşyaları türüne göre ayrıldıktan sonra kutuların üstüne, kutunun içinde ne olduğunu belirtlen bir liste koymalısınız. Bütün kutulama işi bittikten sonra eşyaları ev sahibinin size söylediği rafa yerleştirdikten sonra işiniz bitmektedir. Gündelik hayatınızda, kendi evinizde yaptığınız bu işi başkalarının evinde yaparak para kazanmanız çok kolay. Bu işi yaparak ne kadar kazanabileceğinizi diğer bölümlerde bulabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Stres Çarkı Paketleme

Diğer iş türü olan ise kutulama işini fabrikada yapmayı anlatacağız. Bu iş diğerine göre daha yorucu fakat düzenli bir iş olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir. Evde kutulama yapam işi düzenli bir iş olmadığından dolayı sabit bir geliriniz olmayacaktır. Öncelikle bu işi fabrikada yaparak düzenli gelir sağlamak istiyorsanız internet üzerinden veya firmaya giderek başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. İş başvurusunda paketçi olarak çalışmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Eğer iş başvurunuz onaylanırsa en yakın zamanda işe başlayabilir ve düzenli bir geliriniz olur. Fabrikada yapmanız gereken ise size gönderilen ürünleri kutuların içine koymak ve o kutuları açılmayacak şekilde kapatmanız.

Evde Kutulama İşi Maaş

Evde kutulama işi yapmaya karar verdiyseniz sıra ne kadar para alacağınıza kaldı. Bu iş için fiyatı eve göre vermeniz daha iyi olur. Çünkü kimi evde 5 saatlik iş varken diğer evde 1 saatlik var ise ikisinide aynı fiyatı vermek eşitsizlik olur. Bu yüzden fiyatı eve gittikten sonra vermelisinizki emeğinizin hakkını tam anlamıyla alabilesiniz.Eğer sizde bu işi yaparak para kazanacaksanız hemen bu işi yaptığınızı çevrenize duyurun. Merak ettiklerinizi iletişim bölümünden bize yazarak sorabilirsiniz.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Kürdan Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu