Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Kuru Gül Paketleme İşi

Öğrenciler İçin Evde Kuru Gül Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde Kuru Gül Paketleme İşi

Hediyelik eşya dükkanlarında bolca bulabileceğiniz kuru güllerin nasıl yapıldığını ve nasıl satabileceğinizi sizlere tüm detaylarıyla anlatacağız. Kuru gül herkesin çok sevdiği ve uzun yıllar boyunca sakladığı hediyelik eşyalardan biridir. İnsanlar için manevi anlamda değeri çok yüksek olduğundan dolayı bugün sizlere bu gülleri nasıl yapıldığını ve sizler için nasıl gelir kapısı haline gelebileceğinizi en detaylı yoldan anlatmak isteriz. Evde paketleme işlerine bir yenisi olarak başlayan kuru gül paketleme işi diğer işlere oranla daha rahat bir işlemdir fakat işlemin bitmesi biraz uzun sürmektedir. Eğer sizinde ek işe ihtiyacınız var ve ailenize maddi anlamda destek olmak istiyorsanız evde kuru gül paketleme işi yaparak her ay güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bundan sonraki bölümlerde sizlere evde kuru gül paketleme işinin nasıl yapıldığını detaylıca anlatacağız.

Evde Kuru Gül Paketlemek

Evde kuru gül paketleme işlerini genellikle hediyelik eşya dükkanları ve çiçekçiler satmaktadır. Gülü kurutmak uzun ve zahmetli bir iş olduğundan dolayı iş verenler bu iş ile uğraşmak istememektedirler açıkcası. Bu yüzden işverenler bu işi ya dışarıdan hazır almaktadır yada evde paketleme yapan kişiler ile çalışmaktadır. Bu ikisinden hangisini seçeceğiniz tamamen sizi kalmıştır. Hangisini seçeceğiniz konusunda size yardımcı olmak amaçlı ikisinide detaylıca sizler için anlatacağız.

 

Evde kuru gül paketleme işinin ilki sizin kendi şartlarınızla yaptığınız iştir. Bunun için kendi gülünüzü ekmeniz ve kurutmanız gerekiyor. Öncelikle bunu yapacaksanız internet üzerinden veya çiçekliden gül tohumları alıp ekmeniz gerekiyor. İnternetten araştırma yaparak gül bakımlarını araştırmalı ve ona uygun bir şekilde bakımlarını yapmalısınız. Bütün gülleriniz açtıktan sonra onları toplamalısınız. Toplanan gülleri evinizin balkonunda kurutmaya bırakın. 1-2 bekleyen güller istenen kıvama gelecektir zaten. Gülleriniz kuruduktan sonra paketleme işlemi yaparak satışa hazır bir hale getirebilirsiniz. Paketleme ürünlerini japon pazarlarında bulabilirsiniz. Evde kuru gülleri paketlerken hassas davranmalısınız. Çünkü kuru gül yaprakları hemen dökülmektedir. Paketlediğiniz gülleri satmak için hediyelik eşya firmalarına veya çiçeklilere götürerek onlara satabilirsiniz.Bu ürünlerin fiyatını siz belirlemelisiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Kına Paketleme İşi

Eğer sadece evde kuru gül paketleme işi yapmak istiyorsanız izleyeceğiniz yol biraz farklı. Çiçekçilere güller dalından koparıldığı şekilde geldiği için haliyle kurutulmuş gülü kendileri yapmak zorunda kalmaktalar fakat yoğunluktan dolayı kendileri yapmakta zorluk yaşamaktalar. Bu sebepten dolayı bu işi evde kuru gül paketleme işi yapan kişilere vermekteler. Bu sayede kısa bir sürede kurutulmuş gülleri paketlenmiş ve satışa hazır bir şekilde gelmektedir. Eğer bu işi yapacaksanız işleyiş şu şekildedir. Öncelikle evde gül paketleme işi veren çiçekçileri bulmanız gerekiyor. İş veren firmayı bulduktan sonra çiçekçi ile görüşerek bu işi yapabilceğinizi belirtin. Çiçekçi ile anlaştıktan sonra çiçek ve kutuları alarak evinize giderek bu işe hemen başlayabilirsiniz. Evde yapmanız gerekenler çok basit. Size verilen taze gülleri balkonunuzda kurutmalısınız. Kuruyan gülleri kutulara yerleştirmelisiniz. Bu işlemleri tamamladıktan sonra ürünleri teslim etmeye hazırsınız.

Evde gül paketleme işi sizinde hoşunuza gittiyse ve yapabileceğinizi düşünüyorsanız en yakın zaman başvuru yapmak için araştırmalara başlayın.

Evde Kuru Gül Paketleme Yaparak Para Kazanma

Evde gül paketleme işinde yaptığınız ürün kadar para kazanırsınız. Bu ürünlerin adet fiyatı genellikle 3 TL olmaktadır. Günde 30 tane satarak ay sonunda çok rahat 2700 Türk Lirası parayı kazanarak her ay ek gelir sağlayabilirsiniz. Bu rakam sizin için uygunsa hemen başlayın.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Evde Kutulama başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ