Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Kumbara Yapma İşi 

Küçük yaşlarda bulunan çocuklara para biriktirme bilincini oluşturmak için para biriktirme öğretilir. Bu para biriktirmeyi rahatça yapmaları için kumbaralar alınır. Kumbaralar sayesinde bütün paraları tek bir yerde toplanır ve kaybolmaz. Kumbaraların diğer özelliği ise çocukların bu kumbara içersinden para alamamalarıdır. Çünkü tasarımı sayesinde kumbaraların içerisine para atabiliyorsunuz fakat içinden para alamıyorsunuz. Bu sayede çocuklar rahatlıkla para biriktirebilmekteler. Piyasada kumbaralar hemen her yerde satılmaktadır. Kumbaraların kendi aralarında tasarımsal olarak çeşitleri bulunmaktadır. Bu bahsettiğimiz kumbaraların bazı modellerinde içinden para alabilmeniz için para haznesi bulunurken bazılarında ise bu hazneden bulunmamaktadır. Paralara erişim için haznesi olmayan modellerde ise parayı almak için kumbarayı kırmanız veya kesmeniz gerekiyor. Bu bahsettiğimiz kumbaralar son dönemlerde evlerde ev hanımları tarafından el yapımı olarak yapılmaktadır. İşte kumbara yapma işi ise burda devreye giriyor.

Evde yapılan bu kumbaraları piyasadakilere göre tek farkı tamamen el yapımı olması ve fiyat olarak daha ucuz olmasıdır. Bu sebepten son zamanlarda kumbara almak isteyen kişiler için yeni bir seçenek olmuştur. Sizde bu durumun farkındaysanız evinizde rahatlıkla ve güvenli şekilde kumbara yaparak satabilirsiniz. Kumbaraların piyasada çeşitli modelleri bulunmaktadır. Sizde o modellere bakarak yada kafanızdan bir model oluşturup evinizde yaparak satmalısınız. Kumbaraların genel mantığı içersinde boş bir haznesi ve bozuk ve kağıt para atmak için deliği olan metal veya farklı malzemeden oluşan kutulardır. Bu tanımı okursanız ne kadar basit bir yapısı olduğunu anlayacaksınız. Sizlere bu makalemizde evde nasıl kumbara yapacağınızı, nerelere satabileceğinizi ve kazancınızı artırmak için nasıl yolları izlemeniz gerektiğini detaylıca sizlere açıklayacağız.

Evde Kumbara Nasıl Yapılır ?

Evde kumbara yaparak para kazanmanın ne kadar karlı olacağını sizlere kısaca anlattık. Bu bölümde ise evde kumbaranın nasıl yapıldığı anlatacağız. Kumbaraya yapmanın bir çok yolu vardır. Öncelikle kumbaranızı hangi malzemeden yapacağınızı seçmelisiniz. Kumbaranızı metalden yapacaksanız işiniz daha basit olacaktır. Metalden yapacaksanız marketlerde konserve şeklinde metal kutular bulunmaktadır. Bu kutuları kullanarak basit ama güzel bir kumbara yapabilirsiniz. Bu metal saklama kaplarının kapakları oldukları için öncelikle bu kapakları kutuya tamamen bağlamalısınız. Bunu yapmadan önce kapak bölümüne bozuk para geçecek şekilde delik açmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kapağı sıcak silikon ile kutuya takmanız gerekiyor. Bu sayede kapak bir daha asla kutudan ayrılmayacaktır. Bu işlemi tamamladıktan sonra sıra model yapmaya kalıyor. Kumbaranın dışına çocukların seveceği karakterlerden oluşan bir fotoğraf yapıştırabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Plastik Bardak Paketleme İşi

Bu sayede güzel bir görüntü oluşacaktır. Eğer metalden yapmak istemiyorsanız daha doğal yollar ilede kumbara yapabilirsiniz. Bunun için kırtasiyelerde bulunan kil satın alabilirsiniz. Kil malzemesi kuruduğunda porselen görüntüsü yaratmaktadır. Kil satın aldıktan sonra az miktar su ile kıvama getirerek eliniz ile istediğiniz modeli şekillendirebilirsiniz. Modeli şekillendirip kuruduktan sonra boya yardımıyla renklendirebilirsiniz. Bu yaptığınız modellerin fotoğraflarını çekerek arkadaşlarınıza yollayabilirsiniz. Bu sayede kumbaraların fotoğrafını gören arkadaşlarınız sizden satın almak isteyeceklerdir. Hatta bu fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Sizlere elimizden geldiğince evde kumbaranın nasıl yapıldığını ve nasıl para kazanabileceğinizi anlattık. Eğer sizinde kumbara yapma için beceriniz var ise sizde bu işi yaparak para kazanabilir ve ekonomik olarak biraz daha rahatlayabilirsiniz. Fiyat belirlemek için çevrenizde kumbara satan işletmelere uğrayabilirsiniz. Bu sayede kumbaralarınız için fiyatlandırma yaparken daha uygun bir fiyat aralığı seçebilirsiniz. Evde kumbara yaparak kazanabileceğiniz para miktarı ise her ay en az 1250 Türk Lirasıdır. Bu kazançı sizi artırmak tamamen size kalmıştır.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Meyve Kurutma başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu