Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Kumaş Temizleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Gün içerisinde hepimizin kıyafeti veya evimizde kullandığımız örtüler, perdeler kirlenmektedir. Bu kirleri çıkarmak bazen çok zor olmaktadır. Bunun için çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır fakat bu seferde bu kumaşlar zarar görmekte ve yıpranmaktadır. Bu sebeple bu kirleri çıkarmak için kuru temizlemele dükkanlarına götürmektedir. Bu durumdada çok masraflı olmaktadır. Bunun içinde çeşitli yollar aramaktadır. Evde paketleme işlerinden sonra bir çok ev hanımı artık kendi parasını kazanmak için çeşitli yollar aramaktadır. Bu para kazanma yöntemlerine ise bir yenisi eklendi. Bu iş ise evde kumaş temizleme işidir. Ev hanımlarının bu iş için yapması gereken iş oldukça basit. Çevrelerindeki kişilerin çıkaramadığı kirleri çıkartıp karşılığında ücret almak. Daha demin bahsettiğimiz gibi bu tarz işler için kuru temizlemeler oldukça fazla para almaktadır.

Eğer bu işi yapacaksanız almanı gereken bazı temizlik ürünleri vardır. Bu yüzden evde kumaş temizleme işi yapacaksanız bu malzemelere sahip olmanız gerekiyor. Onun dışında ürünleri temizlerken dikkatli olmanız çok önemli. Yanlış yapacağınız herhangi bir şey ürüne zarar verebilir. Bu durumda para kazanmak isterken para kaybedebilirsiniz. Bu yüzden işe başlarken internetten bu konu hakkında bilgi edinmelisiniz. Bunun dışında bu işi bireysel olarak yapmak istemiyorsanız kuru temizleme firmaları içinde evinizde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Çünkü kuru temizleme firmaları siparişleri yetiştiremeyecekleri durumlarda dışarıdan destek almak zorunda kalmaktalar. Bunun içinde sizin gibi evde çalışmak isteyen ev hanımlarından destek almaktalar. Bu sayede oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Bu şekilde boş zamanlarınıza değerlendirmiş olacaksınız.

Evde Kumaş Temizleme İşi Veren Firmalar

Kuru temizleme firmaları acil yetişmesi gereken siparişleri olduğunda diğer siparişler aksamasın diye evde çalışan kişilerde destek almaktadırlar. Bu sayede iki tarafta kazanmış oluyor. Evde kumaş temizleme işi veren firmalarla çalışma işinin en önemli artılarından biride malzeme para ödememektedirler. Onun dışında sadece işçilik için para almaktadırlar. Eğer sizde bireysel olarak çalışmak istemiyorsanız bu işi veren firmalar ile çalışabilir ve daha garantili para kazanabilirsiniz. Bu şekilde kazanacağınız paranın bir sınırı yok. Çünkü çalıştığınız firma sayısı  ne kadar fazla olursa alacağınız parada aynı oranda artacaktır. Evinizde vaktiniz çok ise daha fazla firma ile çalışabilirsiniz. Bu şekilde çalıştıkça diğer firmalar sizi tanıyacaktır ve dışarıya iş verme durumları olduğunda sizinle çalışmak isteyecektirler.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Anket Doldurarak Para Kazanma İşi

Eğer bu işi bireysel olarak yapacaksınız izleyeceğiniz biraz daha farklı. Önceden belirtelimki bireysel olarak çalıştığınızda müşteri bulmanız biraz zor olacaktır. Çünkü bu durumda insanların sizi tanıması ve güvenmesi gerekiyor. Bu yüzden evde kumaş temizleme işi yapmaya başlarken çevrenizde sizi tanıyan ve güvenen kişilerle bu işe başlamalısınız. Bu şekilde herkes sizi tanıyacak ve sizinle sürekli çalışacaktırlar.

Evde Kumaş Temizleme İle Para Kazanma

Kumaş temizleme işi oldukça dikkat gerektiren bir iştir. Bu işin en önemli kısmı malzemeleri doğru ölçüde kullanmaktır. Bu sayede kirler kumaş zarar görmeden kirleri temizlemiş oluyor. Malzemeleri kullanırken dikkatli olmak çok önemlidir. Çünkü temizlik malzemeleri fazla kullanırsanız kumaş ciddi zarar görebilir ve yıpranır. Bu durumdada bir daha kimse sizinle çalışmak istemiz. Eğer işinizi düzgün yaparsanızda aynı oranda işiniz artacaktır. Eğer bu işi yapacaksanız ilk etapta fiyatları düşük tutarak insanların sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde her ay 1200 Türk Lirası parayı rahatlıkla kazanabilirsiniz. İşinizde ilerledikçe ve kendinizi geliştirdikçe bu rakamda artacaktır.  Yapmanız gereken tek şey bu makaleyi dikkatli okumak ve uygulamak.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Kumbara Yapma başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu