Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Kuaförlük İşi

Son yılların en popüler mesleği haline gelmiş kuaförlük ev hanımlarının da gözdesi haline gelmiş bulunmaktadır. Genç kızlarımızın gitmekten keyif aldığı ve eli yatkın olan herkesin mutlaka uğraşması gereken evde kuaförlük işi oldukça revaçta. Son dönemin en yüksek getirili işleri arasında seçilmiş olan evde kuaförlük işi için sizde oturduğunuz yerden para kazanabilir hatta sevdiğiniz işi yaparak bunu meslek haline getirebilirsiniz.Kadınların saç tasarımlar kaş, kirpik takımı, ağda ve makyajlarını yapmak oldukça kolay bir iştir. Saç yaparken hem muhabbet edip hemde sevdiğiniz mesleği yapabilirsiniz.Kadınların her zaman mutlu ayrıldığı bu yerin bir parçası olmaya ne dersiniz ? Trendleri takip ederek kadınların nasıl tarzda saç ve makyaj istediğini anlayabilirsiniz hatta işinizi yaparken el becerinizi geliştirir ve bu konuda uzmanlaşabilirsiniz.

Kadınların saçtan sonra en önem verdikleri alanda makyajdır bu yüzden kadınların düğün makyajlarını yapabilir evinizde çalışırken aynı zamanda, çeşitli organizasyonlar için evinize davet edebileceğiniz müşteri oluşturabilirsiniz, bu sizin işinizi büyütmeye yardımcı olacaktır. Mutlaka ev bütçenize katkı sağlayacak oturduğunuz yerden para kazanmanızı kolaylaştıracaktır. Ev hanımlarının ilgi duyacağı işlerden biri olan evde kuaförlük işi için oldukça yoğun talep var ve işin getirisi oldukça yüksek. Son yıllarda kadınların oldukça talep gösterdiği kuaförlük mesleğini artık hanımlar evlerinde yaparak para kazanıyor.Evlerinin küçük bir bölümünü bu iş için ayıran hanımlar bu işi istedikleri vakit ve sürede yapabilirler.Hem gelen müşterinizle muhabbet eder sohbet havasında olurken hem de para kazanmış olursunuz. Eğer sizinde kuaförlük yeteneğiniz var ise sizde evinizde kuaförlük yaparak iyi paralar kazanabilirsiniz. Bir çok kişi dışarıda kuaförde sıra beklemeyi sevmediği için sizi tercih edecektirler. Eviniz bu duruma müsaitse evinizde bir odanızı bu iş için ayırabilir ve gün içerisinde bir sürü müşteri ağırlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Makyaj Seti Paketleme İşi

Evde Kuaförlük İşi Nasıl Yapılır ?

Yaşadığınız bölgede bir çok kuaför görebilirsiniz. Buna rağmen kuaförlerde oldukça uzun süreler beklemektedir. Bu durum sizin için artı olacaktır. Siz evinizde kuaförlük yaparsanız bir çok kişinin sizi seçmesi için bir çok neden oluşturacaksınız. Bu nedenlerin başında sıra beklemek olmayacak. Siz bu işi yaparken mutlaka randevu usulü çalışmalısınız. Randevu sayesinde kimse sırada beklemeyecek ve haliyle sürekli sizi tercih edecektir. Bunun dışında piyasadaki bir çok kuaför oldukça yüksek rakamlar çekmektedir. Sizde piyasadaki kuaförlerden daha az fiyat vererek müşterilerin sizi seçmesini sağlayabilirsiniz. Bu işe başlamadan önce evinizin bir odasını bu iş için ayırmalısınız. Bu kuaför odasına sürekli birinin girip çıkmaması gerekiyor o yüzden en başta evinizin diğer üyeleriyle bu konuda anlaşmalısınız. Kuaför odasını belirledikten sonra bu iş için malzemeler almalısınız. Malzemeler ise tarak, saç düzleştirici, fön makinesi, saç boyası vb şeylerdir.

Malzemeleride hallettikten sonra sıra sadece müşteri bulmaya kalıyor. İlk müşterileriniz elbette komşularınız olacaktır. Müşterilerinizin sizden memnun olması demek sizin isminizin yayılması ve daha fazla müşterinizin olmasını sağlayacaktır. Eğer işleriniz iyi giderse kendi dükkanınızada açabilirsiniz. Bizim evde kuaförlük işi için sizlere anlatabileceklerimiz bu kadar. Bu işten kazanabileceğiniz para sizin belirleyeceğiniz fiyat tablosuna bağlıdır. Fakat küçük bir hesaplama yapmak gerekirse, bir saç fön çektirme 20 TL’den günde 10 kişi gelse bir günde 200 Türk Lirası para kazanabilirsiniz. Bu şekilde çalışmanız durumunda ayda kazanacağınız para 5000-6000 Türk Lirası arasında olacaktır. Bu sizlere anlattığımız evde çalışma fikirleri arasında en çok kazandıran olanıdır.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Kumaş Temizleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Islak Mendil Paketleme İşi

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu