Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Komposto Yapma İşi

Öğrenciler İçin Evde Komposto Yapma İşi

Evde Komposto Yapma İşi

Havalar ısındıkça çoğu kişi serinlemek için marketlerde satılan meşrubatlardan satın almaktadır. Bu meşrubatları almak ve içmek istemeyen bir çok insan vardır. Bu yüzden sıcak havalarda serinlemek için başka yollar aramaktadırlar. Bu durumu kendiniz için karlı bir hale getirebilirsiniz. En doğal olarak adlandırılan kompostoları bu aralar çok satılmaktadır. Kompostolar ev ortamında rahatça yapılabildiğinden sizde bu durumdan kazanç elde edebilirsiniz. Evde komposto yaparak ev bütçesine katkı sağlamak istiyorsanız bu iş tam size göre. Bu şekilde bir çok kişi hem boş zamanlarını değerlendiriyor hemde ek gelir sağlamış oluyorlar. Sizinde böyle bir düşüncesiniz ve planınız varsa bu işi değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Evde Komposto Yapma İşi ile bütün bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

Evde Komposto İşi Nasıl Yapılır ?

Evde komposto yapmaya karar verdiyseniz uzun bir sürece girmeye hazır olun. Bu işe başlayacaksanız öncelikle yapacağınız kompostoların çeşitlerini belirlemeniz çok önemli. Yapacağınız kompostoları belirledikten sonra eğer yapmayı bilmiyorsanız internetten hızlıca öğrenebilirsiniz. Evde komposto yapmaya hazırlanırken kullancağınız malzemelerini listesini yapmanız çok önemli. Alacağınız malzemelerde aromalar ne olacaksa ona göre meyve alışverişi ve kompostoları satarken kullanmak için kavanoz, plastik şişeler ve doldurmanızda kolaylık sağlamak için huni almanız gerekiyor. Bütün malzemeler hazır olduğunda işe başlamaya hazır olun.

Evde komposto yapmak oldukça basit bir işlem. Meyveleri ortadan kesip su ve şekerle kaynatarak hızlıca yapabilirsiniz. Yaptığınız kompostoyu soğuttuktan sonra huni yardımıyla şişeleyebilirsiniz. Şişeleme işlemide bittikten sonra artık kompostolarınızı satabiliriniz. Evde yaptığınız kompostoları isterseniz kafelere veya çevrenize satabilirsiniz. Çevrenize bu kompostoları yaptığınızı duyurursanız en yakın zamanda sizde komposto almak isteyen kişiler bulabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Anket Doldurarak Para Kazanma İşi

Komposto Satın Alan Firmalar

Evde komposto yaptıktan sonra bu ürünleri elbette satmanız gerekecektir. Bu kompostolara firmalar ve başka insanlar fazlasıyla ilgi göstermektedir. Bunun sebebi ise insanların oldukça sağlısız olan asitli meşrubatları satın almamak istemesinden kaynaklanıyor. Bu yüzden bu durumu kendiniz açısından karlı duruma getirmek tamamen size bağlı. Bunun için ilk etapta kafe ve restoranları gezerek komposto yaptığınızı söylemelisiniz ve onların denemesi için yanınızda her aromadan bir örnek komposto götürmelisiniz. Eğer işverenler sizin getirdiğiniz kompostoları beğenirse sizden hemen kompostoları teslim etmenizi isteyecektir.

Firmalar dışında bu kompostoları satabilirsiniz. Bunun için çevrenizde bulunan komşularınıza ,arkadaşlarınıza satabilirsiniz. Bunun için onları arayarak söylemeniz ve hatta sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak daha fazla insana ulaşabilirsiniz. İlk etapta satışlarınız az olacaktır fakat bu durum sizin moralinizi bozmasın çünkü yavaş yavaş satış yaptıkça herkeste sizin bu kompostolarınızı öğrenecektir.

Evde Komposto Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim ?

Evde komposto yapma işinin çoğu detaylarını sizler için elimizden geldiğince açıklamaya çalıştık. Evde komposto yaparak kazanacağınız para tamamen sizin nasıl komposto yaptığınıza ve satış yapmak için ne kadar uğraştığınıza bağlıdır. Çünkü bu işi herhangi bir firma aracılıyla yapmayacağınızdan dolayı kendinizi tanıtmanız ve herkesin sizin yaptığı kompostolara güvenmesi lazım. Haliylede bu biraz zaman alacak bir durumdur. Bu yüzden yukarıda anlattığımız bilgileri detaylıca okumanızda fayda var.

Evde yaptığınız kompostoları fiyatlandırırken zarar etmemeniz için hesap yapmanız çok önemli. Bütün malzemelere verdiğiniz parayı hesapladıktan sonra üstüne kar koyduktan sonra satış fiyatınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Bu şekilde fiyatlandırma yaptıktan sonra satış yapmaya hazır bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde evde komposto yaparak ayda 1250 Türk Lirası para kazanabilirsiniz. Eğer sizde bu işi yapacaksanız en yakın zamanda hazırlıklara başlayarak para kazanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Leblebi paketleme

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Kulak Çubuğu Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ