Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Kavanoz Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Günümüzde bir çok kişi maddi durumlarının kötü olmasından dolayı sıkıntılar çekmektedir. Bu sebepten dolayı sürekli ek işler yapmaktadır bu insanlar. Ev ekonomisine destek olmak için ev hanımları başka evlere temizliğe giderek olabildiğince para kazanmaya çalışıyorlar. Temizliğe gittiklerinde bütün günleri orada geçmektedir ve bunun karşılığında aldıkları para yeterli gelmemektedir. Bu yüzden sürekli daha az yorulacakları işler aramaktadır. Son zamanlarda ev hanımları arasında çok yaygın olan evde paketleme işleri ise tam olarak bu tarife uymaktadır. Evde paketleme işlerinin arasına her gün bir yenisi eklenmektedir. Bugün bu makale anlatacağımız evde paketleme işlerinden kavanoz paketleme işidir.

Evde paketleme işi havalar soğudukça talebi artan bir evde paketeleme işidir. Evde kavanoz paketleme işinin kışın yaygınlaşmasının sebebi ise çoğu kişinin kışın yemeklik olarak domates gibi sebzelerin kavanozu kurulur. Bu sayede kışın üretilemeyen sebzelerden yemek için kavanozu kurulur ve bozulmadan aylarca korunabilir bu şekilde. Bu yüzden havalar soğuyunca kavanoz satışları ciddi anlamda artar. Bu kavanozlar çoğunlukla japon pazarlarında satılmaktadır. Japon pazarlardında satılan bu kavanozlar kapaklarından ayrı bir şekilde satılmaktadır fakat sezon yaklaştıkça beraber şekilde satılır. Bu yüzden japon pazarı sahipleri  bu kavanozları paketleyecek elemanlar aramaktadır bu dönemlerde. İş verenin istediği iş oldukça basit. Kavanozlara kapaklarını taktıktan sonra kutulara yerleştirmektir. Eğer bu işi evimde rahatça yapabilir diyorsanız hemen nasıl başvuru yapacağınızı öğrenin.

Evde Kavanoz Paketleme İşi Veren Firmalar

Kavanoz paketleme işini veren firmaların başına japon pazarları ve kavanoz üreten cam fabrikaları gelmektedir. İzlemeniz gereken yolu sizler için açıklayacağız. Öncelikle evde paketleme işi olarak kavanoz paketleyecekseniz bu iş için sezonu beklemek zorundasınız. Yukarıdaki bölümde açıkladığım gibi kavanoz paketleme işi havaların soğuması ile başlamaktadır. Dönem yaklaştıkça sizde japon pazarları ve cam fabrikalarına giderek evde paketleme işleri yaptığınızı ve işletmen için evde paketleme işi yapmak istediğinizi söylemelisiniz. Eğer iş verenin eleman ihtiyacı var ise sizi değerlendirmeye alacaklardır. Değerlendirme sonucunda sizinle çalışmak isterlerse malzemeleri teslim etmek için ev adresinizi isteyeceklerdir. Adresinize yüzlerce kavanoz teslim edilecektir. Sizden yapmanızı istedikleri ise verilen kavanozlara kapaklarını taktıktan sonra ufak kutulara yerleştirip ağzını düzgünce kapatmanız istenmektedir. Bu istenen işlemi hızlıca tamamladıktan sonra firma yetkilisine haber vererek kavanozların teslim alınmasını istemelisiniz. Ürünleri teslim ettikten sonra paranızı firma yetkilisinden teslim alabilirsiniz. Eğer evde kavanoz paketleme işi sizinde hoşunuza gittiyse ve ilginizi çektiyse sizde ilk fırsatta başvurunuzu söylediğimiz firmalara yapabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Eski Eşyalardan Para Kazanma

Evde Kavanoz Paketleyerek Ek Kazanç Elde Etmek

Bu bölüme kadar sizler için elimizden geldiğince evde kavanoz paketleme işi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bu işi nasıl yapacağınızı ve evde kavanoz paketleme işi veren firmalara nasıl ulaşabileceğinizi sizler için açıkladık. Bu bölümüzde ise evde kavanoz paketleme işinden ne kadar ek kazanç elde edebileceğinizi anlatacağız. Her evde paketleme yazısında söylediğimiz gibi eğer kazancınızı katlamak istiyorsanız daha fazla firma ile çalışmanız veya daha fazla kavanoz paketlemeniz gerekiyor. Bunun içinde diğer firmalarla çalışarak referans yapmanız gerekiyor. Çünkü bu işte yeni olacağınızdan dolayı bir çok firma en başta sizinle çalışırken çekinecektir. Bunun dışında firmalar size verdiği ürün teslimatı başına para ödemesi yapmaktadırlar. O teslimat süreside 1 hafta olduğundan dolayı haftalık maaş almaktasınız. Bu bahsettiğimiz iş veren firmalar teslimat başına 200 TL – 300 TL arası para ödemektedirler. Sizde bu paraları kazanmak istiyorsanız en yakın zamanda başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Kemer Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu