Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Karanfil Paketleme İşi

Öğrenciler İçin Evde Karanfil Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde Karanfil Paketleme İşi

Karanfil çiçeği yaz aylarının gelmesi ile yeşermeye başlayan bir çiçektir. Haliyle bu aylar yaklaştıkça  haliyle karanfil satışlarıda artmaktadır. Karanfili saksıda ve buket olarak satılmaktadır. Bu yüzden çiçekçiler 2 şeklinide dükkanlarında tutmaktadırlar. Çiçekçiler bu karanfilleri dışarıdan satın almaktadır. Bu durum sizin için para getirecek bir hale gelebilir. Bunun için evinizde veya bahçenizde karanfil yetiştirebilir veya bunu yapan seralar ile çalışarak paketleme yapabilirsiniz. Sizler için bu işten para kazanmanın iki farklı yolunuda açıklayacağız. Son dönemlerde evde paketleme işlerinin artmasından dolayı bütün işletmelerde evde paketleme elemanlarıyla alışmaktadır. Sizinde evinizde fazlasıyla boş vaktiniz var ise evde karanfil paketleme işi tam sizlik. Çünkü evde karanfil paketleme işi yaptığınız zaman masraflarınız olamayacak. Dışarıda bir yerde çalıştığınız zaman yemek ve yol parası sizin cebinizden çıkmaktadır ve bu sebepten dolayı kazandığınız maaşın büyük bir kısmını bu şekilde harcamış oluyorsunuz. Bu yüzden evde paketleme işi her yönden daha mantıklı olmaktadır. Sizler için bu işi nasıl yapacağını elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağız.

Evde Karanfil Paketleme İşi Nasıl Yapılır

Evde karanfil paketleme işini yapacaksanız öncelikle bu işi nasıl yapacağınızı karar vermelisiniz. Bu işi ya kendiniz karanfil eker çiçeklilere satarsınız yada çiçek seralarıyla anlaşma yapar sadece paketleme yaparak para kazanabilirsiniz. Sizler için büyün detayları buradan paylaşacağız.

İlk olarak bunu kendiniz yapacaksanız evinizde veya oturduğunuz apartmanın bahçesinde yapabilirsiniz. Öncelikle yapı marketi mağazalarında veya internet üzerinden karanfil tohumları satın almalısınız. Tohumların dışında gübre ve karanfil bakım ilaçları almalısınız. Bütün malzemeler hazır olduğunda havalar ısınmaya yakın karanfilleri ekersek yeşermesini bekleyin. Karanfilleriniz çıktığında hepsini dikkatli toplayarak paketleyin ve çiçeklilere veya yakınlarınıza satın. Karanfilleri isterseniz saksıdada satabilirsiniz. Saksıda satılan karanfilin fiyatını daha yüksekten vermenizi tavsiye ederiz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Araba Anahtarlığı Paketleme İşi

Eğer evde karanfil ekme işi sizin için uygun değil ise çiçek seralarındada çalışabilirsiniz. Bu iş diğerine göre daha kolaydır. Çünkü evde karanfil paketleyeceğiniz için karanfilleri satma gibi bir kaygınız olmayacaktır. Öncelikle çevrenizde bulunan çiçeklilere veya çiçek seralarına gitmelisiniz. Gittiğiniz bu işletmelere evde paketleme işi yaptığınızı ve onlarla çalışmak istediğinizi söyleyin. Eğer işletmeninde evde paketleme yapan birini arıyorsa zaten sizinle çalışmak isteyecektir. İşe kabul edildikten sonra karanfilleri teslim aldıktan sonra iş başı yapabilirsiniz. Evinize geldikten sonra yapmanız gereken ise karanfilleri buket olacak şekilde etrafını desenli kağıtlarla sarmalısınız. Yapacağınız iş bu kadar basit. Bütün çiçekleri paketledikten sonra ezilmeyecek şekilde kolilere koyun ve iş verene teslim edin. Mutlaka iş bitiminde paranızı almak için ısrar edin. Evde karanfil paketleme işi anlattığımız şekilde yapılmaktadır. Anlattığımız bu iş sizin içinde uygun ise hemen evinizde karanfil paketleme yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde Karanfil Paketleme İşi Maaş

Evde karanfil paketleme işi sizin için uygunsa en önemli konu olan maaştan bahsetmek isteriz. Diğer evde paketleme işleri gibi bundada verilen maaş paketlenen ürün başına hesaplanmaktadır. Bu yüzden yapabildiğiniz kadar fazla karanfil paketleyin. Piyasada bu işi veren çoğu firma ortalama olarak çiçek başına 1 TL vermektedir. Evde gün içerisinde 100 tane karanfil paketleyerek ay sonunda 3000 Türk Lirası para kazanmanız mümkün. Sizde evde karanfil paketleyerek ek gelir sağlamak ve ekonomik anlamda rahatlamak istiyorsanız sizde bu işi yapabilirsiniz. Bu işi aldıktan sonra izlemeniz gereken bütün detayları yukarıda sizlerle paylaştık. Anlamadığınız veya merak ettiğiniz konuları bizlere iletişim bölümünden sorabilirsiniz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Evde Kibrit Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Bileklik Paketleme İşi

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ