Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Kablo Bağı Paketleme İşi

Öğrenciler İçin Evde Kablo Bağı Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde Kablo Bağı Paketleme İşi

Son yıllarda bir çok kişi ana mesleği dışında ek işlerde çalışmak zorunda kalıyor. Bunun sebebi ise tek maaş ile bir evin geçindirilmesi zor olduğundan dolayı ek iş yapmaya yönelmektedirler. Maalesef ek iş yapmak isteyen kişilere saatler uygun olmadığı için yapamamaktadırlar. Durum böyle olunca bu kişiler evde oturdukları yerden para kazanma yolları aramaktadırlar. Bunun için evde paketleme işleri yapmayı tercih etti bir çok kişi. Evde kablo bağı paketleme işlerini genellikle ev hanımları yapmaktadırlar.

Bu sayede hem ev işleri rahatlıkla hallettikten sonra arta kalan vakitte evde kablo bağı paketleyerek para kazanmaktadırlar. Bu şekilde evde paketleme yaparak hem boş zamanlarını değerlendiriyorlar hemde ek gelir sağlayarak maddi anlamda aile bütçesine destek olmaktadırlar. Durum böyle olunca bir çok kişi bu evde paketleme işlerine yönelmektedir. Bunun farkında olan firmalarda evde paketleme işlerini artık ev hanımlarına vermektedirler. Bu şekilde işlerini daha hızlı ve daha ucuza yaptırmaktadırlar. Çünkü bu şekilde çalıştırdıkları evde paketleme elemanlarının sigorta, yemek, yol masrafları olmadığından masraflı olmamaktadır. Evde Kablo Bağı paketleme işlerini nalbur dükkanlar vermektedir. Nalburlara kablo bağları kolilerde gelmektedir ve nalburlar bu kablo bağlarını adet üzerinden sattıkları için içerisinden kaç tane gerekiyorsa poşetleyip veriyorlar hemen. Bazı siparişlerin sayısı fazla olduğundan dolayı bu işi evde kablo bağı paketleme işi yapan hanımlara vermektedirler. Eğer bu işi yapacaksanız bilmeniz gereken bazı konular var. Bunları sizler için anlatacağız.

Kablo Bağı Nedir ? Evde Kablo Bağı Paketleme Detayları

Bu işi anlatmadan önce kablo bağının ne olduğu anlatmak isteriz. Öncelikle kablo bağının diğer adıda plastik kelepçe diye geçer halk arasında. Kablo bağları elektrik firma başta olmak üzere çoğu yer kullanmaktadır. Kablo bağları çok sağlam olduğu için ağır eşyaları birbirine bağlamada veya elektik kablolarını bir arada tutmak amaçlı kullanılmaktadır. Kablo bağlarının çok tercih edilmesinini en büyük nedeni, bir yere bağlandığında asla açılamaması. Açmak için keskin bir eşya ile kesmeniz gerekiyor.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Kırtasiye Malzemesi Paketleme İşi

Evde kablo bağı paketleme işini genelde nalburların verdiğini sizlere önceden belirtmiştik. Nalburların evlere kablo bağı paketleme işi vermesinin en büyük sebebi ise siparişlere yetişememesinden kaynaklanmaktadır. Hal böyle olunca Türkiye’nin çoğu yerinde bulunan nalburlar çevrelerinde bulunan evde paketleme işi yapan ev hanımlarıyla iletişime geçerek onlarla çalışmaktadırlar. Eğer sizde bu işi yapmak istiyorsanız izlemeniz gereken bazı yollar vardır.  Öncelikle bu işi yapacaksanız çevrenizde bulunan nalburları teker teker gezerek hangilerinin evde paketleme işi verdiğini öğrenmeniz gerekiyor. Evde paketleme veren nalburları tespit ettikten sonra onlarla çalışmak istediğinizi söylemelisiniz. Eğer nalbur sizinle çalışmak isterse en yakın zamanda iş başı yapabilirsiniz. Evde kablo bağı paketleme işi oldukça basit bir iştir.

Nalbur aldığı siparişlerin yazdığı bir listeyi size teslim edecek. Bu listede kimin ne kadar kablo bağı istediği yazıyor. Sizde bu listeye göre kablo bağlarını poşetleyerek üzerine kimin siparişi olduğunu yazdıktan sonra bütün siparişleri nalbura teslim ederek işi bitirebilirsiniz. Evde kablo bağı paketleme işi günlük bir iştir. Bu sayede gün içerisinde evde kablo bağı paketleyerek 100 TL – 150 TL arasında para kazanabilirsiniz. Çalıştığınız nalbur sizin işçiliğinizi beğenirse sizin ile büyük ihtimal düzenli olarak sizinle çalışmak isteyecektir. Bu şekilde haftada bir kaç kez evde paketleme işi alarak ay sonunda 1500 Türk Lirası parayı rahatlıkla kazanabilirsiniz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Karanfil Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ