Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Gül Keseleme İşi

Özel günlerde bulunduğunuz ortamı güzelleştirmek için çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemelerin içerisinde  balon, konfeti, gül yaprakları ve buna benzer malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler sayesinde özel günleri kutlamak için ortamı güzelleştirmeye yaramaktadır. Bu malzemeler marketlerde, hediyelik eşya dükkanları ve kırtasiyelerde bulunmaktadır. Bu malzemelerin en çok tercih edileni ise gül yapraklarıdır. Bu gül yaprakları küçük keselerin içerisinde  satılmaktadır. Bu kuru güller bahsettiğimiz işletmelerde oldukça yüksek rakamlara satılmaktadır. Bu sebepten dolayı insanlar çok fazla satın almak istemektedir fakat fiyatlardan dolayı az miktarda alınabilmektedir. Bu yüzden süs malzemesi almak isteyen kişiler farklı alternatifler aramaktadırlar. Örneğin daha fazla işletme dolaşarak en ucuza gül satın almaya çalışmaktadırlar. Bu durumda sizde ucuza süs malzemesi ve kuru gül satın almak isteyen kişiler için bir alternatif oluşturarak evinizde oturduğunuz yerden kuru gül satarak para kazanabilirsiniz. Bu iş için yapmanız gerekenleri sizlere detaylıca anlatacağız. Bu işi yapmanız durumunda sizde ek gelir kazanacaksınız.

Ekonomik özgürlüğünü kazanmak için sizin için muhteşem bir fırsat olacaktır evde gül keseleme işi. Bu iş için yapmanız gerkenler çok basit fakat sabır ve dikkat gerektiren bir iş. Çünkü bunun gül yetiştirmeniz gerekmektedir. Gülleri yetiştirmek istemezseniz dışarıdanda satın alabilirsiniz fakat bu seferde size kalan para az olacaktır ve verdiğiniz emeğe değmeyecektir. Bunun için evinizde yetiştirdiğiniz güller ile bu işi yaparsanız işiniz daha az maliyetli olacaktır. Gül dışında keselere ihtiyacınız olacaktır. Çünkü bu gül yapraklarını satarken küçük keselere koyarak satmanız gerekmektedir. Bu keselerin yapısı ise delikli olması gerekiyor. Çünkü keselerin hava alması çok önemli eğer hava almaz ise gül yaprakları çabucak çürümeye başlayacak ve kötü koku ve görüntü oluşturacaktır. Evde gül kesele işi hakkında kısa bilgi vermeye çalıştık eğer bu bilgiler sizin dikkatinizi çektiyse ve bu işi yapmayı düşünüyorsanız okumaya devam edin.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Stres Çarkı Paketleme

Kuru Gül Keseleme İşi Nasıl Yapılır ?

Bu işi yapmaya karar verdiyseniz öncelikle nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Öncedende belirttiğimiz gibi bu işi yapacaksanız gül yetiştirerek mi yoksa satın alarak mı bu işi yapacağınızı seçmeniz gerekiyor. Eğer satın alırsanız daha az para kazanabilirsiniz. Evde kendiniz yetiştirecekseniz bazı malzemeleri almanız gerekiyor. Bunlar ise toprak, saksı ve gül tohumlarıdır. Bu malzemeleri aldıktan sonra gül yetiştirmeyle ilgili araştırmalar yaparak dikeceğiniz gülün sağlıklı yetişmesini sağlayabilirsiniz. Güllerinizi diktikten sonra ilk gül yetiştiğinizde işinize başlayabilirsiniz fakat güller yetişene kadar keselerinizi hazırlamanız gerekiyor. Bu keseleri isterseniz dışarıdanda alabilirsiniz yada kendiniz evinizdede yapabilirsiniz. Bu keselerin yapısı ise hava alacak şekilde olması gerekiyor. Çünkü gül yaprakları hava almaz ise çürürler. Hava alan yapısı ile gül yapraklarının kuruması gerekiyor.

Gülleriniz yetiştikten sonra geriye sadece tek bir iş kalıyor.  Bu gülleri dallarından kopardıktan sonra yapraklarını teker teker koparmanız gerekiyor. Bu koparılan yaprakları elinizde bulunan gül yaprakları keselere koymanız gerekiyor ve bu keselerin ağzını sıkıca kapattıktan sonra artık satışa hazır bir hale getirebilirsiniz. Bu ürünleri önceden bahsettiğimiz gibi hediyelik eşya dükkanlarına , kırtasiyelere satabilirsiniz. Bu yaptığınız ürünlere fiyat belirlemeden önce mağazalara giderek fiyat analizi yapmanız çok önemlidir. Çünkü insanların hediyelik eşya dükkanları yerine sizden alması için fiyatın daha düşük olması gerekiyor. Bu yüzden fiyat analizi çok önemlidir. Evinizde yaptığınız bu kuru gülleri satarak her ay 1400 Türk Lirası para kazanabilirsiniz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Havlu süsleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu