Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Evde Gözlük Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Havalar ısındıkça bütün herkes dışarıya çıkmaktadır. Havaların ısınmasıyla haliyle insanlarında giyinmesinde değişiklikler olmaktadır. Bunların başına kısa ve ince kıyafetler giymektedirler. Onun dışında ise gözlerimiz çok hassas olduğu için mutlaka güneş gözlüğü takmamız gerekiyor. Çünkü güneş ışınları direkt göze geldiği zaman ciddi zarar vermektedir, bu yüzden güneş gözlüğünün takmanın en önemli yanı budur. Güneş gözlüğü dışında gözümüzü korumanın diğer yolu ise optik gözlüklerdir. Gözü bozulan ve bulanık gören kişilerin mutlaka optik gözlükler takmak zorunda olmaktadır. Bildiğiniz üzere bu gözlükler çeşitli gözlük mağazalarında satılmaktadır. Bu mağazalarda gözlükler reyonda tek halde durmasına rağmen kimseye raftan gözlük vermemektedirler. Onun yerinde depodan paketlenmiş halde bekleyen gözlükleri vermektedirler. İşte tam burada Gözlük Paketleme işi devreye giriyor.

Gözlük Paketleme Tüm Detaylar

Bu gözlükler fabrikadan firmaya paketlenmemiş halde gönderilmektedir. Haliyle bu gözlükleri satışa hazır hale gelmesi için paketlenmesi gerekiyor. Çünkü paketlenmezse gözlükler zarar görebilir. Bu işi kendi elemanlarına yaptıramamaktadırlar bunun sebebi ise bu elemanların müşterilerle ilgilendiği için paketleme işine vakit kalmamaktadır. Bu yüzden dışarıdan destek almaktadırlar. Dışarıdan aldıkları desteği ise evde paketleme işi yapan ev hanımlarına vermektedirler. Ev hanımlarının gün içerisinde oldukça fazla vakitleri olduğu için ve aynı zamanda bu işi ev ortamında yaptıkları için gözlüklerin zarar görmeyeceğini düşünmekteler. Bu yüzden ev hanımlarıyla çalışmak bu firmaların bir numaralı tercihleridir.

Eğer sizinde evinizde çok fazla vaktiniz var ise sizde gözlük firmalarıyla anlaşarak onlar için paketleme işi yapabilirsiniz. Bu firmalarla çalışmanın en güzel yanı, gözlük ihtiyacınız olduğunda gözlük firmasının elemanı olduğunuz için size ciddi anlamda indirimler yapmaktadırlar. Yani demek istediğimiz bu iş size her yönden kar sağlayacaktır. Önceden belirttiğimiz gibi siz bu işi yaparak hem boş vaktinizi değerledirmiş olacak hemde aile bütçenize her ay ciddi anlamda destek vermiş olacaksınız. Bir çok ev hanımının bu işi yapmasının en büyük sebebi ekonomik anlamda bir özgürlüklerinin olmaması, bu sayede hem kendi paranızı kazanmakla beraber dışarıda görüpte alamadığınız bir çok şeyi gönül rahatlığıyla almış olacaksınız. Eğer bu anlattıklarımız sizin ilginizi çektiyse bu işin detaylarını öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Kırtasiye Malzemesi Paketleme İşi

Evde Gözlük Paketleme İşi Veren Firmalar

Gözlük paketleyecekseniz öncelikle bu işi nasıl yapacağınızı öğrenmelisiniz. Bazı firmalar sizinle anlaştıktan sonra bu eğitimi vermektedir. Eğer firma sizinle eğitim vermiyorsa bunu kendiniz öğrenmeniz gerekiyor. Bu sayede işi daha rahat ve hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz. Firma size vereceği malzemeler oldukça azdır. Verilecek malzemelerin içerisinde gözlük kılıfı, gözlük mendili, kullanım kılavuzu ve gözlük olması gerekiyor. Bu malzemeleri düzenli bir şekilde içerisine koyduktan sonra paketleme işini bitirmiş oluyorsunuz. Evde gözlük paketleme işinin nasıl yapıldığını anladıysanız sıra bu işi veren firmaları bulmaya kalıyor. Bu firmaları bulmak oldukça basit çevresinde bulunan gözlük dükkanlarına giderek onlarla çalışmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Eğer firmanın eleman arayışı var ise zaten sizinle hemen çalışmak isteyecektirler.

O yüzden çevrenizde bulunan bütün gözlükçüleri dolaşarak bu iş başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer firma iş başvurunuzu onaylarsa hemen işinize başlayabilirsiniz. Evde gözlük paketleme işi veren firmalar ödeme kısmını ise ay sonu veya haftanın son günü vermektedirler. Bu şekilde çalışmalarının sebebi ise sürekli paketleme işi olmamasından kaynaklanıyor. Bu şekilde çalışmanız durumunda her hafta en az 300 Türk Lirası para kazanabilirsiniz. Bu rakam size az gelir ise aynı anda başka firmalarla çalışarak aylık kazancınızı katlayabilirsiniz. Merak ettiklerinizi her zaman bize sorabilirsiniz.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Gül Kesesi Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu