Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Gelin Buketi Yapma İşi

Öğrenciler İçin Evde Gelin Buketi Yapma İşi

Evde Gelin Buketi Yapma İşi

Gelinlerin olmazsa olmazı gelin buketi yaz aylarının artmasıyla beraber satışlarıda artmaktadır. Çünkü yaz ayları evlenmek isteyen çiftlerin tarih olarak en çok seçtiği zamandır. Hal böyle oluncada çiçekçiler gelin buketi siparişlerine yetişmekte çok zorlanmaktadır. Bu dönemlerde çiçekçiler yanlarına yeni eleman almaktadır ve bu sayede gelin buketlerini yetiştirmektedir. Fakat çiçekiler son yıllarda yeni eleman almak yerine evden çalışan kişilere vermektedir. Bunun sebebi hem ucuz hemde hızlı sürmektedir. Çünkü evden çalışan kişiler ürün başına para almaktadır. Bu sebepten dolayı iş verenlerin ilk tercihi bu kişiler olmaktadır. Evden çalışan kişilerin bu işi yapmalarının çoğu sebebi vardır. Bunun en büyük sebebi ev hanımlarının boş vakitlerini değerlendirmek istediği ve ev bütçesine katkı sağlama istediğinden kaynaklanıyor. Sizinde evde çok fazla boş vaktiniz var ise ev bütçesine katkı sağlamak istiyorsanız evde gelin buketi yapmak için başlayın.

Evde Gelin Buketi Yapmak

Evde gelin buketi yapmak için karar verdikten sonra  ilk işiniz tanıtım amaçlı evinizde bir adet gelin buketi yapın. Bu gelin buketini modelini internetten rahatlıkla bulabilirsiniz. Buket modelini bulduktan sonra hızlıca evinizde yaptıktan sonra çevrenizde bulunan çiçekçilere giderek yaptığınız ürünün tanıtımını yapın. Eğer çiçekçi yaptığınız gelin buketini beğenirse zaten sizinle çalışmak isteyecektir. Çiçekçi siparişi geldiğince sizlere haber verecektir. Sipariş geldiğince çiçekçi sizlere teslim gününü ve gelin buketinin modelini mesaj olarak atacaktır. İş veren size sipariş detaylarını attıktan sonra gün içerisinde çiçekliye giderek malzemeleri almanız gerekiyor. Malzemeleri aldıktan sonra hızlıca gelin buketi tamamlayıp tekraradan çiçekliye giderek gelin buketini teslim etmeniz gerekiyor. Gelin buketini teslim ettikten sonra ödemenizi elden hemen teslim almalısınız.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Kumbara Yapma İşi 

Evde Gelin Buketi İşi Veren Firmalar

Evde gelin buketi yapacaksanız ilk önce yaptığınız gelin buketlerini satın alacak firmalar bulmalısınız. Bunun için izlemeniz gereken bir kaç yol bulunmaktadır. İlk yol olarak internet üzerinden firmaları araştırabilirsiniz. İçinize sinen firmaların telefonu numarasını alıp arayarak bilgi alabilirsiniz. Telefonla görüşürken evde gelin buketi yaptığınızı belirterek onlar içinde yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Eğer internet üzerinden iş aramak istemiyorsanız çevrenizde bulunan çiçekçilere veya gelinlik satan yerlerde yaptığınız modelleri göstermek ve tanışmak için giderek evde bu işi yaptığınızı söyleyebilirsiniz. Yaptığınız gelin buketi modelini beğenirlerse sizinle çalışmak isteyeceklerdir.

Bir diğer seçeceğimiz ise internette bulduğunuz veya kendi tasarladığınız gelin buketi modellerini evinizde yaparak çevrenizde evlenicek olan gelinlere satmaya çalışabilirsiniz. Müşteri sayınızı artırmak için yaptığınız gelin buketileri sosyal medya hesaplarınızdada paylaşabilirsiniz.

Evde Gelin Buketi Yapma İşi İle Ne Kadar Kazanabilirsiniz ?

Evde gelin buketi işinden kazanabileceğiniz para miktarı yaptığınız işe ve çalıştığınız yerden yere farklılık gösterebilir. Bu yüzden sizlere ortalam değerler üzerinden örnek vereceğiz. Eğer bu işi sürekli olarak çiçekçiler için yapacaksanız alcağınız maaş asgari düzeyde olacaktır. Buda en az 2020 Türk Lirası yapmaktadır. Bu para size yetersiz geliyor ise başka yerde çalışabilir yada iş veren ile görüşerek daha maaş isteyebilirsiniz. Bu karar tamamen size kalmış.

Eğer evde kendiniz gelin buketi yapıp çevrenize satacaksanız bu işten kazanacağınız para tamamen sizin belirlediğiniz fiyat politikasına bağlıdır. Gelin buketleri ortalama 100-150 Türk lirasından satılamaktadır. Eğer haftada ortalama 5 adet gelin buketi satabilirseniz bir ay içerisinde en az 2500 Türk Lirası para kazanabilirsiniz. Evde gelin buketi yapma işi hakkında bahsedeceklerimiz bu kadar. Bu iş sizin içinde uygunsa en yakın zamanda bu iş için hazırlıklara başlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Makyaj Pamuğu Paketleme İşi

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Ihlamur Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ