Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Etiketleme Yapma İşi

Öğrenciler İçin Evde Etiketleme Yapma İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde Etiketleme Yapma İşi

Her aldığımız ürünün üzerinde mutlaka hangi firmaya ait olduğunu belirten bir etiket olur. Bu etiketler sayesinde ürün hakkında çeşitli bilgiler öğrenebiliriz. Bu bilgiler marka ismi, beden, içindekiler, yıkama talimatı vb bir sürü bilgi bulanabilir. Sektöre göre etiketlerde yazan bilgilerde haliyle değişmektedir. Bildiğiniz üzere etiketler ürünlerin üzerine yapıştırılır veya ip ile bağlanır. Bu üründen ürüne değişmektedir. Bazı firmalar bu işlemi makinalar yardımı ile yaparkende bazısı insan gücünü kullanmaktadır. İşletmeler etiketleme işlemi için bile elaman bulundurmaktadır fakat son zamanlarda ekonomik nedenlerden dolayı elemanları işten çıkarmaktadırlar. Onların yerine son zamanlarda ev hanımları arasında çok tercih edilen işlerden biri olan evde etiketleme yapma işi kişilerle çalışmaktadırlar.

Evde etiketleme yapan ev hanımlarına ürün başına ücret ödendiğinden dolayı sigorta, yemek, yol vb masraflar olmadığı için işletmeler hemen tercih etmektedir. Eğer sizde evinizde etiketleme işi yapıyorsanız veya ilk kez yapacaksanız bu iş sizin için tecrübe kazandırmak amaçlı çok faydalı olabilir. Evde etiketleme yaparak hem iş tecrübeniz olur hemde ek gelir kazanmış olursunuz. Yani her yönden kazanan siz olacaksınız. Evde etiketleme yapma işini yapmaya karar verdiyseniz aşağıda bulunan diğer bilgileri okuyarak bu işi nereden bulabileceğinizi ve evde etiketleme işinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Evde Etiketleme Yapma İşi Detayları

Evde etiketleme yapma işi firmaların en çok iş verdiği evde paketleme işleri arasındadır. Bunun sebebini yukarıda sizlere detaylıca anlattık. Bu bölümde bu iş vereni bulma ve etiketleme işini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Öncelikle evde etiketleme işi yaparak para kazanmaya karar verdiyseniz ilk önce evinizde etiketleme işi yapacağınız yeri hazırlamalısınız. Bunun sebebi rahat bir çalışma ortamı sağlamak amaçlıdır. Ortamı hazırladıktan sonra sıra iş veren ile görüşmeye geliyor. Evde etiketleme yapma işini her firma vermemektedir. Bunun için küçük atölyelerle görüşmeniz daha mantıklıdır. Çünkü büyük fabrikalar makinalar ile bu işi halletmektedirler. Atölyelerle görüştükten sonra sizin için en uygun şartlara sahip olan firma ile anlaşarak hemen işe başlayın. Etiketlenecek ürünleri ve etiketleri firma size elden teslim edecektir. Firma bu ürünleri teslim ederken size teslim kağıdı imzalatacaktır. Bu yüzden ürünlerin eksilmemesi veya zarar görmemesi gerekiyor.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Salça Yapma Ve Paketleme işi

Malzemeleri getirdikten sonra hemen işe başlayabilirsiniz. Her firmanın etiketi farklı olduğundan dolayı ya yapıştırıcaksınız yada ip ile bağlayacaksınız. Etiketleme işini her ürüne uyguladıktan sonra ürünleri kolilere yerleştirip ağzını iyice kapatın. Bütün işlemler tamamlandıktan sonra evde etiketlediğiniz ürünleri iş verene teslim etmeye hazırsınız demektir. Firmaya ürünleri teslim ederken firma yetkilileri sizin gözünüzün önünde ürünleri kontrol edecek ve sayacak. Bu işlem bittikten sonra size verilen kağıt ile muhasebeye giderek paranızı teslim alabilirsiniz. Evde etiketleme işi gördüğünüz üzere oldukça basit ve yapımı hızlı bir iştir. Eğer tek bir firma ile çalışmak sizin için yeterli değil ise aynı anda başka firmalar ile çalışarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Evde Etiketleme Yapma İşi Para Kazanma

Evde etiketleme yapma işi veren bütün firmalar farklı maaşlar vermektedir. Bunun sebebi ürünlerin farklılığından kaynaklanmaktadır. Biz yinede sizler için ortalama bir fiyat vereceğiniz. Evde etiketlediğiniz ürün başına para alacağınızdan dolayı size birim fiyat vereceğiz. Evde etiketlediğiniz bir ürünün birim fiyatı ortalama 1 TL ile 3 TL arasında değişmektedir. Bu şekilde evde etiketleme yaparak her ay en az 1500 Türk Lirası para kazanabilir ve ek kazanç sağlayabilirsiniz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Evde Galoş Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ