Öğrenci Kredi

 Öğrenciler İçin Evde El İşi Yapma Ve Paketleme İşi

 Öğrenciler İçin Evde El İşi Yapma Ve Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde El İşi Yapma Ve Paketleme İşi

Türkiye de halk arasında hanımların yaptığı en popüler işlerden biri de el işleridir. günümüzde çok etkisi görülmesede eskiden ev hanımlarının mutlaka yaptığı ve bunu kendi evlerinde sergiledikleri el işleri günümüzde ticari faaliyeti oldukça yüksektir. Türkiye de hala kasaba ve köylerdeki hanımlar el işleri yaparak bunları şehre getirir ve çok kârlı fiyatlara satarlar. Peki sizde bu işten para kazanmak ister misiniz? Türkiye de Ege bölgesi ve köy halkındaki çoğu ev hanımı dantel, tığ, el işi, masa örtüsü, mutfak takımı, salon takımı gibi el işlerini yaparak evlerini geçindiriyor. Çeyizlerin olmazsa olmazı el işleri günümüzde çok popüler ve kazancı oldukça yüksek. Akşam tv izlerken, gün içinde boş vakitlerinizde yapabilirsiniz.Hem oturduğunuz yerden para kazanıcak hem de ek gelir elde edeceksiniz.

El işinin büyüklüğüne ve işlevine göre fiyatı da değişecektir. Mesela mutfak takımı yapacaksanız bunun fiyatı masa örtüsünden daha fazla olacaktır yada salon takımı yapacaksanız tutarı dantel işlemeden daha fazla olacak böylelikle geliri de yükselicektir. Ev hanımlarının boş vakitlerinde el işi ve dantel işlemeler yaparak ek gelir kazanmayı ve boş vakitlerini değerlendirmeleri gerektiğini ek iş fırsatları hatırlatıyor. Ev hanımları mutlaka üretimde yer almalı ve gelenekselleşmiş adetlerimizi gün yüzüne çıkartarak ticarete katkı sağlamaları gerekmektedir. Bu kadar yoğun talebin olduğu ek iş fırsatlarından sizde faydalanmak istiyorsanız lütfen yazımızı okumaya devam edin.

Evde El İşi Yapmak

Ekonomik durumlarının kötü olmasından dolayı bir çok ev hanımı aile bütçesine destek olmak için çalışmak istemektedir. Bunun içinde çevrenizde bulunan çoğu ev hanımını yaptığı gibi evde paketleme ve evde el işi yapma gibi işlere yönelmektedir. Bu işi yapmanın en güzel yanların biri ise çoğu firmanın zamanla sizi tanıması ve sürekli sizinle çalışmak istemesidir. Bu sayede düzenli bir gelire sahip olmuş oluyorsunuz. Bugün anlattığımız iş olan el işi yapma konusuda buna iyi bir örnek olmaktadır. Çünkü bildiğiniz üzere el işi yapmak oldukça zor bir yetenektir. Bu yüzden herkes yapamadığı için firmalar bunu yapan birisi bulduğu zaman uzun süreli çalışmak istemektedirler. Eğer sizinde el işi yapmak gibi bir beceriniz var ise sizde bu firmalarla çalışmaya başlayabilirsiniz. El işi yapmayıda bilmiyorsanız, çevrenizde bunu yapmayı bilen birinden veya internetten videolar izleyerek rahatça öğrenebilirsiniz. Bu sayede hem yeni bir beceriye hemde yeni bir ek gelir kaynağına sahip olmuş olacaksınız

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Ceviz Kırma İşi

Firmalarının el işi yapan ev hanımlarıyla çalışma isteğinin bir başka nedeni ise bu ürünlerin makinada otomatik olarak yapılan ile arasında dağlar kadar fark olmasından kaynaklanıyor. Bu nedenle el yapımı olan daha değerli olduğu için daha fazla paraya satmaktadırlar.

El İşi Yaparak Para Kazanmak

El işi siparişi almak istiyorsanız öncelikle elinizde örneklerin olması gerekiyor ki insanlar işçiliğinizi görüp beğenmesi gerekiyor. Eğer işçiliğini beğenirlerse zaten sizinle uzun süreli çalışmak isteyecektirler. Çünkü el işi ürünleri her evin olmazsa olmazlarından olduğu için herkes bu ürünlerden almak için sıraya giriyor. Bunlar için satacak kişi bulduktan sonra emeğinizin karşılığında para almanız gerekiyor. Bunun için rakamı siz belirlemelisiniz fakat fazla bir rakam verirseniz insanlar almaktan vazgeçebilir o yüzden abartı bir rakam vermekten kaçınmalısınız. Bu şekilde satışlar yaparak her ay 1500 Türk Lirası parayı oldukça rahat bir şekilde kazanabilirsiniz. Merak ettiğiniz başka şeyler var ise yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan “abaküs montajı” başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ