Öğrenci İş İmkanları

 Öğrenciler İçin Evde Düğme Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde Düğme Paketleme İşi

Satın alarak giydiğimiz çoğu tekstil ürününde kullanılan düğmeler her zaman başka firmalar tarafından üretilmiştir. Tekstil firmaları düğme üretimi ile ekstradan uğraşmamaktadır. Bu sebepten dolayı dışarıdan başka atölyelerden paketlenmiş halde grup şeklinde düğmeler satın almaktadır. Bu düğmelerin hepsinin boyutu, rengi ve delik sayıları farklıdır. Bu yüzden çok fazla sipariş olmaktadır. Bu düğmeleri üreten fabrikalar ve atölyeler sadece üretim kısmıyla ilgilenirler, üretim kısmını başka bir firmaya bırakmaktadırlar. Bahsettiğimiz bu paketleme işini yapan firmalar masrafları azaltmak istemelerinden dolayı bu işi dışarıda yaptırmaktadır. Bu sayede sadece ürünleri sakladıkları depoya masraf etmektedirler. Bu düğmelerin paketlemelerini ise çevrelerinde bildikleri ve tanıdıkları kişilere evlerinde yapmaları için vermektedirler. Bu sayede iki tarafta kazanmış oluyor. Bu bahsettiğimiz paketleme firmalarının evde paketleme işi vermesinin en büyük sebebi ise ev hanımlarının gün içerisinde fazlaca zamanının olması ve bu yüzden siparişlerin gecikmeyeceklerini bilmelerinden kaynaklanmaktadır. Evde paketleme yapan hanımlar son zamanlarda çevrelerinde bu işi yapan insanların bulunması sayesinde bu işe başlamıştır. Eğer sizinde çevrenizde evde düğme paketleme işi yapan birisi var ise en yakın zamanda onunla iletişime geçerek bu işi yapmak istediğinizi söyleyin.

Evde Düğme Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde düğme paketleme işini yapacaksanız öncelikle bu işi veren firmalarla görüşmelisiniz. Çünkü bu firmalar aracılıyla düğme fabrikalarıyla çalışmış oluyorsunuz. Bu firmalara iki farklı şekilde ulaşabilirsiniz. İlk seçenek ise yakınınızda bu işi yapan var ise onunla iletişime geçerek işe başvurmaktır. Evde düğme paketleme işlerini genellikle ev hanımları yapmaktadır. Bu ev hanımları paketleme işi veren firma ile sürekli iletişimde olduğundan dolayı ondan rica ederek firmanın iletişim bilgilerini alabilirsiniz. İletişim bilgilerini aldığınız firmayı arayarak onlarla çalışmak istediğinizi ve numarayı kimden aldığınızı söyleyerek referans verebilirsiniz. Eğer firmanın yeni paketleme elemanlarına ihtiyacı var ise sizinle çalışmak isteyeceklerdir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Kablo Bağı Paketleme İşi

Eğer çevrenizde evde düğme paketleme işi yapan biri yoksa bu sefer kendi çabalarınızla numaraları bulmaya çalışmak zorundasınız. Bunun için internette evde düğme paketleme işi veren firmaları araştırarak numaralarına ulaşabilirsiniz. Numarayı bulduktan sonra arayarak onlarla çalışmak istediğinizi söyleyerek iş başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş veren firma sizin iş başvurunuzu kabul eder ise en yakın zamanda iş başı yapabilirsiniz. Firma iş başvurunuzu onayladığında depolarına giderek elden düğmeleri teslim almanız gerekiyor. Bu malzemeler ise düğme ve farklı ebatlarda kutulardan oluşmaktadır. Sizden istenen iş ise çok basit. Size karışık olarak verilen düğmeleri renk, boyut, delik sayısına göre ayırdıktan sonra hepsini ayrı ayrı kutulara yerleştirmeniz. Her kutuda 100 adet olması idealdir. Bu sayılar firmadan firmaya değişmektedir tabi. Evde düğme paketleme işini tamamladıktan sonra firmaya giderek ürünleri teslim edebilir ve yaptığınız işin karşılığı olan paranızı alabilirsiniz.

Evde Düğme Paketleyerek Para Kazanmak

Paketleme işleri her zaman kazandıran işler olmuştur. Çünkü bu işlerde kazanacağınız miktar tamamen sizin çalışkanlığınıza bağlı. Bu firmalar size verdikleri kutu başına ücret ödedikleri için ne kadar fazla düğme paketlemek demek o kadar fazla para anlamına geliyor. Sizde her ay bu evde düğme paketleme işlerini yaparak ev bütçenize oldukça fazla katkı sağlayabilirsiniz. Bu şekilde paketleme işi yaparak gündelik işlerinizide aksatmamış olacaksınız. Evde düğme paketleyerek kazanabileceğiniz para miktarı 1200 TL – 1500 TL arasında parayı çok rahat bir şekilde kazanabilirsiniz. Evde düğme paketleme işi hakkında sizlere bahsedeceklerimiz bu kadar eğer merak ettiğiniz başka konular var ise iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan “el işi yapmak” başlıklı yazımız için tıklayın. 

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Kuru Gül Paketleme İşi

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 2 cocuk aneseyim madi sikintilarim var oğlum hastaa acil paraya ihtiyacım var Allah rizasi icin yardimci olun lütfen destek olun lütfen

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu