Öğrenci Kredi

 Öğrenciler İçin Evde Defter Kaplama İşi

 Öğrenciler İçin Evde Defter Kaplama İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde Defter Kaplama İşi

Okulların başlamasıyla bir çok öğrenci defter ve malzeme alışverişi yapmaya başladı. Bu malzemelerin içerisinde mutlaka defter kaplamak için kaplama kağıtları alınmaktadır. Kaplama kağıtları sayesinde defterler zarar görmemekte ve eskimiyor. Bunun dışında çocuğunuza modelini sevmediği bir defter aldıysanız bile kaplama kağıdı ile modelini hemen değiştirebilirsiniz. Defter kaplama işi oldukça zahmetli ve uzun süren bir iştir. İlkokula giden bir öğrencinin ortalama 6 dersi olmasından dolayı 6 defter, 6 çalışma kitabı ve 6 ders kitabı bulunmaktadır. Bu durumda bir öğrencinin 18 tane kitabı olduğunu düşünürsek okula başlayan biri çocuğun ders kitaplarının kaplamak oldukça uzun bir iş olmaya başlıyor. Bu sebepten dolayı bir çok ebeveyn defter kaplamakla uğraşmak istememektedir. Çünkü defter kaplama işinin zahmetli tarafından çok masraflı bir yönüde vardır. Kaplama kağıdı toplu satıldığından dolayı bir çok malzeme artmaktadır.

Ebeveynlerin defter kaplamanın istememsinin sebeplerinde biriside budur. Bu sebepten dolayı bir çok ev hanımı bu durumu bildiğinden dolayı okulların açılmasına yakın evlerinde defter kaplama işi yapmaktadırlar. Bu şekilde bir çok kişi bu zahmetten kurtulmak ve masraf anlamında daha az para harcamak için evde defter kaplama işi yapan kişilere bu işi vermektedirler. Evde defter kaplamak işi yapan ev hanımları bu şekilde kısa bir süre içerisinde iyi bir rakamda para kazanmaktalar ve bu sayede kendi çocuklarının okul masraflarına destek sağlamış oluyor. Eğer sizinde defter kaplama işini yapacak boş vaktiniz var ise ve bu işe ihtiyacınız varsa en yakın zamanda defter kaplama işini yaparak ev bütçenize destek sağlamış olursunuz. Detaylar için okumaya devam edin.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Rüzgar Gülü Yapma İşi

Evde Defter Kaplama İşi Nasıl Yapılır ?

 

Evde defter kaplama işleri sezonluk bir iştir. Çünkü defter kaplama işi senede 2 defa yapılmaktadır.  İlki okullar açılınca ikincisi ise sömestr tatilinden sonra yani 2.dönem başlayınca yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı senede 2 defa yapılmaktadır. Çoğu ebeveyn çalıştığından dolayı bu tarz işlerle uğraşmak yorucu gelmektedir. Bu sebeple çevrelerinde bu işi yapan birileri var ise ücret karşılığında defter kaplama işi yaptırmaktadırlar. Eğer sizde bu şekilde defter kaplama yaparak para kazanmak istiyorsanız bu işi rahatlıkla evinizde yapabilirsiniz. Bu işten para kazanmak istiyorsanız öncelikle kendinize müşteri bulmanız gerekiyor. Size defter kaplama işi verecek olan kişiler sizi tanıyor olması gerekiyor. Çünkü güvenmediği ve tanımadığı kişilere çocuklarının okul malzemeleri vermek istemez kimse. Bu yüzden oturduğunuz semtte çocuğu olan ailelerle görüşerek bu işi yaptığınızı söylemelisiniz. Büyük ihtimal onlarda ilk fırsatta sizlere defter kaplatmak için görüşmek isteyeceklerdir. Bu işi yaparken defter başına ücret alırsanız insanların gözüne daha ucuz gözükecektir.

Bunun dışında defter kaplama malzemelerinin hepsini sizin almanız gerekiyor. Bu malzemelerin hepsini sizin almanız gerekiyor ve kaplama kağıtlarının her renginden almanız gerekiyor. Çünkü bu defterleri müşterilerin istediği renkten kaplamanız gerekiyor. Bu malzeme alışverişini yaparken toplu alım yapacağınızdan dolayı daha ucuza satın alabilirsiniz. Bu işte en dikkat etmeniz gereken durum siparişlerin karışmaması. Aldığınız siparişi eksik veya yanlış verirseniz çok büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden çalışırken düzgünce  çalışmalı ve kaplaması biten defterleri paketleyerek üstüne müşteri ismini yazmalısınız. Bu şekilde ciddi karışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Bunun dışında bu işi yaparak güle paralar kazanmanız mümkün. Bizim tavsiyemiz defter başına 2.5 TL para isterseniz müşteri başına 50 Türk Lirası gibi bir rakam kazanabilirsiniz. Bu şekilde bir sürü sipariş alarak kazanacağınız miktarı artırabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Çiğköftecilik Yaparak Para Kazanma İşi

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Dekoratif Yastık başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ