Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Ceviz Kırma İşi

Öğrenciler İçin Evde Ceviz Kırma İşi

Evde Ceviz Kırma İşi

Evde paketleme işlerinden sonra yeni evde çalışma işleri ortaya çıktı. Bugün anlatacağımız iş ise evde ceviz kırarak para kazanma işidir. Bu şekilde evinizde oturduğunuz yerden para kazanmak oldukça kolaylaşıyor. Bu işleri insanların yapmasının nedeni ise tek bir maaşın ev ekonomisine yetersiz gelmesinden kaynaklanıyor. Bu durumda eve ekstradan para girmesi için çeşitli yollar aranmaktadır. Bu yollardan biri ise evde paketleme işleri olmaktadır fakat evde paketleme yapmak içinde bu tarz işler veren firmalar ile çalışmak gerekiyor. Bugün size anlatacağımız evde ceviz kırma işi sayesinde kendi işinizin patronu olacaksınız. Bu iş için yapmanız gereken bütün detayları sırasıyla sizlere anlatacağız.

Ceviz Kırma İşi Nasıl Yapılır ?

Evde kolay para kazanma işleri içerisinde olan bu iş için yapmanız gereken işlemler oldukça basit. Bu işi yapacaksanız kenarda bir miktar paranız olması gerekmektedir. Bunun sebebi ise almanız gereken malzemeler olmasından kaynaklanıyor. Bu malzemeleri ise ceviz, ceviz kırma aparatı ve büyük boy buzdolabı poşetidir. Bu malzemeleri çevrenizde bulunan süper marketlerden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Bu malzemeleride topladıktan sonra sıra müşteri bulmaya geliyor. Bu müşterileri bulma işi size kalmış çünkü müşterileriniz komşularınız ve çevrenizdeki dükkanlar olacaktır. Yapmanız gereken iş basit. Çevrenize evde ceviz içi yaptığınızı ve sattığınızı söylemeniz yeterli. Komşularınızdan sonra çevrenizdeki dükkanlarla konuşup anlaştıktan sonra evde ceviz kırma işine başlayabilirsiniz.

Evde ceviz kırma işlemi için ortamı buna göre ayarlamanız gerekiyor. Ceviz kırma işleminde ceviz kabuğu kırıldığında etrafa çok sıçradığı için dikkatli çalışmanız çok önemli. Bunun için çalışacağınız yere bir örtü sererek etrafa dağılmasını engelleyebilirsiniz. Ortamıda ayarladıktan sonra yapmanız gereken iş basit. Kırdığınız cevizlerin içini bir kutuya atıp kabuklarına başka bir kutuya atmanız gerekiyor. Bütün cevizleri bu şekilde ayırdıktan sonra aldığınız buzdolabı poşetlerine koymalısınız. Evde ceviz kırma işi bu kadar kısa ve basit bir iştir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:   Öğrenciler İçin Evde Abaküs Montaj İşi

Evde Ceviz Kırma İşi Veren Firmalar

Eğer bu işi yapmak için bir birikiminiz yok ise bu işi firmalar içinde yapabilirsiniz. Bu firmalar genellikle kuruyemişçiler oluyor. Bu dükkanlar cevizleri kırılmamış olarak almakta ve ceviz içini kendileri çıkarmaktadır. Bildiğiniz üzere ceviz kırmak zahmetli bir iş olduğundan çoğu kişi dışarıdan hazır kırılmış olarak almak ister. Bu sebepten dolayı kuruyemişçiler elindeki cevizleri kıracak kişiler aramaktadılar. Bunun için çevrenizde bulunan kuruyemişçilere giderek bu işi yapmak istediğinizi söyleyerek sizde evde ceviz kırarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu firmalar size ihtiyacınız olan bütün malzemeleri temin etmektedir. Sizin yapmanız gereken tek şey ise cevizleri kırdıktan ona ceviz içlerini ufak poşetlere dökerek size ceviz kırma işi veren firmaya teslim etmek. Ürünleri teslim ettikten sonra ücretinizi elden alabilirsiniz. Eğer bu iş için harcayacak paranız yok ise kuruyemişçiler ile bu şekilde çalışarakta para kazanabilirsiniz.

Ceviz Kırmak Ne Kadar Kazandırır ?

Evde ceviz kırma işinin bütün detaylarını sizler için anlattık. Sıra ise bu işten ne kadar kazanabileceğinize geldi. Eğer bu işi kendi evinizde kendi malzemeleriniz yapıyorsanız kazanacağınız miktar haliyle artacaktır. Örneğin kırılmamış cevizin kilosunu 50 Türk Lirasından alıyorsanız, ceviz içini 65 Türk Lirasına satarak 15 TL para kar edebilirsiniz. Bu şekilde sürekli satış yaparak ay sonunda 1000 Türk Lirası para kazanmanız zor değil.Eğer bu işi firmalar için yapacaksanız kazanacağınız para daha az olacaktır. Çünkü bu firmalar günlük ücret ödemektedirler. Yani ne kadar ceviz kırarsanız kırın alacağınız para sabit olacaktır.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan cüzdan dikme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 

 

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Araba Anahtarlığı Paketleme İşi

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Elif dedi ki:

    Daha önce bu isi yaptık 2 kişiyiz günde 25er kglik 2 çuval açıyoruz ıstanbul umraniye dudullu

  2. Halil solmaz dedi ki:

    Istanbul pendik te oturuyorum ev hanimiyim bu işi cok iyi biliyorum iki 3 sene yaptim bu ise cok ihticim var

BİR YORUM YAZ