Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Çanta Dikme ve Paketleme İşi

Öğrenciler İçin Evde Çanta Dikme ve Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde Çanta Dikme ve Paketleme İşi

Evde boş vakitlerini değerlendirmek isteyen kişiler çeşitli bir çok şey yapmaktadır. Fakat bu kişiler ekonomik durumlarının kötü olmasından dolayı ek gelir sağlamak istiyorlar. Bunun gibi durumlar için evde çanta dikme işi yapan kişiler olmaya başladı. Bu işleri yapan kişiler hem gün içerisinde zaman geçirecek bir uğraş bulmuş oluyorlar hemde evlerine ek gelir sağlamış oluyorlar.

Son yıllarda çok fazla evde paketleme ve türevleri işleri yapılmaktadır. Bu işlerin yanına bir tanesi daha eklendi. Bugün anlatacağımız iş diğer paketleme işlerinden biraz farklı. Bu makalemizde size evde çanta dikerek nasıl para kazanacağınızı ve detaylarını anlatacağız.

Evde Çanta Dikme ve Paketleme  Detayları

Çanta üreten firmalar her zaman iş arayan kişilere ihtiyaçları olmuştur. Bunun sebebi ülkemizde çok fazla öğrenci olmasıyla alakalı. Ne kadar fazla çanta satılırsa o kadar çok üretim yapılması gerekmektedir. Çanta fabrikaları okulların açıldığı dönemde çok fazla üretim yapmaktadır ve bu yüzden yeni işçileri fabrikada çalışmak için işe almaktadır. Fakat son zamanlarda evde paketleme işi yapan kişilerin varlığından haberleri olduğundan dolayı, fabrikaya işçi almak yerine evlere çanta malzemeleri göndererek işlerin daha hızlı ve ucuza yürümesini sağlıyor.

Eğer sizde evde paketleme yaparak para kazanmak istiyorsanız bu maddi anlamda sizin açından iyi olacaktır. Çünkü dışarıda çalıştığında her gün yol ve yemek parası için masrafa gireceksiniz. Evde paketleme yaparak bu sorun ortadan kalkmış olmakta. Bu iş sizin için uygunsa sizlere detayları anlatmaya başlayacağız.

Bu işi 2 farklı şekilde yapabilirsiniz. İlk olarak bir fabrika ile anlaşır evde sadece paketleme yaparak para kazanırsınız yada dışarıdan satın aldığınız kumaş ve fermuar ile evde kendi çantanızı üreterek işletmelere satarsınız. Kendi yaptığınız çantaları satabilirseniz daha fazla para kazanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Boncuk Paketleme İşi

Evde Çanta Dikme İşi İle Para Kazanın

İlk seçenek olan fabrikalarla olan çalışma işi daha basit bir süreç içermektedir. Fabrikalarla çalışmak istiyorsanız öncelike başvuru formu doldurarak iletişime geçmeniz gerekmektedir. İşletmeler başvurunuzu onayladığında sizinle iletişime geçiceklerdir. Şartlar sizin için uygun ise malzemeleri kargo ile size gönderecekler. İşletmeler siparişin gecikmesini asla istemiyorlar. Geciken gün başına verilecek olan maaştan kesinti yapmaktalar. Ürünleri teslim aldıktan sonra yapmanız gereken ise çantaları özel poşetlere soktuktan sonra ağızlarını kaptmanız ve firmanın etiketini yerleştirmek. Paketleme işiniz bittikten sonra firma ile iletişime geçerek teslimata hazır olduğunuzu söylemeniz yeterlidir. Duruma göre ya sizin teslim etmeniz gerekebilir yada onlar evinize gelip teslim alacaklar.İşletmeler ile çalışırsanız süreç böyle işlemektedir.

Eğer ikinci seçenek olan evde kendiniz yapmak isterseniz süreç daha ağır işleyecektir. Çünkü burada işletme tamamen siz olacaksınız. Kendi yaptığınız çantaları satacağını için ürünleri alacak iş yerleri bulmanız gerekecek. El yapımı çantaları genellikle kırtasiyeler ve giyim firmaları almaktadır.

Evinizde bu işi yapacaksanız öncellikle kendinize rahat çalışabileceğiniz bir ortam yaratmalısınız. Evinizde çalışacağınız bu ortamı yarattıktan sonra internet üzerinden araştırmalar yaparak kendinize çanta modelleri oluşturun. Yapmayı hedeflediğiniz çantalar için malzemeler almaya gidin. Bu malzemeleri çeşitli işletmelerde bulabilirsiniz. Modeliniz ve malzemeleriniz hazır ise çanta dikmeye başlayabilirsiniz. Satışa başlamadan önce aynı modelden en az 5 tane yapmalısınız ve farklı 3-4 tane modeliniz olmalı. Çantalarınızı hazırladıktan sonra işletmeler ile görüşürüz çantalarınızı satmaya çalışın. Eğer satın almazlarsa pes etmeyin elbet satın alacak bir işletme bulacaksınız. Eğer işletmeler ile çalışmak istemezseniz sosyal medya üzerindede el yapımı çantalarınızı satabilirsiniz.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Evde Çorap Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Galoş Paketleme İşi

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ