Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Boncuk Paketleme İşi

Öğrenciler İçin Evde Boncuk Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde Boncuk Paketleme İşi

Boncuklar çocukluğumuzdan beri hayatımızın her yerinde gördüğümüz eşyalardan biridir. Boncukları kimi zaman oyuncaklarda kimi zaman kıyafetlerde hatta kimi zaman aksesuarlarımızda ve daha farklı eşyalarımızda. Boncuklar hayatımızın her yerinde olduğundan dolayı haliyle çok talep edilen bir ürün olmuştur bu sebepten dolayı. Hal böyle olunca çoğu girişimci boncuk işine girmiştir. Bu kişiler fabrikalarda ürettiği boncukları çeşitli firmalara satmaktadır. Bu firmalar genellikle tekstil sanayide olmaktadır. Tabi bunun dışındada farklı sektörlerdede kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı boncuk üreten firmalar paketleme işleriyle uğraşmadığından dolayı fabrikalarında paketleme işçisi çalıştırmamaktadır. Fakat bu boncukları alan fabrikalarda boncukların düzenli ve paketli gelmesini istemektedir. Bu sebepten dolayı paketleme firmaları ortaya çıkmıştır. Bu firmalar evlerinde oturan ve çalışmaya ev hanımlarına bu işi yaptırmaktadır. Çünkü ev hanımları evde boş vakit geçirmekten çok sıkılmaktadır ve artık hem vakit geçirmek hemde ek gelir sağlayabilecekleri işler aramaktadırlar. Bu sebepten dolayı paketleme yapan firmalar eleman konusunda sıkıntı yaşamamaktadır. Eğer sizde bu paketleme firmaları ile çalışarak evde boncuk paketlemek istiyorsanız bu makaleyi okumaya devam edin.

Evde Boncuk Paketleme

Bu bölümde sizlere evde boncuk paketleme işi yapmak isteyen ev hanımlarının nasıl bir yol izlemesi gerektiğini anlatacağız. Öncelikle bu işi yapacaksanız evinizde buna uygun bir ortam hazırlamanız çok önemli. Boncuklar ufak olduğundan dolayı sürekli birisinin dolaştığı bir odada boncuklar kaybolabilir. Bu sebeple kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği bir ortamda bunu yapmanız sizin için daha rahat olacaktır. Ortamı ayarladıktan sonra sıra paketleme işi veren firmalarla görüşmeye geliyor. Bu firmalara internet üzerinden veya komşularınız ile ulaşabilirsiniz. Çünkü hemen hemen bütün mahallerde en az bir kişi bu firmalarla çalışmaktadır. Firmayı bulduktan sonra sıra onlara başvuru yapmakta. Bu firmalara başvuru yaparken referans olarak bu işi yapan bir arkadaşınız var ise onu göstermeniz işi alma konusunda fayda sağlayacaktır. Başvurunuz kabul edilirse sıra iş başı yapmaya kalıyor. Paketleme işi veren firma malzemeleri evinize kadar getirmektedir. Bu malzemeleri size verirken bir teslim formu oluşturmakta ve malzemeleri sizin teslim aldığınıza dair sizden bir imza almaktadır.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Komposto Yapma İşi

Malzeme kutusunu açtığında sizi binlerce boncuk karşılayacak. Firmanın sizden isteği günde en az 150 adet poşet olacak şekilde boncuk paketlemeniz. Bu boncuklar renk ve boyutlarına göre sınıflandırılarak paketlenmesi gerekiyor. Gün içersinde 150 adetten az boncuk paketlerseniz iş veren sizden ücretinizi kesecektir. Bu sebeple hızlı çalışmanız maddi anlamda sizin için çok önemlidir. Bütün paketleme işiniz bittikten sonra firmayı arayarak ürünleri teslim almasını söylemeniz yeterlidir. Firma yetkilisi ürünleri teslim alırken paketlenen ürünleri saymakta ve ürün başına size ücretinizi vermektedir. Eğer firma sizin paketlediğiniz ürünleri beğenirse sürekli olarak sizinle çalışmak isteyecektir. Bu sebeple boncuk paketleme işini düzgün ve güzel yaparsanız bu firma gözünde iyi olacaktır.

Evde Boncuk Paketleme Para Kazanma

Evde boncuk paketleme işinin detaylarını sizlere elimizden geldiğince anlattık. Sıra bu işi yaparak ne kadar para kazanabileceğinize geldi. Boncuk paketleme işi veren firmalar genellikle ücret ödemesini malzemeleri teslim alırken yapmaktadır. Paketlenen ürün başına para verdikleri için sizin ürünleri teslime etmeden önce düzgünce saymanızı öneririz. Çünkü firma yetkilisi size eksik veya fazla para verirse buradan anlayabilirsiniz. Paketleme işi veren firmalar boncuk paketleme için ortalama olarak ürün başına 0.50 TL vermektedir.  Bu şekilde günde en az 150 adet boncuk paketleyerek günde 75 TL para kazanabilirsiniz.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Evde Boyunluk Yapma İşi başlıklı yazımız için tıklayın. 


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Gulcan dedi ki:

  Cok guzel

 2. Şehriban Günay dedi ki:

  Ankara Şereflikoçhisarda Oturuyorum lütfen Bu işe Çok ihtiyacım Var lütfen Geri dönüş Yaparsanız Sevinirim Çok zor Durumdayım

 3. Selinay dedi ki:

  Ben bu işi yapmak istiyorum öğrenciyim yanımda arkadaşımla Yapacağız kendimize güveniyoruz

 4. rümeysa dedi ki:

  bu işe ihtiyacım var öğrenciyim mail adım:rdilsads2000@gmail.com

 5. Beyza Akdeniz dedi ki:

  Mail adresim: beyzakdeniizz@gmail.com Lütfen geri dönüş yaparsanız sevinirim 🙏

BİR YORUM YAZ