Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Bileklik Paketleme İşi

Öğrenciler İçin Evde Bileklik Paketleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde Bileklik Paketleme İşi

Zamanında herkesin evinde bulduğu boncuklarla takı, bileklik yapması çok popüler bir hobiydi. İnsanlar bulduğu her parçayla kendisine takı yapar ve kullanırdı. Bu olay zamanla ticarete döküldü ve insanlar evlerinde çeşitli takılar yaparak para kazandılar ve evlerine ek gelir sağlamış oldu. Fakat eskiden bu takıları yapan kişiler sadece çevrelerinde bulunan insanalara satabilirlerdi. Haliyle buda sınırlı bir kazanç olmaktaydı. Teknolojinin gelişmesile evde bileklik yapan insaların satışlarıda arttı ama nasıl ? .

Bu makalemizde bileklik nasıl yapılır ve yaptığınız bileklikleri nasıl satacağınızı anlatacağız. Eğer bu işi yaparak para kazanmak istiyorsanız bu makaleyi detaylıca okumanızı tavsiye ederiz.

Evde Bileklik Yapma İşi Detayları

Evde bileklik yapma işi çok eskilere dayanmaktadır. Eskiden insanlar bileklik yapmayı bir hobi olarak görür ve kendisine saklardı. Bu hobiler zamanla insanlar için ek gelir kapısı haline geldi. Sizde bu hobiniz sayesinde para kazanmak istiyorsanız okumaya devam edin.

Evde bileklik yapma işine karar verdiyseniz, öncelikli fazlasıyla takı malzemeleriniz olması gerekmektedir. Bu takı malzemeleri ise misina , ip ,boncuk gibi malzemelerden oluşmaktadır.Size tavsiyemiz ise farklı boncuk renklerinden ve türlerinden bolca almanızdır. Evde yapacağınız bilekliklerin modeli tamamen size kalmıştır. İsterseniz sürekli farklı bileklikler yapın istersenizde aynı  modelden yüzlerce. Bu tamamen size kalmış bir durum. Kimi zamanlarda özel sipariş isteyecek olan insanlarda çıkacak. Bu siparişi yapmak tamam size kalmış bir durumdur fakat özel sipariş olacağından daha fazla ücret isteyebilirsiniz.

Evinizde yapacağınız bileklikler için model oluşturmakta zorlanıyorsanız eğer internet üzeriden ilham alabileceğiniz bir sürü model bulunmaktadır. Bu modellerden beğendiklerinizi kaydedebilir ve bunlardan kendinize katalog yapabilirsiniz. Bu katalogları müşterilere ve iş verenlere gösterebilirsiniz. Bu sayede siparişlerinizi artırabilirsiniz. Sipariş aldıktan sonra kendinize bir adet liste oluşturmanızı tavsiye ederiz. Bu liste sayesinden kimlere evde bileklik yaptığınızın listesini tutabilir ve daha düzenli çalışmış olursunuz

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Galoş Paketleme İşi

Her şey hazır olduktan sonra geri sadece müşteri veya iş veren bulmak kalıyor. Evde bileklik yaptıktan sonra sosyal medya hesabınızdan yaptığınız bilekliklerin fotoğrafını paylaşabilir ve çevrenizdekilere gönderebilirsiniz. Bunun dışında evinizde yaptığınız katalog ile kırtasiye , giyim mağazaları vb işletmelere giderek kendinizi tanıtmalısınız. Katalog ile yaptığınız bileklikleri göstererek, bu bileklikleri evde yaptığınızı ve satmak istediğinizi belirtmelisiniz. Eğer işletme atmak isterse sizden hemen sipariş alacaktır zaten.

Evde Bileklik Yaparak Ne kadar Para Kazanılır ?

Evde bileklik yaparak her ay evinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Bu kazanacağınız para ile istediğinizi alabilir yada işinizi büyütebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir durumdur. Bileklik yaparak kazanacağınız para tamamen sizin bileklikler için koyacağınız fiyata bağlıdır. Bu bilekliklere fiyat verirken mutlaka bileklik başına maliyeti bulup üstüne kar koyarak fiyat vermeniz çok önemli. Eğer çok düşük fiyat verirseniz zarar edebilirsiniz.

Bileklik yapan kişiler ortalama olarak bileklik başına 10-15 TL arası fiyat çekmektedir. Bu fiyatlandırma ile aylık 2500 Türk Lirasını rahatlıkla kazanabilir ve evde ek gelir elde edebilirsiniz.Eğer işletmeler ile çalışacaksanız, siparişi aldıktan sonra mutlaka kopara almalısınız. Bunun sebebi ise verilen siparişlerin iptalini engellemek amaçlıdır. Çünkü işletme size sipariş verdikten sonra bi anda iptal etmek isteyebilir. Bunu engellemek için kapara almanız önemlidir.İş veren siparişi iptal ederse koparayı iade etmek zorunda değilsiniz.

Eğer size evinizde bileklik yaparak para kazanmak ve ekonomik durumlardan dolayı almayı ertelediniz her şeyi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey evde bileklik yapmak.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Evde Boncuk İşi başlıklı yazımız için tıklayın. 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ