Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Ayna Süsleme İşi

Öğrenciler İçin Evde Ayna Süsleme İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Evde Ayna Süsleme İşi

Evimizden çıkmadan önce mutlaka aynaya bakma ihtiyacı duyarız. Çünkü görünüşümüze çok önem vermekteyiz bu sebeplen evimizde önem verdiğimiz şeylerin başına aynalar bulunmaktadır. Ortalama her evde en az 3 adet ayna bulunmaktadır. Bu aynaların hepsinin ebatları farklı olabilmektedir. İnsanlar her gün aynaya bakma ihtiyacı duymaktadır ve aynı zamanda bu aynalar genellikle evin orta yerlerinde bulunabilir. Bu sebeplen aynaların güzel gözükmesini herkes ister. Bildiğiniz üzere ayna son derece kırılgan ve çizilmeye müsait bir eşya olduğundan dolayı herkes aynasını kullanırken hassas davranmaktadır.

Çoğu kişi aynasının görünüşünden rahatsız olmaktadır ve bu sebepten dolayı süslemek isterler ama öncedende belirttiğimiz gibi kırılgan ve çizilmeye müsait olduğundan dolayı süsleme işini yapmaya çekinmektedir. Bu sebepten dolayı evde ayna süsleme işi yapan bir çok kişi bulunmaktadır ve ayna süsleme işini bu kişilere vermektedirler. Bu kişiler aynan modeline ve ebatlarına göre ya kendi evinde yada ayna sahibinin evinde bu işi yapmaktadır. Evde ayna süsleme işi yapan kişilerin bol zamanı olması gerekmektedir. Çünkü bu işi yapacaksanız başka iş ile uğraşmamanız gerekmektedir. Çünkü başka türlü ayna süsleme işini yetiştiremezsiniz. Eğer sizde ayna süsleme konusunda becereniz veya hevesiniz var ise en yakın zamanda bu işi yapmaya başlayabilirsiniz. Ayni süsleme hakkında bir fikriniz yok ise internetten videolar izleyerek bu işi hızlıca öğrenebilirsiniz. Evde ayna süsleme işi yaparak yanı zamanda ev bütçenize katkı sağlarken aynı zamanda evde boş zamanınızı bu şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Eğer bu iş sizin için ilgi çekiciyse detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

Evde Ayna Süsleme Nasıl Yapılır ?

Evde paketleme işlerinden sonra kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız evde ayna süsleme işi tam sizlik. Yapmanız gereken iş oldukça basit. Müşterilerin kendi aynalarını size vererek onların isteği üzere aynaları süslemeniz gerekiyor. Bu işi düzgün ve kaliteli yaptığınız sürece oldukça yüksek rakamlar kazanabilirsiniz. Çünkü ülkemizde ayna süsleme işi yapan çok fazla firma bulunmamaktadır. Hal böyle olunca aynasını süsletmek isteyen bir çok insanlar bulunmaktadır. Sizinde bu konuda bir bilginiz var ise veya bu konuyu öğrenip bu işi yapmak istiyorsanız hemen hazırlıklara başlayın.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Az Sermaye İle İş Kurmak

Öncelikle ayna süsleme işi tehlikeli bir iştir. Çünkü aynanın kırılması veya kenarlarında oluşan bir çatlak size oldukça büyük zararlar verebilir. Bu yüzden ayna süsleme işi yapmadan önce güvenlik önlemleri almanız çok önemli. Bu önemler ise koruyucu gözlük ve koruyu eldiven olabilir. Bütün hazırlıkları tamamladıysanız artık ilk işinizi yapmaya hazırsınız demektir. İlk siparişinizi almanız için çevrenizde bulunan bütün herkese uygun fiyatlara ayna süsleme işi yaptığınızı söylemeniz gerekir. Çünkü bunu yapmazsanız kimse sizin ayna süsleme işi yaptığınızı bilmez ve sipariş alamazsınız.

İlk siparişinizi aldığınızı var sayarak nasıl yapacağınızı anlatalım. Öncelikle işi aldıktan hemen sonra aynayı almak için müşterinini evine gidin. Aynaya nasıl bir süsleme yapılmasını istendiğine dair notlar almalısınız. Evinize döndüğünüzde hemen hazırlığa başlayın ve süslemeyi en yakın zamanda bitirin. İşiniz bittikten sonra müşteri ile iletişime geçerek müsait oldukları bir zamanda süslenmiş aynalarını teslim edin. İş bitiminde ayna süsleme karşılığıda paranızı alabilirsiniz. Bu iş karşılığında alacağınız parayı belirlemek tamamen size kalmış bir durum. Fiyatlandırma yaparken aynanın boyutuna ve yapacağınız işin zorluğuna göre fiyat verebilirsiniz. Bu iş karşılığında alacağınız para ise her ay ortalama 1250 Türk Lirasıdır. Bu kazancı artırmak tamamen sizin elinizde.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan “Az sermaye ile iş kurma” başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ