Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Evde Antep Fıstığı Kırma İşi

Öğrenciler İçin Evde Antep Fıstığı Kırma İşi

Evde Antep Fıstığı Kırma İşi

Ünlü Antep mutfağının yemekleri son zamanda çok popüler olmuştur. Bilindiği üzere Antep mutfağının en sevilen lezzetlerinden biride Antep fıstığıdır. Antep fıstığı çoğu tatlıda ve yemekte kullanılmaktadır. Son zamanlarda baklava ve künefe tatlıları çok popüler oldu. Bu tatlıların ana malzemesi Antep fıstığı olduğundan dolayı çok fazla Antep fıstığı satın alınmaktadır. Bildiğiniz üzere Antep fıstıkları kabuklu bir şekilde satılır. Tatlıcılar bu Antep fıstıklarını toz halinde kullandıkları için işletmelerinde bu Antep fıstıklarını kırıp toz haline getiren elemanlar çalıştırmaktadırlar. Son zamanlarda Antep fıstıklarının fiyatının yükselmesinden dolayı işletmeler sadece Antep fıstığı kırma işini yapan elemanları çalıştırmak istememektedirler. Çünkü maliyet açısından fazla yük olmaktadırlar. Bu sebepten dolayı bu işi evde yapan ev hanımlarına, emeklilere ve öğrencilere veriyorlar. Çünkü onlara sadece kırdıkları Antep fıstığına para vermektedirler ve maliyet düşük olmaktadır. Eğer sizde evde Antep fıstığı kırma işini yapmak istiyorsanız dikkatlice okuyun. Evde Antep fıstığı kırma işi yaparak hem ek kazanç elde edersiniz. Bu işleri yaparak çoğu kişi ekonomik özgürlüğünü eline almakta ve daha rahat bir yaşam sürmektedir. Sizde bu işi yapmak istiyorsanız anlatacaklarımızı yapmaya çalışın.

Evde Antep Fıstığı Kırma İşi Yapmak

Evde Antep fıstığı kırma işinin tüm detaylarını bu bölümden öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem aslında çok basit. Antep fıstığını kabuklarından ayırıp toz haline getirmek fakat tabikide her iş gibi bununda belirli aşamaları bulunmaktadır. Kırma işini yazmamızın sebebide budur aslında. Bu bölümde kırma işini yapmak isteyen kişilere hangi yolları izlemeleri gerektiğini anlatacağız. Öncelikle bu işi yapacaksanız bildiğiniz tatlıcılara giderek bu işi yapmak istediğinizi Antep fıstığı kırma işi verip vermediklerini sorun. Eğer veriyorlarsa hemen şartlarınızı konuşun ve her şey uygunsa bu işi yapmaya başlayın. Bu işten fazla para kazanmak istiyorsanız tek bir iş veren ile yetinmeyin. Yapabileceğinizin en fazlasını alın ve o şekilde yapın. Çünkü tek bir firma ile çalışarak yeteri kadar para kazanamayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Nohut Pilav Yaparak Aylık Ek Gelir Kazanma 

İş verenden Antep fıstığını teslim aldıktan sonra evinize giderek bu işi yapmaya başlayabilirsiniz. İş verenle anlaştığınız sürede bitirmek için planlı çalışmanızı öneririz. İş veren size sadece Antep fıstığı vereceğiden dolayı toz haline getirmek için rondo makinasını sizin temin etmeniz gerekir. İşi sırayla yapmanızı tavsiye ederiz. Yani önce Antep fıstıklarını kabuklarından ayırın. Bütün fıstıklar kabuklarından ayrıldıktan sonra hepsini belirli miktarlarda toz haline getirin. Bütün fıstıkları toz haline getirdikten sonra ilk fırsatta iş verene Antep fıstıklarını teslim edin. İşi veren firmalar ücret ödemesini kırdığını Antep fıstığının kilosuna göre vermektedirler.

Kırma işi anlattığımız gibi basit ve hızlı bir iş. Sizde bu işi yaparak ek gelir elde etmek istiyorsanı ilk fırsatta iş verenlerle görüşerek bu işi yapmaya başlayabilirsiniz. Kırma işi yeni bir iş türü olduğundan herkes hızlıca başvuru yapmaktadır. Sizde elinizi çabuk tutun ve bu işin başvuru yapın hemen.

Evde Antep Fıstığı Kırma İşi Ücret Ödemesi

Evde Antep fıstığı kırma işinin ücret ödemelerinin kiloya bağlı olduğunu önceden belirtmiştik. Bu firmalar genellikle Antep fıstığının kilosuna ortalama 20 TL para vermektedirler. Her gün bir kilo Antep fıstığı kırarak en az 600 Türk Lirası para kazanabilirsiniz. Eğer daha fazla para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken daha fazla firma ile çalışmaktır.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Evde Ataç Paketleme İşi başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ