Öğrenci Kredi

 Öğrenciler İçin Evde Abaküs Montaj İşi

 Öğrenciler İçin Evde Abaküs Montaj İşi

Evde Abaküs Montaj İşi

İlkokula başlayan öğrencilerin en önemli araç gereçlerinden biri abaküstür. İlkokul öğrencileri abaküs sayesinde saymayı daha rahat öğrenmektedir. Bu sebeple ilkokula başlayacak öğrencilere mutlaka abaküs aldırılmaktadır. Hal böyle olunca her sene okulların açılması az bir süre kala abaküsler çok satılmaktadır. Bu yüzden çoğu veli piyasa abaküs bulamamaktadır. Bu sebepten dolayıda çocukları okula abaküsü olmadan başlamaktadır. Bunun dışında kimi velilerde abaküslerlerin plastik olmasından dolayı çocuklarının plastik abaküslere dokunmasını istememektedir. Velilerde bundan dolayı çocuklarına organik abaküs diye adlandırılan ahşaptan yapılma abaküslerden almak istemektedir. Fakat piyasada bu organik abaküsler el yapımı olduğu için bulmak çok zor olmaktadır. Bu durum sizin çok işinize yarayacak çünkü piyasada çok az bulunan bir abaküs montaj işini evde yaparak plastik abaküslerin 2-3 katı fiyatı satarak fazlasıyla para kazanabileceksiniz. Eğer evde fazlasıyla boş vaktiniz var ve bu şekilde çalışarak hem vakit geçirmek hemde para kazanmak istiyorsanız bu işi yaparak her ay çok yüksek paralar kazanabilir ve ailenize ek gelir sağlayabilirsiniz.

Evde Abaküs Montajı Nasıl Yapılmaktadır ?

Saymayı öğrenmek isteyen okula yeni başlayan öğrencilerine en büyük fayda sağlayan abaküslerin nasıl yapıldığını bu bölümde elimizden geldiğince anlatmak istiyoruz. Önceki bölümde bahsettiğimiz gibi abaküsler çok satıldığı için bu durumda sizde avantajlı oluyorsunuz. Çünkü piyasada abaküs bulmak zorlaşıyor. Öncelikle evde abaküs yapacaksanız malzemeleri hemen toplamalısınız. Abaküslerde toplamda 100 tane boncuk bulunmaktadır. Bu boncukları 10ar gruplarla ayrılmaktadır ve hepsinin rengi farklıdır. Yani toplamda 10 farklı renkten oluşan 100 tane boncuk kullanmanız gerekir her abaküste. Bir abaküste ihtiyacınız olan malzemeler 10 tane kısa çıta, 100 tane boncuk ve çerçeve gereklidir. Bu malzemeleri topladıktan sonra sıra montaja geliyor.Abaküsün montajı çok basittir. Yapmanız gerekenler her çıtaya aynı renklerde olucak şekilde 10 tane boncuk dizmeniz gerekiyor. Çıtalara boncukları dizdikten sonrada çerçevelere yerleştirerek işlemi hızlıca bitirebilirsiniz. Bu şekilde ay sonunda çok rahat 2000 Türk Lirası kazanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Ataç Paketleme İşi

Gördüğünüz gibi evde abaküs montajı çok kısa süren bir işlemdir. Bunu bir avantaj olarak görerek bir gün içerisinde yüzlerde abaküs montajlayarak, abaküs alamayan insanlara yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Evde yaptığınız abaküslerin tanesini 20 Türk Lirasından satabilirsiniz.

Evde Abaküs Montajlama İşi Veren Firmalar

Evde abaküs montaj işini yaparak farklı şekildede para kazanabilirsiniz. Bu iş türünün tek farkı satış yapmakla ve malzeme almanız gerekmeyecektir. Çünkü firmalar size her şeyi hazır olarak vermektedir ve sadece abaküs montajı yapmanız gerekmektedir.

İşleyiş şu şekilde ilerlemektedir. Okulların açılmasına doğru abaküs üreten fabrikalar siparişleri yetiştirmek için dışarıdan destek almaktadır. Bu firmalar siparişi yetiştirmek için firmalar evlere abaküs malzemeleri göndererek sizden hızlıca montaj yapılması istenmektedir. Bu firmalar size montajladığın abaküs başına para vermektedir. Ne kadar fazla abaküs montajlarsanız kazanacağınız parada bir o kadar artacaktır. Firmalar sizin bu hızlı abaküs montajlamanızı farkettiğinde sizinle daha fazla çalışmak isteyeceklerdir. Bu sebeple kendinizi bu konuda göstermeniz çok önemlidir.

Evde Abaküs Montajlama Ücretleri

Önceki bölümde bahsettiğimiz gibi montajlanan abaküs başına para verildiğini söylemiştik. Hal böyle olunca size birim üzerinden para verilecek ve buna göre kontrol sağlanacaktır. Firmalar her akşam sizden montajlanan abaküsleri teslim almaktadır ve ona göre kazancağınız para ay sonunda belirlenmektedir. Firmalar abaküs başına 0.50 TL para vermektedir. Her gun 100 tane Abaküs paketleyerek ay sonunda 1500 Türk Lirası kazanacaksınız.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan “Evde Anahtarlık Yapma” başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sarya dedi ki:

    Merhaba biz 4 kişiyiz sefaköyde dağıtılıyor almak isteriz saryademir32@gmail.com. 05446752316

BİR YORUM YAZ