Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Eski Eşyalardan Para Kazanma

Öğrenciler İçin Eski Eşyalardan Para Kazanma

Eski Eşyalardan Para Kazanma

Kendine ek gelir sağlamak isteyen bir çok insan bu konu hakkında bir sürü yol aramaktadır. Bu yollardan biri ise kullanmadığımız eşyalarımızı satmak olabilir. Çünkü evimizde kullanmadığımız o kadar fazla eşya var ki kulanılmaya kullanılmaya eskiyor ve çöpe gitmek zorunda kalıyor. Eski Eşyalardan Para Kazanma taktiği uygulayarak çöpe gitmemesi için yapabileceğiniz bir kaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri sırayla sizlere açıklayacağız.

Kullanılmayan eşyalarınızı satmak hem evinizde yer açılmasına hemde ekstradan para kazanarak evinize ek kazanç sağlamış olursunuz. Bu fazladan eşyalarınızı değerlendirebileceğiniz yöntemler vardır. Bu yöntemlerinin en başında bu eşyalarınızı internette satışa çıkarmak bu yöntemlerin başında gelmektedir. İnternette eşyalarınızı satabileceğiniz bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar ise;

Letgo

Letgo uygulaması Eski Eşyalardan Para Kazanma için istediğiniz fiyata satmanızı sağlayan bir mobil uygulamadır. Bu uygulamada satacağınız eşyanızın fotoğraflarını çekerek uygulamaya yüklemelisiniz. Fotoğrafı yükledikten sonra fiyatınıda eklemelisiniz. Eğer birisi eşyanızı satın almak isterse uygulama üzerinden size ulaşarak teklif verebilir. Uygulama bu şekilde çalışmaktadır

Dolap .com

Bu uygulama aynı Letgo gibi çalışmaktadır. Fakat bunu ondan farklı sattığınız eşyaları kargo yoluyla gönderebilirsiniz ve sadece kıyafetlerinizi satabilirsiniz. Letgo’da satabileceğiniz eşyaların bir sınırı yoktu.

Evinizde kullanmadığınız eşyalarınızı satabilceğiniz uygulamalardan bazılarını gösterdik. Bunun dışında eşyalarınızı çevrenizdeki insanlarada satabilirsiniz.Bu işi yaptığınızı herkese duyurmanız gerekmektedir. Bunun dışında sosyal medya sitelerindende bu duyuruları yapabilirsiniz. Eşyalarınızı satarken elinizden geldiğince onarım yaparak değerini artırabilirsiniz.

Eski eşyalarınızı satmaya karar verdiyseniz merak ettiğiniz sorulardan biride hangi eşyalarınızı satabileceğinizdir. İnternette veya çevrenizde satabileceğiniz eski eşyaların bir sınırı yoktur. Kıyafetlerinizi, dolabınızı , ayakkabınızı ve isterseniz arabanıza kadar satabilirsiniz. Fiyat verirken abartmadan piyasa durumuna göre ücretlendirmeniz daha fazla satış yapmanızı sağlar.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Çakmak Montaj İşi

Eğer internet üzerinden satış yapacaksanız mutlaka paranızı peşin almalısınız. Eşyayı verdikten sonra para ödenmemesi gibi sorunlarla karşılaşabilme ihtimaliniz çok yüksek.

Eski Eşyalarımı Satarak Ne Kadar Kazanabilirim ?

Evinizde oturarak para kazanmak istiyorsanız bu iş tam size göre. Bu iş hakkında bütün detayları yukarıda sizinle paylaştık .Bu bölümde ise ortalama olarak ne kadar para kazanabileceğinize ve nasıl kazanabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Eşyalarınızı satarak kazanacağınız para miktarının bir sınırı bulunmamaktadır. Bu tamamen elinizde olan eşyaların adeti ve değeriyle alakalı bir durumdur. 1 adet eşyanızı çok yüksek bir meblağaya satabilirken , 20 tane eşyanızı ondan daha düşük bir rakamada satabilirsiniz.

Satacağınız eşyaların değerinide artırmak önemli bir durum. Çünkü satacağınız eşya ne kadar yeni ve sağlam gözükürse değeride o kadar artacaktır. İnternet üzerinde eşyalarınızı yenileyebileceğinizi anlatan ve öğreten çok fazla video bulunmaktadır. Bu videolar izlemek işletmeniz açısından size yarar sağlayacaktır.

Eski eşyalarınızı internette satmak dışında çevrenizde bulunan butiklere, kırtasiyelere vb işletmelerede götürüp satmaya çalışabilirsiniz. Onun dışında sokakta açacağınız bir tezgah ile pazar girişlerinde veya farklı yerlerde satış yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

Eski Eşyalarını Satabilecek Kişiler

Eski eşyalarını isteyen herkes satabilir. Bunun için herhangi bir işletmeniz olmasına gerek yoktur. Bu şekilde para kazanana çok fazla insan bulunmaktadır. İnternette o insanları bularak onların tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle onların en çok sattığı eşyaları incelerseniz sizin için bir kazanç artırma yöntemi bulabilirsiniz.

Evinizde bulunan ayakkabılar ve kıyafetler çok fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise artık mağazalarda kıyafetlerin çok pahalı olması ve insanların bir kıyafete o kadar para vermek istememesidir. Merak ettiklerinizi sitemiz üzerinde bulunan iletişim bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:   Öğrenciler İçin Evde El İşi Yapma Ve Paketleme İşi

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Evde Etiketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ