Öğrenci Kredi

 Öğrenciler İçin Dekoratif Yastık Yapma İşi

 Öğrenciler İçin Dekoratif Yastık Yapma İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Dekoratif Yastık Yapma İşi

Evlerimizin en önemli eşyalarından biri koltuk takımlarımızdır. Çünkü bir misafir evimize geldiğince ilk ağırladığımız yer oturma odasıdır bu yüzden güzel ve kaliteli gözükmesine çok önem veririz. Bunun için koltuk takımlarımızı özenle seçeriz. Eğer koltuk takımları eskiyse yeniletmek için çeşitli yollar ararız. Bunlardan biri ise yeni kumaşlar diktirmek olur. Bunun dışında koltuk takımlarının en önemli ayrıntılarından biri ise yastıklarıdır. Bu yastıklar koltuk takımlarını tamamlayan eşyalardır. Yastıkların güzelliğine dikkat ettiğimiz bir başka yer ise yatak odamızdır. Dekoratif Yastık Yapma işi ise burda devreye giriyor.

Yatağımızın dekoratif nevresimlerinin üstüne güzel ve ilgi çekici yastıklar olması gerekir. Fakat bir çok mağazada istediğimiz şekilde dekoratif yastıklar bulamamaktayız. Bu sebepten dolayı çözümü başka yerlerde aramaktayız. Evlerinde dekoratif yastık yapan bir çok kişi bulunmaktadır. Bu insanların genellikle terzilik geçmişleri olmaktadır. Çünkü bahsettiğimiz bu iş oldukça detay ve dikkat gerektiren bir iş olduğundan dolayı herkes yapamamaktadır ve aynı zamanda bu iş herkese verilmemektedir. Bu sebepten dolayı dekoratif yastık yaptırmak oldukça masraflı ve uzun süren bir iştir. Çünkü dekoratif yastık yapma tamamen el işçiliği olduğundan her detay çok dikkatlice yapılmaktadır.

Bu işi yapan kişiler müşterinin istediğine göre ya eski bir yastığı dekoratif hale getirmektedir yada sıfırdan kendisi bu yastığı yapmaktadır. Haliyle sıfırdan yapmak daha masraflı olmaktadır fakat müşterinin aklındaki modele daha çok benzemektedir. Bu işi yapan kişileri terzilerde yada çeşitli dükkanlarda bulmanız oldukça zor. Çünkü dekoratif yastık yapan kişiler, bütün dikkatlerini bu işe verdikleri için bu işi evlerinde yapmaktadırlar. Eğer sizinde evinizde bu işi yapacak vaktiniz var ise sizde evinizde dekoratif yastık yaparak her ay iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu işi yapacaksanız öncelikle dekoratif yastık yapmayı iyi bilmelisiniz. Çünkü size verilen siparişleri yanlış veya kötü yaparsanız müşteriler tarafından sorun yaşayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:   Öğrenciler İçin Evde Abaküs Montaj İşi

Bu sebepten dolayı bu işi iyi yaptığınızdan eminseniz başlayın. Evde dekoratif yastık yaparak para kazanmak ve boş zamanlarınızı bu şekilde değerlendirmek istiyorsanız hazırlıklarınıza başlayın. Bu işi yapmaya başladığınızda artık kendi işinizinde patronu olmuş olacaksınız. Çünkü işinizi ne kadar iyi yaparsanız ilerleyen zamanlarda müşterilerinizde artacaktır. Bu işi yapacaksanız detayları için okumaya devam edin.

Evde Dekoratif Yastık Yapma İşi Detayları

Dekoratif yastık yapma işi önceki bölümde açıkladığımız gibi oldukça detay gerektiren zor bir iştir. Fakat bu işin güzel yanı ise müşterinin çok fazla olması. Çünkü bu işi yapan yerler çok az. Yapan yerlerde bu kadar detaylı çalışmıyor. Eğer bu işi yapacaksanız aldığınız her siparişi detaylı ve dikkatli yapmanız çok önemli. Siparişi yetiştirmek için hızlıca yapmaya çalışmayın çünkü müşteride bu işin zor olduğunu bildiğinden süre anlamında size zorluk çıkarmayacaktır. Bu iş için müşteri almaktan önce ilk başta evinizde kendi yastıklarınız ile bu işi yapmaya başlayın.

Yaptığınız yastıkları gören kişiler, işinizin kalitesini gördüğünde sizinle çalışmak isteyecektirler.  Bu yaptığınız yastıkları sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişinin görmesini sağlayabilirsiniz. Evinizde yaptığınız bu dekoratif yastıklara fiyat verilmesini tamamen siz belirlemelisiniz. Fiyat verirken mutlaka kullandığınız malzemeleride fiyata eklemelisiniz. Bunu düşününce yastık başına ortalama 75-100 Türk Lirası arası para isteyebilirsiniz. Bu şekilde her ay 15-20 adet sipariş alırsanız en az 2000 Türk Lirası parayı rahatlıkla kazanabilirsiniz. Eğer bu iş için sizinde uygunsa hemen çalışmalara başlayabilir ve bu iş için nasıl modeller üretebileceğinizi düşünebilirsiniz. Bu iş hakkında merak ettiğiniz başka konular var ise bize sorabilirsiniz.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Düğme Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Gırgır Montajı İşi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ