Öğrenci İş İmkanları

Öğrenciler İçin Çiğköftecilik Yaparak Para Kazanma İşi

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Çiğköftecilik Yaparak Para Kazanma İşi

Fastfood ürünleri günümüzde her insan tüketir. Özellikle yoğun iş temposuna sahip insanlar mevcut molalarını hızlıca değerlendirebilmek adına fastfood tüketirler. Bunun yanı sıra hesaplı ve ucuz ise bunu sadece iş temposuna ayak uydurmak isteyenler değil öğrenciler, hatta ev içinde yaşayanlar dahi tüketebilir. Buna en güzel örnek hiç şüphesiz Çiğ Köfte. Hem diğer fastfood ( kızartma, hamburger vs. ) ürünlerine göre daha sağlıklı hem de çok daha ucuz olmasından ötürü yıllardır ülkemizde oldukça fazla tüketilmektedir.

Çiğköftecilik açmak için bir okul okumaya, bir eğitim almaya dahi gerek yoktur. Oldukça basit bir işlem dürüm lavaşı içerisinde malzemeleri koymak bunu herkes yapabilir. Koyacağınız malzemelerden tutun da çiğköftesine kadar tümü aslında çok ucuzdur. Özellikle bazı çiğköfte firmaları kendi marka adını kullanmalarını isteyen müşterilerine bir çok hizmette yardım bile sunmaktadır. Mesela bir çiğköfte firması ile anlaştınız kendileri sizin için dükkanınıza dekor, çiğköfte, malzeme ve ürün tanıtımı konusunda ücretsiz destek bile sunmaktadır. Sizlerden sadece satış üzerinden komisyon veya bir kereliğe mahsus isim kullanım ücreti almaktadır. Bu sayede siz çok az bir sermaye ile bir dükkân sahibi olabiliyorsunuz. Kendi dükkanınıza sahip olmanın güzelliği yanı sıra hem kolay yapılabilen bir iş olduğu için uzun yıllar o işi yaparak ustalaşmanıza da gerek yok.

Çiğköftecilik Yaparak Nasıl Para Kazanılır  ?

Çiğköfte içerisinde barındırdığı bulgur ve baharatlar ile birlikte limon, göbek ve domates gibi yan malzemeleri ile diğer fastfood ürünlerinden oldukça sağlıklıdır ve aynı zaman da hesaplıdır. Şu anda günümüzde ortalama bir çiğköfte 5 TL ile 8 TL arasında değişen bir ücrete sahiptir. Fiyat artışının en yegâne sebebi ise içerisine konulan malzemelerden kaynaklanmaktadır. İlk etap da az sermayeniz olacağı için 5 TL fiyat bandından satış gerçekleştirip içine nispeten daha az malzeme koyarak işi büyütmeyi hedefleyebilirsiniz. Daha sonrasında ise malzemelerinizi arttırarak hem daha lezzetli hem de biraz daha fazla ücretle geliriniz de arttırabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Papatya Tacı Yaparak Para Kazanmak

Bu işi tam zamanlı yapacağınız için aylık bazda en az 3500 TL ile 6000 TL arası değişen tutarlar da gelir elde edebilirsiniz. Bu işin bir diğer püf noktası ise açacağınız dükkân semtinizde ki bilinirliği yüksek olan bir cadde veya sokakta olmasıdır. Hatta yapabiliyorsanız bir okul, dershane ya da lise çıkışı gibi yerlere yapmanız inanılmaz gelir getirisi sunacaktır. Hem az sermaye hem az uğraş ile düzenli olan tam zamanlı bir işe sahip olabilirsiniz. Çiğ köftecilik az sermaye ile açılabilecek iş fikirleri konusunda en çok tutulan işlerden birisidir. Eğer ileride çok daha fazla satış yapıp dışarıdan sipariş isteklerini arttırırsanız bir motorlu kuryede bularak aylık gelirinizi yine 2 ye 3 e katlayabilirsiniz. Tamamen sizin risk iştahınıza bağlı.

Çiğköfteci Dükkanı Açmak

Çiğköftecilik yaygınlaştıktan sonra çoğu çiğköfte firması herkesin onun markası altında çalışmasını istemesinden dolayı belirli rakamlara dükkan açılışında yardım etmektedir. Örneğin bu firmaya ödeyeceğiniz 10000 Türk Lirası para karşılığında sizin dükkanınıza 500 kilo çiğköfte, masalar, sandalyeler, çiğköfte malzemeleri, paketleme ürünleri vb bir sürü eşyayı size vermektedir. Bu durumda sizin ekstra ödeyeceğiniz para 10000 lira ve dükkan parası. Emin olun bu dükkanı güzel bir lokasyona açtığınızda harcadığınız paraya çok kısa bir sürede amorti edebilirsiniz. Ülkemizde çok fazla çiğköfteci markası olduğundan rahatlıklı size bu konuda yardımcı olacak bir marka bulabilirsiniz.

 

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan Çikolata Paketleme başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu