Öğrenci Kredi

Öğrenciler İçin Az Sermaye İle İş Kurmak

Öğrenciler İçin Az Sermaye İle İş Kurmak

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Az Sermaye İle İş Kurmak ve Para Kazanmak

Bir iş fikriniz var ve sermayeniz yok, ya da çok az sermaye ile iş kurmak istiyorsanız ve iş fikriniz yok ise aşağıda bahsedeceğimiz iş fikri belki de aradığınız türden bir yatırım olabilir. İnstagram satışı yapmak. Nedir bu iş? Nasıl yürüyor? Zorlukları nelerdir? Bunlardan bahsedelim.

Öncelikle neden İnstagram dediğimizi bir anlatalım. Günümüzde Facebook’tan sonra en çok kullanılan sosyal medya şüphesiz İnstagram. Özellikle son dönemlerde hızla artan kullanıcıları ile beraber Türkiye’den hemen hemen her kesimden müşteri bulabilme ihtimaliniz çok yüksek. Ve İnstagram’ın kendi algoritmaları sayesinde paylaştığınız gönderiler diyelim ki beğeniliyor bu sayede keşfet diye adlandırdığımız bölgeye düşerek mevcut potansiyel müşterilerinizin yanı sıra ek olarak insanlara da ulaşmış oluyor ve böylece reklam yapmadan çok çok fazla insana ulaştırarak ürünlerinizi satabilme ihtimalinizi arttırmış oluyorsunuz.

Sadece bu da değil. Mesela bir çok insan ürün siparişi verirken güven sorunu yaşar. Bu sorunu mümkün mertebede İnstagram üzerinden azaltabilirsiniz şöyle ki; Satışını yaptığınız kullanıcılardan gönderilere ve DM kutunuza mesaj atmasını – yorum yapmasını isteyebilirsiniz. Böylece yaptığı yorum ve mesajları diğer kullanıcılar da görecek ve güvenlerini arttıracaklardır. Tüm bunların yanında kullanıcılarınıza şeffaf kargo, kapıda ödeme, iade gibi opsiyonları da sunarak satışını yaptığınız ürünü neredeyse herkese satabilirsiniz ve inanılmaz boyutlar da para kazanabilirsiniz.

Reklam Derdi Yok!

Bahsettiğimiz üzere, bir iş kurarken o işi herkese duyurabilmek çok önemlidir. Kimse bilmezse satış yapamazsınız çünkü. Bunun yanı sıra İnstagram’ın en güzel olaylarından birisi ise reklamlarınızı aslında doğal yolda yapabiliyor olmanızdır. İşi kurdunuz ürünleriniz elinizde ve bir süre zaman geçti fakat hala satış yapamadınız. Mesela çekiliş yapabilirsiniz. Bir tane ürününüzü satmak size 30 tl ye mal oluyorsa 1000 kişiye ulaştıracağınız reklam 50 tl ye mal oluyordur. Dolayısı ile bir ürünü çekiliş ile belli şartlar altında insanlara sunsanız hem 20 tl cebinizde kalacak hem de 1000 kişiden bile daha fazla insana ulaştırmış olacaksınız. Mesela çekiliş koşullarından birisi yorum bölümüne yazı yazan kullanıcılardan en az 3 arkadaşlarını etiketleme isteği böylece 100 kişi yorum yapsa 300 kişi o içeriği görecektir. 500 kişi olsa 1500 kişi görecektir. Bu böyle katlanarak gidiyor. Aynı zaman da çekiliş olacağı için o insanlar sürekli olarak sizin sayfanıza girip son durum hakkında bilgi almak isteyeceklerdir. Siz de o ara yeni ürünler ve yeni ürün tanıtımları yaparak son gelen kullanıcıların da ilgisini çeken ürünler paylaştıysanız eğer inanın reklam yapmaktan çok daha karlı ve getirili doğal “ reklam “ yapmış olacaksınız. Bunun gibi püf noktalarını keşfettikten sonra İnstagram üzerinden aylık 2000-3000-5000 gibi geniş bir skala da ücretler elde edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenciler İçin Evde Perde Ruleti Paketleme

İşinizi Büyütmek İçin Yapılması Gerekenler

Önceden de belirttiğimiz gibi ilk işiniz sosyal medyayı kullanmak. Sosyal medya artık bir işletmenin en önemli iletişim kanallarından biridir. Bu şekilde satış yapmak istediğiniz bölgedeki yüzlerce hatta binlerce kişiye anında ulaşabilirsiniz. Satış yaptıkça kazandığınız paralarla sosyal medya uygulamalarında bütçenize göre reklam verebilirsiniz. Bu reklam verme sayesinde hangi bölgeye, kaç yaşındaki kişilere hatta insanların hobilerine göre filtreleyip istediğiniz kişiye nokta atışı yaparak ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Bunun dışında oturduğunuz mahallede ve akrabalarınızdan yardım isteyerek onlarında çevrelerinde bulunan kişilere işletmenizden bahsetmesini istemeniz sizin daha fazla satış yapmanıza ve isminizin yayılmasını sağlayacaktır. Bu şekilde işinizi oldukça iyi bir biçimde büyütebilirsiniz.

Bizlere mail adresinizi yorum olarak bırakarak şirketlerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca öğrencilerin yaptığı bir diğer iş olan “Bebek Şekeri” yaparak para kazanma başlıklı yazımız için tıklayın. 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ