Öğrenci Kredi

Öğrenciler Bankadan Kredi Çekebilir Mi?

Öğrenciler Bankadan Kredi Çekebilir Mi?

Üniversite öğrencileri bankadan kredi çekebilir mi sorusu nakit ihtiyacı duyan öğrencilerin aklını kurcalayan bir sorudur. Genellikle bankaların kredileri düzenli gelirleri olan kişilere verdiği düşünülmektedir. Fakat öğrenciler bankadan kredi çekebilir. Bunun için birkaç bankanın ihtiyaç kredilerinden yararlanma fırsatları vardır. Bunlar düşük bütçeli fakat öğrencinin dostu olan ve ihtiyaçları için yeterli olabilecek kredilerdir.

Üniversite Öğrencilerine Kredi Veren Bankalar

Öğrenciler için kredi veren bankalar son yıllarda giderek çoğalmaktadır. Bu kredilerin genel adı ‘Eğitim Kredisi’ ya da ‘Öğrenci Kredisi’ olmaktadır. Masrafların artmasıyla öğrencilerin de harcamaları artmış ve doğal olarak da nakit ihtiyaçları doğmaktadır. B kredilerin amacı öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak ve eğitimlerine destek olmaktır. Hayalini kurduğunuz eğitim için, kurslar, yurtdışı eğitimleri gibi şeyler için de kredi kullanabilmeniz mümkündür. Çalışan öğrencilerin eğer gösterebileceği bir gelir belgesi varsa bankalar tarafından bu belgeler kabul edilir ve kredi başvurularını olumlu etkiler. Eğer çalışmayan bir öğrenci iseniz direkt üniversite öğrencileri için sunulan ihtiyaç kredisinden faydalanırsınız.

Sitemizden öğrenci kredi kartı limiti detaylarına bakabilirsiniz.

Öğrencilere Eğitim Kredisi

Öğrencilere eğitim kredisi veren bankalar bu kredileri ağırlıklı olarak eğitim masrafları için vermektedir. Kredilerin amacı eğitim masraflarını azaltıp, öğrencilerin yükünü hafifletmektir. Bankaların bireysel kredi başlığı altında bulunur. Bu krediyi üniversite öğrencisiyseniz ya da 28 yaşının üstünde herhangi bir öğrenciyseniz kendiniz, kendiniz için çekebilirsiniz. Ayrıca bazı eğitim kredileri ebeveynler tarafından da çekilebilmektedir. Aileler çocuklarının eğitim masraflarını karşılayabilmek için bankaların eğitim ya da okul kredilerinden yararlanabilirler.  Bazı bankalar özellikle ailelerden eğitim giderlerinin yazılı olduğu bir belge talep etmektedir. Bu belgeyi okulun kendisinden temin edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Yapı Kredi Öğrenci Hesabı

Öğrencilerden Kredi İçin İstenen Şartlar ve Koşullar

Üniversite öğrencileri için kredi fırsatından yararlanmak istiyorsanız bankalar tarafından size sunulan şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Bu şartlardan bazıları şunlardır:

 • Eğer çalışan bir öğrenciyseniz gelir durumunuzu bankayla paylaşmanız gerekmektedir.
 • Gelir durumu beyan edemeyecek öğrenciler gelir belgesiz kredi alanlar sınıfına girerler. Bu kişilerden beklenen en önemli şey kredi sicilinin temiz olmasıdır. Bu yüzden kredi notunuzu yüksek tutmalı, varsa kredi kartı borçlarınızı düzenli yatırmalısınız.
 • Bir bireyin kendi başına kredi çekebilmesi için 18 yaşından büyük olması gerekir.
 • Eğer kredi normal bir bireysel ihtiyaç kredisi değil de eğitim, okul kredisiyse kesinlikle öğrenci olmanız ve bunu kanıtlayabiliyor olmanız gerekmektedir.
 • Bazı bankalar öğrencilere kredi verebilmek için kefil de istemektedirler.
 • Öğrenciler bankadan kredi çekebilir fakat eğer sizin herhangi bir göstereceğiniz teminat yoksa sizin için aileniz de kredi çekebilir. Bankalar eğitim kredilerini ilkokuldan üniversiteye kadar çocuk okutan ailelere de vermektedir.

İş Bankası’ndan Eğitim Kredisi

Öğrencilere eğitim kredisi sağlayan bankalar arasında İş Bankası uzun zamandır bu desteği vermektedir. İş Bankası’nda çocuğunun eğitim masraflarını karşılamak için nakit paraya ihtiyaç duyan ailelere de kredi seçeneği sunuluyor. Eğer bu bankadan öğrenci kredisi alacaksanız gelir belgesi ya da okuldan alacağınız harcama belgeleri göstermeniz istenir. Bu krediden yararlanmak için gereken belgeler şunlardır:

 • Bankadan alabileceğiniz başvuru formu
 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
 • Gelir Belgesi
 • Eğitim bedelini gösterecek olan fatura
 • Öğrenci belgesi

Denizbank’tan Öğrencilere Kredi

Öğrencilere kredi veren banka Denizbank, öğrencilerin kendi kendine kredi çekebilmesini desteklemektedir. Acil nakit paraya ihtiyaç duyan öğrencilere 2000 TL’ye kadar kredi imkânı sunar. Öğrencilerden hiçbir teminat, kefil ya da gelir belgesi istemeyen Denizbank, yalnızca öğrenci olduğunuzla ilgilenir. Bu bankanın istediği en büyük şart sizin ya da ailenizin Denizbank’ta bir hesap açmış olmasıdır ve çekeceğiniz kredi tutarı bu hesaptan iletilecektir.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  En İyi Öğrenci Banka Hesabı ve Kartı

Ziraat Bankası’ndan Üniversite Öğrencileri İçin Kredi

Öğrenciler için kredi desteği sunan bankalar arasında bir kamu kuruluşu olan Ziraat Bankası da bulunmaktadır. Bu bankanın öğrencilere verdiği kredi paketinin adı ‘Eğitim Kredisi’dir. Bütün okul, üniversite, dershane, kurs ve diğer eğitim giderlerinizi bu kredi ile karşılayabilmeniz mümkündür. Ayrıca 60 aya kadar da taksit imkânı sunar ve aydan aya rahatlıkla kredinizi bankaya ödersiniz. Kredi vermek için hiçbir şahsi ya da maddi bir teminat istenmektedir. Eğer öğrenci çalışıyor ve gelir belgesi varsa kredi direkt ona verilir. Fakat çalışmıyor ise kredi banka tarafından ailesine verilmesi uygun görülür. Bu bankanın eğitim giderleri için vereceği en üst limitli kredi tutarı 40.000 TL’dir.

Vakıfbank’tan Eğitime Kredi

Eğitim için kredi veren bankalar arasında yine bir kamu bankası olan Vakıfbank da yer almaktadır. Bu kredinin adı ‘Halden Anlayan Eğitim Kredisi’dir. Bu bankada hem öğrencilerin mağduriyetlerini gidermeye hem de çocuk okutan ailelerin rahat eğitim harcaması yapması hedeflenmektedir. Krediyi kendi alacak öğrencilerin mutlaka 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Bu üniversite tüm giderler için maksimum 40.000 TL’ye kadar kredi çekme imkânı bulunmaktadır. İlkokuldan üniversiteye çocuk okutan tüm ailelere kredi verilmektedir. Ayrıca lisans, yüksek lisans, doktora gibi üniversite öğrencilerinin kendileri bu kredileri alabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası’ndan Eğitime Destek Kredisi

Eğitime destek için kredi veren bankalar listesinde Yapı Kredi Bankası da yerini almaktadır. Bu bankada Eğitim Kredisi, Bireysel İhtiyaç Kredisi kategorisinde sunulmaktadır. Bu kredi hem öğrencilere hem de çocuk okutan ailelere verilebilen bir kredidir. Belgelenebilir düzeyde bir gelirini olduğu sürece banka krediyi sizlere vermektedir. Bu krediyi ayrıca 36 ay vadeli ödeme şansınız da vardır. Kredi süresinde Hayat Sigortası zorunluluğu da verir. Krediyi TL ya da döviz cinsinden çekebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası’na ait bir hesabınız varsa kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz.

SİZİN İÇİN SEÇİLDİ:  Öğrenci İçin Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere burs veren vakıflara buradan ulaşabilirsiniz.

Şekerbank’tan Eğitim Kredisi Fırsatları

Eğitim ve öğretim için kredi veren bankalar arasında Şekerbank 2 farklı kredi türüyle yer almaktadır. Bunlar, 2 Yıl Ödemesiz Eğitim Kredisi ve Çocuk Eğitim Kredisi seçenekleridir. 2 Yıl Ödemesiz Eğitim Kredisi, özellikle üniversite öğrencilerinin okul ve eğitim masrafları ve hatta bireysel masrafları için ideal bir kredi türüdür. Fakat bu kredi yalnızca pilotluk eğitimi gören öğrenciler için geçerlidir ve 120 ay vadeyle ödeme şansı sunmaktadır. 1000 TL ile 300.000 TL arasında kredi çekmek mümkündür.

Çocuk Eğitim Kredisi seçeneği de çocuklarının okul masraflarını karşılayacak ailelere verilen bir kredi türüdür. Avantajlı faiz oranları ve 60 aya varan vade imkânlarıyla bu kredi velilere verilmektedir. Bu kredinin kredi üst limiti 30.000 TL olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası’ndan Öğrenciye Eğitim Kredisi

Öğrenciye eğitim kredisi veren bankalar arasında Garanti Bankası ya da güncellenmiş ismiyle Garanti BBVA da bulunmaktadır. Öğrenciler bankadan kredi çekebilmek için eğer çalışıyorlarsa bankaya gelir belgelerini göstermelidir. Yarı zamanlı çalışan öğrenciler de gelir belgelerini göstererek bu krediden yararlanabilirler. Ayrıca bireysel ihtiyaç kredisi başlığı altında veliler de bu bankadan uygun faiz oranlı ve uzun vadeli krediler çekebilir, çocuğunun okul masrafını karşılayabilir. Garanti Bankası’nda eğer istenen şartları karşılarsanız 100.000 TL’ye kadar eğitim kredisi alma şansınız mevcuttur. 48 aya adar vadeli bu krediler 18 yaş ve üstü öğrencilere ve öğrenci ailelerine sunulan kredilerdir. Garanti Bankası’nda öğrenciye verilecek kredilerinin faizleri %1,58 ile %1,78 rakamları arasında değişiklik göstermektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ